пътуване до България

  • 1 124
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте , много бих се равала ако някой ми отговори защото звъня на авиокомпаниите и никой не ми казва . Майка ми ще се прибира за България след някой ден и понеже не се оправя лесно по летищата ме помоли да ви питам. Ще пътува от малък град в САЩ  до чикаго и от там за България , но незнаем дали може от тук багажа да се пусне директно за България или ще се наложи даси го взима в Чикаго? Тя ще пътува с различни авиокомпании до БГ? Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 1 777
Разбира се ,че може. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 880
Здравейте , много бих се равала ако някой ми отговори защото звъня на авиокомпаниите и никой не ми казва .
Shocked
E как така няма да ти кажат? Те са тези, които знаят тези подробности. Звънни пак и настоявай да ти дадат отговор на този не особено труден за тях въпрос.
Иначе зависи от полета, авиокомпаниите и летището. В повечето случаи прехвърлят багажа директно от единия самолет на другия. Има обаче и полети, при които пътниците трябва да си вземат багажа и да го чекират собственоръчно за другия полет. Май само авиокомпанията може да ти даде отговор със 100% сигурност....

# 3
  • Мнения: 1 216
По-вероятно, не! И особено, ако сте купили билетите отделно, тогава вътрешният полет няма никакво касателство с другия!
Винаги, когато съм имала вътрешен полет в Канада, като част от презокеанско пътуване, е трябвало да чекирам багажа наново.
Най-добре е майка ти да пита при чекирането в самия ден!

# 4
  • Мнения: 2 257
Ще пътува от малък град в САЩ  до чикаго и от там за България , но незнаем дали може от тук багажа да се пусне директно за България или ще се наложи даси го взима в Чикаго? Тя ще пътува с различни авиокомпании до БГ? Благодаря ви предварително

Може. Нашите пътуват така. Багажите им тръгват от София и пристигат директно на летището, където ги посрещаме, както и обратно. (Понякога е директен полет - една смяна в Европа и направо тук, понякога са две смени в Щатите).

За всеки случай, обаче, непременно се обади на първата авиокомпания или настоявяй да разбереш лично на чек ина-а какво става с багажа по-нататък (предполагам, че целият път е закупен с един билет, а не с няколко).

Изобщо - аз се убедих, че трябва да се проверяват предварително нещата които дори и малко ни съмняват. Така например, когато татко си тръгваше от нас миналия път, съвсем случайно звъннах един телефон да проверя пак айтинерарито му и се оказа, че първият му самолет излита малко по-рано от обявеното. Много се разлютих и ги питах как може така да не ни уведомят за това, обяснението беше, че ни нямали телефона за връзка. Shocked Тъй че, настоявай за отговор, докато го получиш, за да е спокойна майка ти.

# 5
  • Мнения: 780
Зависи как са купувани билетите и от авиокомпаниите. Когато се лети с авиокомпании, които са от една група (имат си споразумения  и т.н.), багажът се чекира до крайната дестинация. В този случай се получават бординг пас-овете за всички самолети. Когато обаче се лети с компании, които не са от една група, често се налага или багаж да се прехвърля или още по-често да се вземат бординг пас-овете за следващия самолет на междинното летище. Ако сте купували самостоятелно билетите, продължавайте да звъните. Ако са чрез агенцията - звънете там.
А на идване как е било? Или са пътували с други авиокомпании?

Лек и безавариен полет!!!

# 6
  • Мнения: 75
Благодаря ви за бързите отговори. Билета е купен по отделно единият е купен сега до Чикаго а този от Чикаго до България е купен преди 6 месеца двупосочен.

# 7
  • Мнения: 2 257
В такъв случай май е по-вероятно да не пътуват директно багажите.
Обади се. Simple Smile

# 8
  • САЩ
  • Мнения: 170
Щом билетите за вътрешния и презокеанския полет са купени поотделно най-вероятно ще трябва да си получи багажа в Чикаго и да го чекира наново за следващите полети, както и да получи бордни карти за тях. Според мен дори да успееш да се свържеш с авиокомпаниите предварително и да ти кажат как ще процедират пак най сигурен отговор ще получиш едва когато отидеш на летището и чекираш багажа. Човека на гишето ще ти каже най точно до къде ти чекира багажа и къде трябва да се получи.
Също един съвет от мен - ако билета за презокеанския полет е купен от БГ, а не от тук, те съветвам да се обадиш на авиокомпанията и да потвърдиш резервацията на майка си към 7-10 дена предварително (особено ако лети с ЛОТ). Когато моите свекъри бяха тук, на тръгване се оказа че за свекъра ми няма място. Е, качиха го в крайна сметка, но бая нерви изхабихме, а той се препоти сто пъти човека. Та от тогава ми е като обица на ухото.

Общи условия

Активация на акаунт