Аборт

  • 17 701
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Бременна съм,но иска да направя аборт имам 1дете и за сега не сме решили за второ.Искам да попитам някой знае ли къде мога да направя аборт през почивните дни?Работата ми е доста отговорна и няма как да отсъствам.И още един въпрос ако някой знае за медикаментозен аборт къде и при кой лекар?Благодаря на всички предварително които ще ми пишат.

# 1
  • Мнения: 498
Ако кажеш и от къде си newsm78

# 2
  • Мнения: 6
от София - съжалявам пропуснала съм.

# 3
  • Мнения: 498
Няма да мога да ти бъда полезна,успех

# 4
  • Мнения: 55
За аборт по желание в София през почивните дни- пиши ми на лични (за да не се прави реклама на един наистина добър АГ лекар).

# 5
  • София
  • Мнения: 2 104
Само да добавя, че в България не се практикува медикаментозния аборт Peace

# 6
  • Мнения: 1 030
За Бургас някой ще ми препоръча ли лекар за аборт? Бременна съм, но е непланирано, освен това съм си правила рентгенова снимка на бял дроб и не искам да рискувам...

# 7
  • Мнения: 822
За Бургас някой ще ми препоръча ли лекар за аборт? Бременна съм, но е непланирано, освен това съм си правила рентгенова снимка на бял дроб и не искам да рискувам...
Това,че си правила ренген не означава ,че на всяка цена плода ще е увреден.Ако можеш запази бебето.Всеки аборт си крие риск,но все пак е въпрос на личен избор. Peace

# 8
  • Мнения: 34
В Света София- Бургас правят аборти и е 150 лв(такава е информацията в сайта на клиниката).На мен също ми предстои,но от няколко месеца живея в Стара Загора и манипулацията ще я направя тук.Все пак пиши как е минало и къде и при кой си го направила?Успех!

# 9
  • Мнения: 1 030
Уговорих се с д-р Дорийска, за четвъртък. В "Оксиком" - там е 170 лв. Междувременно в събота доста сериозно прокървих, с болки ниско долу и бях убедена, че е спонтанен аборт. Пих и хапчета за изчистване на матката. Но вчера ходих на преглед и се  оказа, че плодният сак не е засегнат и на всичкото отгоре на детето нищо му няма, здраво се е закрепило.  А мислех, че проблемът е решен...

# 10
  • Мнения: 168
Не обичам да давам акъл, защото отстрани е много лесно. Само помисли дали това дете не ти е късмета..."здраво се е закрепило" - живее му се! Толкова жени страдат от загуба на дете(защото за мен и ембриона е дете). Помисли добре преди да вземеш окончателно решение дали това не е знак!!!

# 11
  • Мнения: 34
Не обичам да давам акъл, защото отстрани е много лесно. Само помисли дали това дете не ти е късмета..."здраво се е закрепило" - живее му се! Толкова жени страдат от загуба на дете(защото за мен и ембриона е дете). Помисли добре преди да вземеш окончателно решение дали това не е знак!!!



Не е лесно да се вземе такова решение.Но всеки си знае положението.Аз лично мисля че е престъпление,но нямам друг избор.И не мога да ти опиша как се чувствам особено като вчера ходих на лекар и видях бебчето Cry

# 12
  • Мнения: 1 030
И за мен абортът е престъпление, но понякога е жертва, в името на нещо... А и смятам, че всяко дете, трябва да е ЖЕЛАНО, а не резултат на грешка. Да рискувам да родя дете, когато не съм подготвена, да изгубя работата си  и в резултат на това да лиша другото си дете от пълноценен живот? Или когато съм готова, да ПОЖЕЛАЯ да имам дете, и ако е рекъл Господ, да стане

# 13
  • Мнения: 1 030
Всичко мина толкова бързо, че още не мога да се осъзная. Сутринта отидох в Оксиком в Бургас, анестезиолога ми сложи упойка Диприван / английска/ - за секунди заспах, даже успях да сънувам нещо, свързано с работата ми / много ми е натоварено на работа напоследък/ и се събудих веднага - има няма 15 минути. Станах, отидох до леглото, полежах малко - към 10-тина минути, станах, облякох се и си тръгнах, даже минах през супера да си купя сладки неща и натур.сок. Никаква болка, нищо. Изписаха ми антибиотик и едни хапченца за изчистване на матката, но нямам някакво течение, поне не е силно.  Надявам се да не ми се налага да го правя друг път - обмислям варианта за спирала "Мирена", ако някой знае откъде може да се поръча по-евтина /аптечен склад или нещо друго/ - нека ми пише на лични, с още 1 приятелка сме се навили да слагаме след Нова Година.
Против абортите съм, но ако се налага, да успокоя момичетата, че не е страшно, нито болезнено, ако се налага - по медиц.причини или други обстоятелства - съвременните методи са много щадящи, не е като 1 време / както съм чувала от много жени че е било/

# 14
  • Мнения: 168
Радвам се, че си добре! Дано никога повече не ти се налага да правиш такъв избор! Мисля, че спиралата е добро решение, дано някой ти каже откъде да намериш по-евтина. Имаше доста голяма тема за спиралите някъде тук из форума...

Общи условия

Активация на акаунт