проблеми с епизотомията

  • 1 110
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
моля за съвет преди почти седем месеца родих и от тогава насам все си имам проблем. направена ми е епизотомия и получих подутина колкото орех от която в последствие взе да изтича гной. оказа се че трябвало да ми извадят вътрешните конци защото организма ми не ги приемал и така вече два пъти ме рязаха. първият път ми извадиха два конеца и ме освободиха но понеже тази подутина не се махаше отидох втори път и тогава ми извадиха едно малко конче и се оказа че при  зашиването когато съм родила така са ме зашили че е останала една шест сантиметрова кухина която се пълни с гнои. направиха ми дренаж и ми казаха на контролният преглед че вече ми няма нищо но вече месец от тогава аз все още имам малка подутина  и от единя край на разреза продължава да изтича гной. молбата ми е да ме посъветвате какво трябва да предприема от тук нататък . а и още нещо което предполагам че е отделен въпрос имам течение кафяво на цвят което не е обилно но откакто съм родила все си го имам а до тогава бъх абсолютно здрава . лекуваха ме с polygynax а сега с вагизан но все още няма ефект а от прегледа които ми направиха ми казаха че ми няма нищо

# 1
  • Мнения: 287
По отношение на епизиотомията-във въшия случаи лечението трябва да трае около седмица:ежедневни дренажи и промиване на раната до пърното и изчистване и после възстановяване на целостта на тъканите.Трябва Ви лекар,който да се заеме с Вашия случай и да доведе нещата до добър край.
По отношение на кафявото течение-немога нищо точно да Ви кажа;то може да се дължи на няколко причини;но едно е сигурно с полижинакс и вагизан няма да мине.

Общи условия

Активация на акаунт