Носене на тежко в началото на бременността

  • 26 728
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 822
По-принцип избягвай да вдигаш тежко,ако ти се налага гледай поне до 4 месец повече да се пазиш.То и след това е важно да се пазиш. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 5 079
Ако е било инцидентно- случило се е.
Но ако стане практика- прецени сама кое е по-важно за теб - нероденото ти дете или кучето! Crossing Arms
Но по време на бременност на мен док ми беше забранил вдигане на повече от 5 кг тежест
пази се разбира се ,доколкото можеш,аз без да вдигам тежко прокървих в началото на 3месец

Абсолютно съм съгласна с Мишле, че при забременяване една жена може да си подреди приоритетите и че, бебчето трябва да е на първо място.
Аз имам и куче и коте, но няма да ги нося, ако това застрашава бебчо.
Няма и да нося по - голямото си дете, може да се гушкаме, но не е нужно да го вдигам. Колкото и да е малък, все пак не е чак толкова малък и ще се научи да ходи. Както си наложих и стана... Сега никога не се протяга към менда го гушкам, защото знае, че "мама не може".
И въпреки, че съм се пазела много, и аз прокървих в 6 - та г.с., но това не е повод, да спирам да се пазя и да внимавам.

То така лесно ако се помята, по селата навремето едва ли е щяло да се роди някое детенце.

 Shocked
Помята се по - лесно отколкото можеш да си представиш. Дори в днешно време. 15% от всички бременности завършват със спонтанен аборт.
Мисля, че дълг на момичето е да подходи отговорно и да се пази. Ние не целим да я плашим, но нека си има едно наум.
Аз не разбрах това куче не може да ходи ли, та го носиш? newsm78

# 17
  • Мнения: 204
Не съм се пазила никога,нито с първата бременност нито сега,премествам шкафове,пералнята ,нося по цял ден дъщеря ми   12килограма,пазарувам .Според мен е много индивидуално,това 4е сме бременни не зна4и ,4е не трябва да правим нищо,разбира се  ако има кой да помага е по добре .Желая на вси4ки лека бременност.

# 18
  • Мнения: 2 172
До 2 кг  #Crazy
Аз такива жестоко тежки чанти мъкна след зареждане от Метро например,че свят ми се завива  Crazy Веднъж влачих освен около 12 кила зеленчуци в двете си ръце и един 20 литров бидон закачен на  свободния ми пръст.Хората ме гледаха ей така  #Shocked

Иначе дъщеря ми е 9.200 кг и си я нося съвсем редовно + 2-3 чанти например,но май трябва да преосмисля деянията си  Thinking Явно не е препоръчително.

# 19
  • Мнения: 9 428
В никакъв случай.Не рискувай детето си заради кучето Peace

# 20
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Ами не можеш да оставиш кученцето да мре на стълбите! Ако се случва обаче често, по-добре друг да го разхожда. Чела съм, че не е проблем вдигането на тежко, но е много относително според мен. Трябвало да се натоварват ръцете и раменете, а не таза. Въпреки това, аз избягвам да вдигам повече от 5 кг.-тогава усещам тежестта.

# 21
  • Мнения: 9 973
чакай сега първо да се разберем,кое е по-важно:бебето или кучето?После може да коментираме

# 22
  • Мнения: 9 814
Не е задължително като вдигнеш 12 кг. да се случи нещо страшно с бременността ти.
ol4eto процентът спонтанни аборти, които цитираш са 70% причинени от генетични увреждания на плода.

# 23
  • Мнения: 805
Никога не съм се пазила. И двете ми бременности са много леки...
Освен нормалните симптоми към края като болки в кръста, гърба и краката друго не съм имала като оплаквания.
Моето мнение е, че при една нормално протичаща бременност, инцидентното вдигане на тежко едва ли ще има фатални последици!

# 24
  • Мнения: 2 090
В началото на бременноста си си позволявах,макар не много често да вдигам детенцето си(което е 13 кг).След няколко сериозни довода на лекаря ми защо не трябва да правя това,станах по-предпазлива Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 27 524
Няма проблем. Има една приказка - здравата ябълка не пада лесно от дървото. Така че ако караш безпроблемна бременност - няма проблем.  Peace

# 26
  • Мнения: 1 512
Ако караш безпроблемна бременност това,че си носила веднъж кучето си няма да навреди.Но за носене всеки ден мисля,че е най-разумно да се допиташ до гинеколога си.

# 27
  • България
  • Мнения: 457
По добре се пази  Peace

# 28
  • Мнения: 123
Сама се грижа за дъщеря ми, която тежи 14 кг.
Налага ми се да я нося доста често. Знам, че не бива да се вдига тежко, но аз нямам избор.
Вдигам я от клекнало положение за да не си товаря гърба.

# 29
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 669
По-добре не дигай кучето. Веднъж ако ти се налага да ама всеки ден небива!

Общи условия

Активация на акаунт