Противозачатъчни-успокоение

  • 3 818
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте,  сега се регистрирах в сайта, макар че все още съм малко млада за повечето от нещата, но наистина има много полезна информация:)
Пуснах темата, защото пия противозачатъчни вече втори месец, направих паузата, дойде ми, всичко беше и е наред....... Но все пак една от функциите им е предпазване от бременност, така че въпросът ми явно е...какъв е рискът ако приятелят ми свърши в мен, от бременност? Малък, знам, но може би просто имам  нужда наистина да го чуя от някого, (видя) отправено към мен, защото наистина ме е страх да му го позволя. Наистина искам, просто искам да видя дали при вас е така, дали позволявате, дали е ставал 'гаф ' .Пия Ясмин.
И още един въпрос - никъде не мога да видя дали трябва да се пият в ТОЧЕН един и същ час всеки ден, защото аз ги пия около 4-5 часа следобед, но не ТОЧНО на часа Simple Smile                             

# 1
  • Мнения: 1 353
Да можете да свършва в те  колкото  искате.Нали за това са противозачатъчни.Може и да не ги пиеш в точно определен час.Но все пак гледай да е долу горе по едно и също време,най добре вечер преди лягане.

# 2
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Да можете да свършва в те  колкото  искате.Нали за това са противозачатъчни.Може и да не ги пиеш в точно определен час.Но все пак гледай да е долу горе по едно и също време,най добре вечер преди лягане.

 Peace Peace

И все пак има изключения  Wink

# 3
Ами аз не разбирам риска, нали не се произвеждат яйцеклетки през този период, как е възможно да има риск, това се чудя  Thinking

# 4
  • Мнения: 2 926
Случва се рядко, но се случва момичета да забременяват по време на прием на противозачатъчни.
Което не означава непременно, че и при теб ще стане.
Но има и такива случаи.

# 5
  • Мнения: 25 568
Противозачатъчните са един от най-сигурните методи - предпазват на 98%. За двата процента опасност от забременяване - не знам доколко се дължи на непоносимост някаква на организма и доколко - на забравено хапче.
Щом си почнала да ги пиеш следобед - продължавай така. Лошото на по-късния прием е, че се увеличава рискът от забравяне, особено ако човек купонясва някъде. Пък и комбинацията им с алкохол не е препоръчителна.  Wink

# 6
  • Мнения: 2 724
Тези два процента се дължат на неправилна употреба.
Понякога други лекарства ,приемани едновременно с противозачатъчните ,отслабват действието им .
Затова, ако се налага лечение ,лекарят трябва да знае ,че пиеш противозачатъчни.
Непоносимостта се проявява по друг начин Peace.

# 7
  • Мнения: 5 393
10 години се предпазвах успешно от забременяване с противозачатъчни хапчета. Пиех ги по едно и също време- вечер, с разлика от половин- един час максимум. Случвало ми се е и да пропусна хапче, и да го изпия на следващата сутрин, не е било проблем. Правех почивка на всеки 6 месеца.

# 8
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Здравейте,

никога не съм пила противозачатъчни, тъй като за мен е безсмислено да си бъркам хормоните насила. Предпазвала съм се с презерватив.
Но в момента приемам такива по мое нежелание и за първи път в живота ми, заради киста в единия яйчник.
Пия ги вече 9-ти ден. Линдинет 20. Това ми предписа гинекологът.
Цикълът ми е по 6 дни, но вече 9-ти ден кървенето не спира. Не е обилно, но все пак го има.
Разбира се, че ще ида на лекар.
Но на всички ви е известно, че това отнема 2-4 дни. Първо чакаш пред кабинета за направление, после пък гинеколога ти няма свободни часове.
Та, докато се сдобия с ценното направление от джипито се ровя в нета, защото това кървене доста ме притеснява.
Дали е нормално, заради хормоналното влияние? Мислех и вариант да се е спукала кистата.
Моля, някой по-запознат с противозачатъчните да ми помогне с информация.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 345

Не знам при теб на какво може да се дължи това кървене, но е факт, че и при мен първия месец, като ги започнах противозачатъчните кървенето продължи доста дълго (около 20 дни).Не беше силно и ползвах ежедневни превръзки, но си го имаше.Но аз хапчетата ги започнах точно за да предпазя от нежелана бременност, нямала съм като твоя проблем и лекарката ме беше предупредила за това.

Общи условия

Активация на акаунт