"Майчин дом" - Варна- тема 2

  • 78 465
  • 898
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 4 422
Хрисето и аз не съм от Варна, но раждах там и то нормално.Тръгнах ,когато ми почнаха контракциите и пак имаше поне 10ч време  Peace
Моя позната от Бургас беше с планово секцио,но бебето тръгна по-рано да излиза,мъжа и бил нощна смяна,тя за да не го безпокои чакала от 3ч пореднощ до 7ч и като се върнал тръгнали за Варна,лекаря беше предупреден ,на входа на болницата я чакали,приели и направили секциото веднага без никакви проблеми..Така,че помисли си и се консултирай с лекаря си.  Peace

# 451
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Аз бях на хотел - отидох седмица преди раждането, заедно с мъжа ми. Хората в хотела бяха страшно отзивчиви, знаеха по какъв повод сме там и всячески ни съдействаха. Всеки ден ходихме до болницата на прегледи, но да оставам там не съм си и помисляла. Не знаеш колко време ще се наложи да стоиш - може да са два дни, може и десет /аз преносих/. Освен това при положение, че нямаш проблем, който да налага хоспитализиране, за мен лично е абсурдно да ползваш болницата като хотел и да заемаш място за някой, на който ще му се налагат болнични грижи - болницата и без друго е претъпкана с раждащи, да не говорим, че щях да полудея от скука и очакване сама.

# 452
  • Мнения: 485
Ами доки ми каза че трябва да да ида няколко дена по рано ( макар че несе знае на 100% дали ще си родя на термина) .
Проблема е че трябва да съм сама на хотел , там до клиниката дали има някъде на близо хотел, Варна изобщо не я познавам.Семейството ми е много против да съм сама на хотел.Другия вариант е да си взема някоя позната с мен в хотела че поне да несъм сама а й да не се притесняват вкъщи.
А чесно казано ме е страх да тръгна да патувам в момента в който ми започнат контракциите, знае ли човек ... все пак си на пътя!!!
Да определено ми е притеснено първо раждане ми е е... нормално е да се притеснявам за тези неща.Немога да махна с ръка и да кажа -"Абе да става каквото ще" Както искате ме разбирайте.

Все пак благодаря на момичетата който се опитват по някакъв начин да ми помогнаТ! Hug Hug

Ееее не доки няма да го тормозя много ... този приятен доктор за тормозене ли е Simple Smile  Party


Айде сега като ида на 31.07  и вече ще се доуточним , но така като гледам и по съветите който давате по добре на хотел... но не САМА ! ! ! хващам някой под мишничка и ... с мен Simple Smile

# 453
  • Мнения: 252
Хрисето, преди да ме изпишат вечерта дойде едно майче от Бургас. Каза, че са били някъде наблизо на хотел последните дни. Тя роди нормално. Попитай в клиниката да ти препоръчат някой хотел наблизо. Предполагам, че имат информация къде пациентките "изчакват" Laughing събитието.
А за по-ранното отиване, наистина е добре. Аз бях с планово секцио и както си пържех мекиците сутринта в 10ч, така в 3ч след обяд вече бях родила скоропостижно Mr. Green Преди това май нямах някакви драстични признаци, че съм тръгнала да раждам. Така че ние си правим сметките, но Божа работа дали ще излязат верни.

# 454
  • Мнения: 485
абсолютно права си ! Peace
 ох чесно да ви кажа взех да се замислям за секцио.... колкото по наближава момента ето влязох в 9тия месец толкова повече взема да ме е страх  от нормалното раждане....  Confused
но ще разпитам за хотела за "изчакващи родилки "  Mr. Green
страх ме е хем от секцио хем от нормалнооо ...  ще видим сега какво ще каже доки че и тази пъпна връв ме притеснява където са е омотала..  ooooh! дай боже всичко да мине наред пък ...  Praynig Hug Praynig

# 455
  • Мнения: 39
Аз се сетих да попитам родилите естествено дали им правят преди раждането преглед с доплер за да видят дали не е омотана пъпната връв около вратлето и ако има задушаване при раждане недай боже имат ли апаратура за обдишване на бебетата с кислород, че да не се налага да ги транспортират до АГ?Аз ще попитам и моята лекарка,но сега се зачетох в друга тема тук и там момичетата пишат,че само в АГ имало такава апаратура и че изследването с доплер може да установи риска и да се премине към секцио....
Иначе покрай тия неща които стават в ОБ тия дни съм сигурна,че поне в МД няма да ни върнат и да се налага да раждаме вкъщи #Crazy

# 456
  • Мнения: 485
именно за това ми е притеснението също защото миналия месец когато бях на консултация док каза че бебка се е омотала и нищо друго не каза, веднага се допитах тука до момичетата и споделиха че по принцип има време бебка да се  оправи, но ако не се оправи ще трябва оперативна намеса....
дано се е размотала  Praynig Praynig Praynig

# 457
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Аз се сетих да попитам родилите естествено дали им правят преди раждането преглед с доплер за да видят дали не е омотана пъпната връв около вратлето и ако има задушаване при раждане недай боже имат ли апаратура за обдишване на бебетата с кислород, че да не се налага да ги транспортират до АГ?Аз ще попитам и моята лекарка,но сега се зачетох в друга тема тук и там момичетата пишат,че само в АГ имало такава апаратура и че изследването с доплер може да установи риска и да се премине към секцио....
Иначе покрай тия неща които стават в ОБ тия дни съм сигурна,че поне в МД няма да ни върнат и да се налага да раждаме вкъщи #Crazy

Борис беше с два пъти увита пъпна връв около врата, видяха я именно в Майчин дом. Заради увитата пъпна връв имаше проблеми с тоновете /понеже бебето я притискаше/, което налагаше да ходя непрекъснато на прегледи, обаче никой не ме натисна за секцио - увитата пъпна връв сама по себе си НЕ Е индикация за секцио - тя може да е достатъчно дълга, за да се осъществи нормално раждане. Когато питах лекаря ми как ще протече раждането в този случай, той ми каза, че ще бъда на монитор за тоновете през цялото време и ако се установи страдание на бебето, веднага ще преминат към операция. Действително през цялото време следиха тоновете, родих нормално, отмотаха бебето в момента на раждането, обдишване при него не се наложи, затова за техниката конкретно не мога да кажа, но не допускам да няма.

# 458
  • Мнения: 14
А упойката епидурална ли беше?И не трябва ли предварително да се заяви,ако искаш да ти я слагат?А в родилна зала по сами ли сте или няколко наведнъж?


lady marmalad, извини ме за късния отговор. Упойката беше епидурална, смятах да мина без нея, но по едно време се предадох. На няколко пъти ме попитаха защо точно се дърпам толкова и че е нужно малко време да повикат анестезиолога, когато реша. Не знам колко време чаках да дойде и да си извърши предварителните процедури - 20-30мин. може би... За следващо раждане едва ли ще се правя на толкова силна  Laughing, но бях си поставила за цел да пробвам, пък и да видя колко пък толкова боли...
В предродилна зала имаше само едно легло, както и в родилна. Не съм се замисляла как действат, когато съвпаднат 2 раждания, но съм сигурна, че имат варианти (задържане, предизвикване, второ легло...).

Във вип-стаята (нямаше място в обикновените и първата вечер ме сложиха там) не видях климатик, но усещах вентилацията от решетките на тавана, беше много приятно. В обикновената стая климатикът е под прозореца, както казаха и другите мами, аз го пусках и спирах когато имах нужда (най-вече при свижданията  Laughing)

Hriseto, на 500 метра започва "студентския град" - има няколко хотела около 35-ти блок (на ВИНС-а)
При мен сутринта падна слузестата тапа (реших че са водите...), отидохме в МД, но разкритието ми било 1см и ме върнаха в къщи, докато контракциите ми се засилят на 5-10 мин., което се случи чак в 18:00ч. Приеха ме към 19:00, в предродилна влязах към 19:40, в родилна бях в 22:00, родих в 22:40. Мисълта ми е, че доста от първескините бургазлийки тръгват и когато има индикация. (За връщането мога да препоръчам пътя през Провадия и Айтос - малко по-дълъг, но ненатоварен и по-лек.)    

# 459
  • Мнения: 485
 е тогава може да не се притеснявам толкова много , може дори да не оставам там а да си тръгна когато болките дойдат. ама все пак лято е има движение ... абе то да дойде пък Simple Smile  Praynig живот и здраве

# 460
  • Мнения: 314
Искам да попитам скоро раждалите в МД до колко са актуални цените в сайта им? За секцио цената в сайта е 1000лв,но днес ми казаха,че имало вече увеличение и секциото е станало 1800лв.Вярно ли е това? newsm78

# 461
  • Мнения: 252
Сайтът се поддържа и се обновява. Ако цената на сайта е 1000 лв, толкова е. А и такъв скок, едва ли е реално. Най-лесното нещо е да се звънне на регистратура. Веднага ще отговорят, но за 1800 лв, не.

# 462
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
За секциото не зная, но за нормално мога да кажа цена от 4-ти юли. Платих 660 лв за раждането + 100 лв за епидурална упойка.

# 463
  • Мнения: 5 250
Аз също родих на 4 юли (marulka_s  Heart Eyes) и платих 1000 лв секцио + 80 лв за да снима мъжа ми  Peace

# 464
  • Варна
  • Мнения: 187
И аз казвам че са актуални цените, т.к. скоро си платих първата такса за ЖК - точно толкова колкото е обявено в сайта!! Дано да няма скоро увеличение, все пак последно са променяни от 1.03 тази година!!

Общи условия

Активация на акаунт