предразсъдъци спрямо мъжете с дълга коса- има ли ги и при вас?

  • 16 634
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
мъжът ти да няма расти?

не съм забелязала такова нещо тук

# 16
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
Според мен не зависи толкова от страната, а по-скоро от политиката на фирмата за "визията" на служителите й в зависимост от заеманата длъжност. Примерно, в една фирма може да са задължителни костюмите с вратовръзки и пола най-малко до коляното и затворени обувки не на бос крак, независимо от темпаратурите навънка, а в друга дългата коса на мъж, хавайските ризи и сандали на бос крак да не правят впечатление.
В нашия бранш (фармацевтична промишленост) има една фирма, която е известна с подбора си на кадри именно в тази област - по външен вид, че дори и по произход.
Но не всички компании са такива - мой колега е с дълга почти до кръста руса коса и се облича винаги изцяло в черно и досега не е имал особени проблеми заради външнoстта си.

# 17
  • Мнения: 3 932
Не съм забелязала подобно отношение тук, но и честно казано тук няма много дългокоси мъже.

А пък ако мъжът ти среща наиситина подобен проблем, може да си я подстиже и след като го наемат да почне да си я пуска пак дълга Mr. Green

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Според мен не зависи толкова от страната, а по-скоро от политиката на фирмата за "визията" на служителите й в зависимост от заеманата длъжност.
Peace Абсолютно! Тук са много консервативни.

# 19
  • Мнения: 3 932
Peace Абсолютно! Тук са много консервативни.

Къде?

# 20
  • Мнения: 1 169
Тук по казината си е жив комунизъм.
Голямо НЕ са: брада, мустаци, татуировки, дълга коса, мухоук- тип гребен на петел прически е абсурд, обеци (само на ушите може), много бижута, прекалено много парфюм и т.н. Има още, но не се сещам в момента.
Могат да те изпратят в къщи, ако не си носиш нейм тага, ако не си закопчал ризата до горе (както го изисква униформата), абе нейм ит. Става въпрос за фронт хауса, за хората, които работят отзад не са толкова строги по отношение униформа. Беше ми омръзнало с едни и същи дрехи всеки ден.

# 21
  • Мнения: 2 379
Peace Абсолютно! Тук са много консервативни.

Къде?
Има карта на аватара. Laughing Даже се 4ете Bristol.

# 22
  • Мнения: 2 093
Вьншния вид има значение когато говорим за работа. Хората може да не казват нищо, но определено те мерят от главата до петите когато отидеш на интервю за работа. В Канада доста хора имат тутайровки и се приема за нормолно, но истината е че много хора си ги крият или им препорьчват да ги скрият когато отидат на интервю. Авторката на темата не спомена каква е професията на сьпруга и, така че е трудно да се сравни. Ако говорим за обща работа, стройтелен работник...., дьлгата коса няма значение, но ако е по сериозна професия, мисля че не е толкова препорьчително или поне аз не сьм виждала дьлгокоси мьже. Според мен всяка професия си има код за обличане. Доста от хората работещи в IT сферата се обличат доста ежедневно, носят дьнки и блузи, докато хората в счетоводството са по костюмирани и формални. Сьщо така е нормално да срещнеш доста гейове работещи кьм списания, мода, изкуства, докато в други среди те са абсолютно дискриминирани. Да не говорим, че в определени компании ще те вземат на работа ако имаш привлекателен вьншен вид ( нямам предвид манекенки и артистки). Колкото и обществото да се развива и нормите да се променят, много често работодателите са доста консервативни в избора си.

# 23
  • Мнения: 1 169
Вьншния вид има значение когато говорим за работа. Хората може да не казват нищо, но определено те мерят от главата до петите когато отидеш на интервю за работа. В Канада доста хора имат тутайровки и се приема за нормолно, но истината е че много хора си ги крият или им препорьчват да ги скрият когато отидат на интервю. Авторката на темата не спомена каква е професията на сьпруга и, така че е трудно да се сравни. Ако говорим за обща работа, стройтелен работник...., дьлгата коса няма значение, но ако е по сериозна професия, мисля че не е толкова препорьчително или поне аз не сьм виждала дьлгокоси мьже. Според мен всяка професия си има код за обличане. Доста от хората работещи в IT сферата се обличат доста ежедневно, носят дьнки и блузи, докато хората в счетоводството са по костюмирани и формални. Сьщо така е нормално да срещнеш доста гейове работещи кьм списания, мода, изкуства, докато в други среди те са абсолютно дискриминирани. Да не говорим, че в определени компании ще те вземат на работа ако имаш привлекателен вьншен вид ( нямам предвид манекенки и артистки). Колкото и обществото да се развива и нормите да се променят, много често работодателите са доста консервативни в избора си.

Съгласна съм.
Дори и днес (casual friday) ми е трудно да сложа дънки и маратонки. Някак ми е трудно и ми се струва неуважително. Днес например имаме три интервюта за работа на които трябва да присъствам и не мога да си представя, че ще седна и ще кръстосам крака с маратонки.
Вчера имаше интервюта за производствената част на фирмата и чух коментара на един от мениджърите за един от кандидатите: "Той не се е подстригал, не се е обръснал, дрехите с които дойде са стояли един месец в сушилнята ..." и т.н.

# 24
  • Мнения: 3 804
тук до скоро дългата коса не беше добре приета-но от скоро , все пове4е и то най ве4е м/у 18-30 годишните  си пускат -е не до кръста.но до рамене,а да не забравя има и металисти с характерния им външен вид

# 25
  • Мнения: 361
интересното е, че не кандидатства за някакъв висок пост или работа като продавач или свързана с хора. по принцип е електротехник с много стаж и добро образование, говори езика перфектно. освен това кандидатства и за всякакви неквалифицирани работи, където пак няма да трябва да се представя пред клиенти и т.н. косата му е хубава- черна, не е до кръста, малко под раменете, няма расти, не е рошав, поддържа си я чиста и в добър вид. метъл е, вярно, но не носи разните метълски атрибути. наистина са доста консервативни тук /в австралия- и по-точно в тасмания/. подозирам, че и в другите части на страната няма да е по-различно /аз лично работих известно време в западна австралия и там ако случайно се появеше някой с дълга коса някъде, хората дълго го одумваха/. не знам на какво се дължат всички тези предразсъдъци. факт е, че сме живели и в европа доста време, включително и няколко месеца в малко испанско село, където той отново беше обект на приказки от страна на местното население, но пък не му е пречело да си намери работа. ако някой някога ми беше разказвал нещо подобно за австралия, нямаше да повярвам. сега, след като го видях с очите си.....аз лично харесвам мъжете с дълги коси, харесвам и неговата коса и не искам да се подстригва- това ще е прекалено. аз никога не съм се стремяла да влизам в някакви рамки, за да се харесам на обществото /и моята коса е дълга, но това не е проблем при жените, въпреки че постоянно трябва да я връзвам/. да, дискриминация е, но тук явно не им пука от тази дума. е, ако беше гей, нямаше да има проблеми-щеше да е много толериран. след всичко това мнението му за българия се подобри /а той е човек, който допреди няколко дни казваше, че никога няма да се върне там/. но явно в българия, или дори в европа, има повече шанс да бъде себе си, отколкото в "цивилизованата" австралия....

# 26
  • T"A
  • Мнения: 2 515
benissima, наскоро наш приятел кандидатства за работа, той е със сравнително дълга коса, и в компанията (в см. приятелите) също го посъветваха да отиде на интервюто с прибрана коса, да изглежда поддържан и, ако го питат нещо за косата, да каже, че е някаква закачка със сина му, че двамата си пускат дълга коса.... Приятелят ни спечели работата, не са го питали нищо за косата... А и тук е популярен един доста неформален стил на обличане и на "носене" по принцип, така че ми е трудно да преценя дали и до колко с дълга коса може да се натъкнеш на предразсъдъци  Thinking

Израелците страдат от ранно оплешивяване, а и заради климата предпочитат къси подстрижки, т.е. няма много мъже с дълги коси.
Но и тук, и в България, и аз бих посъветвала дългокосите мъже да изглеждат спретнати, чисти и с прибрана коса, когато се явяват на интервю, особено за офис-длъжности  Peace За всеки случай. Никога не знаеш дали интервюиращият не свързва дългата коса с определен начин на живот, който му се струва неприевлив за служител в неговата фирма (т.е. да си мисли за хипари, метълисти и пр., и от там да произлизат предразсъдъците)

Виждам, че си публикувала междувременно... Не се връзвай на това, което са казали - възможно е то да отразява само вярванията или опасенията на този, който се е изказал. Има доста причини в момента за безработица и конкуренция на пазара на работна ръка Peace

# 27
  • Мнения: 1 216
От Австралия до Австралия има разлика от небето до земята.
И ние преди живеехме на място, където гей-двойки се разхождаха на улицата, хванати за ръка, но само на 30 км в далечна Събърбия не съм видяла ни един.

Мъжът ти просто да си прибира косата на опашка като ходи на интервю, така значително се смекчава впечатлението!

# 28
  • Мнения: 4 458
Наистина има голямо значение каква работа си търси. Може би е добре да се поинформирате предварително за изисквания и етикет.

Мъжът ти просто да си прибира косата на опашка като ходи на интервю, така значително се смекчава впечатлението!

Съгласна съм  Peace

Тук по казината си е жив комунизъм.
Голямо НЕ са: брада, мустаци, татуировки, дълга коса, мухоук- тип гребен на петел прически е абсурд, обеци (само на ушите може), много бижута, прекалено много парфюм и т.н. Има още, но не се сещам в момента.
Могат да те изпратят в къщи, ако не си носиш нейм тага, ако не си закопчал ризата до горе (както го изисква униформата), абе нейм ит. Става въпрос за фронт хауса, за хората, които работят отзад не са толкова строги по отношение униформа. Беше ми омръзнало с едни и същи дрехи всеки ден.

Така е, всичко си е до професия  Wink


Има обаче професии в които по-свободното поведение и облекло са добре дошли и дори търсени.



# 29
  • Мнения: 2 907
Има мъже с дълги коси, които са чисти и поддържани, както и такива с къси ( или без ), които смърдят от 5 метра.

Значи пак стигаме до това, че става дума за сериозен предразсъдък.

Пък и от дълга коса до дълга коса има светлинни години разлика.

Общи условия

Активация на акаунт