предразсъдъци спрямо мъжете с дълга коса- има ли ги и при вас?

  • 16 632
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 98
Мда, когато дойдохме тук на мъжът ми на две места му казаха че ще го вземат на работа, но ако си махне косата. За първото се изтарикати и каза че религията не му позволява ( абсолютна лъжа) и го взеха. За второто обаче, където работи и до ден днешен, нямаше как и си подстрига косата.
Жалко.....сега и да иска вече няма- темето му оредя  Laughing Laughing Laughing.

# 46
  • Мнения: 6 992
Тоя номер с религията за всичко ли минава  Shocked

# 47
  • Мнения: 703
Might the hair have somehow contributed to last year’s $12.7 billion loss?
Me_and_baby
нали разбираш за какво иде реч?Никой не ни пита дали ни харесва как изглеждаме,има определен "стандартен модел".Ако отговаряш на определените изисквания...получаваш работа,ако не...си аут.И в линка видях само един дългокос...вярваш на фотомонтажи ли? Laughing
Еовинче,душко,знаеш че не минава..Така,че мъжа ти трябва да се подстриже... Party

# 48
  • Мнения: 6 992
О, не, той ще стане шеф на СЪнМикросистемс  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 3 371

 не би взела дългокос в екипа си...дори и да е гений.. Shocked



и аз  Peace .

# 50
  • Мнения: 2 386
 Shocked Защо?  Shocked

А червенокоса? А дебел? А дребен? А черен? А инвалид? А гей?
Жертвате интелект за предпочитание във външния вид?
Аз не бих ви взела в екипа си вас, честно казано, с това мислене.

Обожавам мъже с дълги коси. Моят е с такава. Работи в Майкрософт, знаете. Ходи с вързана, прибрана, права коса до рамената вече.

П.П. Прочетох цялата тема и съм силно изумена и възмутена. Да се говори за хигиена у мъже с дълги коси е като да си плюете на вашата, дами. Или може би мъжката коса не търпи миене и поддръжка? А за Скънк Ананси да поговрим ли?  Mr. Green

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 18:42 от Ева на сцена

# 51
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Е, стига сте преигравали!
То и българите си имаме една поговорка, "по дрехите посрещат, по ума изпращат". Дори и при по-дългите интервюта е невъзможно да блеснем с всичките си способности, затова не пренебрегвайте външния вид Wink
Цитат
А червенокоса? А дебел? А дребен? А черен? А инвалид? А гей?
Аз бас ловя, че значение имат и тези фактори, при избора на кандидат, само където никой открито няма да го признае. А дали това влияние е положително или отрицателно, вече е много индивидуално.

# 52
  • Мнения: 2 386
Изобщо не преигравам даже. За пръв път от години тук съм втрещена. Кой пренебрева външния вид? Голото теме или късата прическа автоматично те правят по-спретнат и поддържан, че дори и по-добър кандидат?! Ама наистина ли го мислите това!
На басове не се връзвам, аз говоря с факти. Около 30-40% от мъжете в обкръжението ми са с некъси коси и заемат позиции и длъжности, за които може само да се мечтае. Не говоря само за Ай Ти. При интервю над 9 часа пък последното, което би трябвало да те вълнува е косата. Ама хора вскякви..

# 53
# 54
  • Мнения: 2 386
 Laughing Ще спазя едно елементарно правило на общуването.. и ще отстъпя.

# 55
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Bee, сравнението с окосената коса ти си го избираш. Надявам се, че разбираш, че мъжете с дълга коса, обикновено нарочно са си я пуснали дълга  (т.е. не от мързел да се подстрижат), и си я поддържат, точно както и жените го правят...


За кои професии/работи външният вид, и в частност дългата коса, са по-важни отколкото умствените способности на кандидата, професионалните умения и др. качества, според теб?





И аз имам чудесен пример на дългокос мъж, който е свръх надарен мисловно, но даже се отказвам да го дам, защото предразсъдък не се бори с примери - за всеки от тях би казала, че са изключение или би се въздържала от коментар, за да не обидиш лично някого...  Rolling Eyes

# 56
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
На басове не се връзвам, аз говоря с факти.
Нямах конкретно теб в предвид, но и ти вече преиграваш  ooooh!
А преуспели хора с дълги коси има много! Но те не ходят по интервюта, за да се наложат в професията си тепърва. Тях ги търсят, за да им предложата работа и тяхното име е по-важно от външния вид. Ако сте такива хора и мърляви да ходите, пак ще имате работа, не се косете и не го приемайте лично. Обществото, в което живеем е консервативно, не мога да кажа на черното бяло  Peace
Ако бях работодател, на момента го наемах този  Flutter но не съм ... пък и той, предполагам, не страда от липса на ангажименти Wink

# 57
  • Мнения: 6 992
Това не е дълга коса  newsm78
Дълга коса е под раменете.

# 58
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Това не е дълга коса  newsm78
Дълга коса е под раменете.
Toчно дописвах Simple Smile
В момента са много модерни подобни прически, така че не би трябвало да има проблем с тази дължина на косата Wink По-скоро за един друг тип дължина си мисля, че би била проблем за новобранците, като на Ози например  Laughing

# 59
  • Мнения: 2 386
Два пъти казваш, че преигравам. За втори път ти опонирам, че си в грешка.

А този, дето си го посочила може и да е 'убавец, ама е с мазна коса за мен. Wink И какво излиза? Не харесвате и не одобрявате мъже с дълги коси, освен точно определени, които от раз бихте ги назначили където ви хареса заради муцунките им. Е, аха, да.

А това, което си казала за известните, важи с пълна сила и за умните. Общо взето, човек блести и държи до лудост на външен вид или когато се прехранва с него, или когато няма друго, с което да блесне. Та така.

Много пишете. Чакай сега - одеве говорехме за това, че нямало дългокоси на ръководни постове, сега пък за новобранци. Последно?

Общи условия

Активация на акаунт