Осоляване на бебета-толкова жестоко

  • 18 718
  • 203
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 892
Каква е тази инквизиция?
Не може да слушаш бабите за всичко. И какво, като не всички имат интернет? Има книги. Нямат ли инстинкти за съхранение на децата си тези хора? Това е някакъв ужас!
Невежеството е много опасно, май.

# 31
  • Мнения: 24 467
Добре, все пак, че традицията свършва до осоляването, като знам по рецепти след това какво следва...

У нас престъпно рядко се прилага института ограничаване и лишаване от род. права, престъпно рядко.

# 32
  • Мнения: 2 099
По повод думите на МадамХ да разкажа няколко истории.Майка ми млад лекар отива по разпределение в Славейново-малко родопско селце с българомохамедани.Водят бебе с упорита диария-дава тя инструкции,бебето се оправя и след ден пак  с диария.Отива тя на патронажно посещение и що да види-бебето смуче парче сланинка вързано с вървчица за кошарата.Направили му биберон-залъгалка със сланинката.Пак там викат я при бебе което неще да се събуди,спяло от 8 ч вечерта,тя пристига на другия ден около 4 следобяда.Тогава са я повикали.Та разповиват бебето и вижда две мъжки кърпи(едно време нямаше масово хартиени-туй за по-младите)натопени с мастика,изтискани и наложени на гърба и гърдите на бебето.То вечерта кихнало 2,3 пъти и те го лекували ConfusedБебето кьор-кютюк пияно!Знаете кожата всмуква също.Та клетника спял от препиване...

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 790
О, аз знам за случаи, в които клетничето изобщо не се събужда накрая. След натриване с ракия. А адаптирани млека има в България много отдавна.
И пак, не е причината в имането или нямането на интернет. Нали ви казвам, че аз научих за тази практика точно от тук. Ами ако бях решила да я приложа?

# 34
  • Мнения: 212
Стига сте говорили глупости. Прочетете този пасаж - "Осоляването на бебета е практика, позната у нас от древността, каза проф. Любомир Странски от Клиниката по дерматология на Александровска болница"
След като нещо съществува от дълбока древност и се предава от поколения на поколения значи има защо. Не се ли замисляте малко над този факт. Ако беше толкова вредно то хората сами щяха да се откажат да го правят. А обичая се е запазил с векове наред. Значи нищо лошо няма в него. И ако децата умираха от осоляване досега да не бяха останали деца в България. И това за миризмата на тялото е вярно.
Аз например съм осоляван като бебе и сега мога по една седмица да не се къпя и не мириша много лошо в края на седмицата. Представяте ли си как щях лошо на мириша ако не бях къпан със сол. Ужас... Не ми се мисли направо...

# 35
  • София
  • Мнения: 7 190
Стига сте говорили глупости. Прочетете този пасаж - "Осоляването на бебета е практика, позната у нас от древността, каза проф. Любомир Странски от Клиниката по дерматология на Александровска болница"
След като нещо съществува от дълбока древност и се предава от поколения на поколения значи има защо. Не се ли замисляте малко над този факт. Ако беше толкова вредно то хората сами щяха да се откажат да го правят. А обичая се е запазил с векове наред. Значи нищо лошо няма в него. И ако децата умираха от осоляване досега да не бяха останали деца в България.
Тц.
Просто не всички деца умират след осоляване.
А в дълбока древност е имало доста висока смъртност сред децата.
Надали са хванали зависимостта.

# 36
  • Мнения: 40
дано детенце се оправи бързо и безпроблемно, но  когато се роди сина ми и двете баби като се почнаха едни съвети едни чудесии и аз като ги изгоних и двете  Whistlingда се прибират по къщите ,че се бяха преселили и у дома  hahaha та голям смях после като идваха стъпкаха на пръсти. Аз сам на мнение , че всяка майка чуства и разбира потребностите и нуждите на детето си най-добре от всички та ако ще да е и най - великата баба на света.

# 37
  • Мнения: 2 030
И аз съм го правила по съвет на бабите, но се слага само 1 лъжица сол във ваничката с водата за къпане. Това е еднократно, при първото къпане в дома, след изписване от родилния дом. Правело се е цел като порасне детето,  потта да не мирише.
Може сега солта да е друга, няма да се учудя ако и тя се внася от Китай. Shocked

# 38
  • София
  • Мнения: 7 190
И аз съм го правила по съвет на бабите, но се слага само 1 лъжица сол във ваничката с водата за къпане. Това е еднократно, при първото къпане в дома, след изписване от родилния дом. Правело се е цел като порасне детето,  потта да не мирише.
Може сега солта да е друга, няма да се учудя ако и тя се внася от Китай. Shocked
Нееееее, не мога...
Сега пък китайската сол била виновна  ooooh!

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 5 634
Дано да се оправи детенцето. Странни хора. Солим, мажем с боклуци, а момченцата и други простотии отнасят. Да го намажем с мас, да го посолим и да го метнем във фурната. Не се сещам за научно оправдание на соленето. Всеки човек си има миризма.  Mr. Green Още ме бъзикат, че му миришели краката на моя, защото не съм му слагала сол. Ще миришат я по цял ден в маратонките.

# 40
  • Мнения: 4 892
Аз например съм осоляван като бебе и сега мога по една седмица да не се къпя и не мириша много лошо в края на седмицата. Представяте ли си как щях лошо на мириша ако не бях къпан със сол. Ужас... Не ми се мисли направо...

Това с периодинчи и системи наблюдения ли сте го установили? Че като не се къпете по седмица и не миришете?

А този метод дали би могъл да се приложи и на възрастни?
И как сте със сметките с водата, предполагам цъфтите.
А и кратака Ви ли не миришат или само под мишниците? А задника?
А жена Ви къпе ли се или го карате икономично - сол?

 Sick

# 41
  • Мнения: 2 018
И аз съм го правила по съвет на бабите, но се слага само 1 лъжица сол във ваничката с водата за къпане. Това е еднократно, при първото къпане в дома, след изписване от родилния дом. Правело се е цел като порасне детето,  потта да не мирише.
Може сега солта да е друга, няма да се учудя ако и тя се внася от Китай. Shocked
Нееееее, не мога...
Сега пък китайската сол била виновна  ooooh!

Нали и аз за това питах, защо зачестяват тези случаи. Наистина мисля, че има нещо. Не съм солила нито едно от децата ми и не съм за това, но се замислям, дали няма нещо друго в солта.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 5 634
И аз съм го правила по съвет на бабите, но се слага само 1 лъжица сол във ваничката с водата за къпане. Това е еднократно, при първото къпане в дома, след изписване от родилния дом. Правело се е цел като порасне детето,  потта да не мирише.
Може сега солта да е друга, няма да се учудя ако и тя се внася от Китай. Shocked
Нееееее, не мога...
Сега пък китайската сол била виновна  ooooh!
Не, не разбирате ли. Китайците след като са узнали за обичаите ни, са решили да ни морят по сложна схема. Правят солта "по - специална", за да можем като си мажем бебетата да намаляваме. Умен народ са. Ние сме за трепане, защото не се научихме на простички неща.

# 43
  • Мнения: 212
Може сега солта да е друга, няма да се учудя ако и тя се внася от Китай. Shocked

Междудругото и това го има. Сегашната сол не е като оная сол преди години. Тогава каква сол имаше ехеййййй.... Не е като тази сегашната... Няма да се учудя ако наистина е китайска. То от Китай само боклуци идват...

# 44
  • Мнения: 830
Оле голкото детенце, тези са луди  #Cussing out Може пилинг на тялото да са му правили направо, че да мирише на хубаво...Това невежеството е голяма работа!

Общи условия

Активация на акаунт