Житейска дилема.

  • 9 156
  • 185
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 562
Никой на никого не дължи нищо. Не осъзнаваш, какви последствия може да има една такава изповед.
Ще изместим темата от дилема - доброто или лошото момче, в тема - да му кажа ли, че сме трима или не Simple Smile


Както казах, идеализирането на това, че сериозните отношения трябва да почнат на чисто. Като за това се изпява и майчиното мляко е глупаво и много наивно. Това не води до нищо друго, освен нараняване на партньора. Също води до съмнения и КРАЙ на връзката.  

Напратив - осъзнавам. Но приеми, че той знае и вече не я иска (сам казваш), тогава я ясно, че ако не знае, я иска заради това, че не знае истината (малко оплетено става). Следователно не иска нея, а тази, за която я мисли.
Не казвам майчиното мляко, а предателство спрямо него! Той има право да знае с кого ще живее и ако след това поиска край, ИМА ПРАВО НА ТОВА! Всеки има право на истината и да избере.

# 31
  • Мнения: 562
Приключвам с тази тема, че стана спор, а не искам да участвам в това. Казах, каквото имах да казвам. Според мен е редно да сподели. Друго нямам какво да кажа.

# 32
  • Мнения: 562
Pavlina Nikolova, не кавам, че обвързване е = на подпис или живеене под един покрив, но пък и чукане от време на време, пак не е обвързване  Crazy

Тя не е била с него за чукане от време навреме, както се разбира. Щом мисли, че може да се чука и с двама, докато единият я обича и не му дължи обяснение - ок. Всеки решава за себе си. Аз казах моето мение и това е. Не искам да стигаме до скандали, както в "просто искам да споделя..." и затова повече няма да пиша в тази тема.

# 33
  • Мнения: 46 504
Той може да изпитва каквото си иска, аз от прочетеното не останах с впечатление, че му е давала знак, че са двойка.


Абе, трябвало е да се пази девствена до сватбата, това е ... какви са тия жени днешните, не знам    Tired

# 34
  • Мнения: 2 196
Никол, пропаднала работа.Я боси, с ролки и до печката, аааамаха. Mr. Green
Да тренират за брака.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 990
Мисля, че най-честно за самата ти приятелка, би било да не се захваща с нито един от двамата. Каквото и да си говорим, сексът е важен. След години връзката се изтърква, чувствата се уталожват, страстите утихват. Това, което ще остане, са приятелство, уважение и секс. Ако приятелката ти още от сега се чувства неудовлетворена в сексуално отношение с основния си партньор, още преди да са заживели заедно, то тя ще направи огромната грешка, ако се обвърже с него. Под обвързване имам предвид да живеят заедно.
Преди много години имах 3-годишна връзка с мъж, с който тотално се разминавахме в сексуално отношение - и желания, и начин, и честота, всичко...В крайна сметка се разделихме, но аз излезнах от тази връзка със сринато до земята самочувствие като жена. Това, което се опитвам да кажа е, че сексуалната неудовлетвореност, влияе не само физически, но и психически. С течение на времето твоята приятелка няма да се чувства и психически добре. Когато ги налегне рутината, сивото ежедневие, битовизмите, пък особено грижите и около едно дете, тази връзка ще се срине, защото я няма спойката...Сексът не е само оргазъм, а и интимност, която ако не се споделя, хората се отчуждават, охладняват...
Имам приятелка, която по аналогична причина е стигнала до развод със съпруга си и единствено наличието на детето все още ги възпира...
А относно другия - той сега й се струва готин, защото връзката й с него е "по острието", там е ново, той е страстен и това й влияе много положително, защото компенсира липсващото от основния партньор.

# 36
  • Мнения: 2 448

А относно другия - той сега й се струва готин, защото връзката й с него е "по острието", там е ново, той е страстен и това й влияе много положително, защото компенсира липсващото от основния партньор.

Да уточня за другия, че тя никога не е мислила за сериозно обвързване с него. Това, което ги свързва е секса, той е от мъжете, които изобщо не биха искали да се обвързват. Той знае за наличието да другия мъж в живота и и самия факт, че не му пречи говори красноречиво, че сериозни намерения спрямо нея няма, а тя към него също.
Но явно наистина много и е липсвала тази страст и това, че двамата си пасват в секса, щом 3 месеца не може да се откаже от него.
С другия приятел излиза от година и половина. Той е на 33 и е нормално след като я обича да иска да се съберат.

# 37
  • Мнения: 2 471
Както споделих вече, не бих могла да живея с такъв човек дълго време. Страста е много важна за семейна двойка и ако я няма...

# 38
  • на майната си
  • Мнения: 425
Аз бих я посъветвала, да си седне на г..за и да реши дали въобще може да има някакво общо бъдеще със консервативния.
При така представена историята, според мен винаги на хоризонта ще има някое "лошо момче".
Та ако иска и я устройва такъв принцески живот - няма лошо, но ако се надява консервата да си промени отношението към секса - аз поне не вярвам.

# 39
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
естествено че ще побара сигурното, после също толкова естествено ще има тема в ДиС "моя мъж е много добър, за всичко ми угажда, ноооо ДРУГИЯ ...."

# 40
  • София
  • Мнения: 7 990
Да уточня за другия, че тя никога не е мислила за сериозно обвързване с него. Това, което ги свързва е секса, той е от мъжете, които изобщо не биха искали да се обвързват.
Една жена много по-трудно се решава да изневери...Самият факт, че е започнала паралелна връзка, означава, че нещо й е липсвало в основната. Ако основният партньор я удовлетворява на 100%, тя нямаше да търси нещо друго. Или в най-лошия случай щеше да е за една нощ. Много показателен е отказът на основния партньор да разговаря на сексуална тематика - той може да е възпитаван в пуритански дух, да се притеснява, което би било преодолимо, но ако той имаше желание да говори...В това отношение те са на двата полюса - на нея й харесва да правят секс в градинка на пъпа на София посред бял ден, а той да го прави само на тъмно и в класическата поза... Е тая връзка няма как да просъществува, особено ако не се допускат и разговори в нея...Независимо колко прекрасни са участниците като хора, професии, перспективи...  

# 41
  • Мнения: 2 448
[Ако основният партньор я удовлетворява на 100%, тя нямаше да търси нещо друго.

Естествено, че никой от двамата не я удовлетворява на 100%, но сега ако ми кажете, че вашите мъже ви удовлетворяват на 100% ....? Нереално е, все в нещо правим компромиси.
Идеалния вариант двамата в един е супер, но не става по поръчка това.

Явно , че нещата които харесва в основния да го нарека приятел не са никак маловажни, след като сериозно се замисля за неговото предложение за съвместен живот. Единственото разминаване им е в секса. Тя се пита дали останалите плюсове биха я накарали лесно да направи този компромис. И не , не става дума за някакво крайно пуританско възпитание на мъжа, просто тя си пада по по "хард" неща, които не са в репертоара на мнозинството.

# 42
  • Мнения: 2 471
Добре де, докато не заживее с него, няма как да си отговори на тези въпроси. Обаче, дали е готова да се жертва - явно , не

# 43
  • София
  • Мнения: 7 990
...но сега ако ми кажете, че вашите мъже ви удовлетворяват на 100% ....?
Не, разбира се, че не....Но кои са основните "стълбове" на едно семейство - приятелство, уважение/взаимопомощ и интимност/секс/страст. Ако направиш компромис с някоя от тия 3 позиции, трикракото столче става двукрако... Да, правя компромиси с мъжа ми - труден характер, виси като побит камък пред компа, различаваме се като интереси и т.н., но живеем заедно от 5-6 години, в които съм се убедила, че действително някои неща са екзистенциално по-важни от други. Връзката ни няма нищо общо с това, когато сме били гаджета и след като се събрахме да живеем заедно.

# 44
  • Мнения: 2 448
Добре де, докато не заживее с него, няма как да си отговори на тези въпроси. Обаче, дали е готова да се жертва - явно , не

По скоро,мисля, че се страхува, че ако живеят заедно, той лесно ще разбере за другия, а определено не иска това. Може би се е надявала, че бързо ще изконсумира тази странична тръпка и не е очаквала , че това ще и дава толкова много. В смисъл, до появата на другия мъж не е осъзнавала, че разминаването им в секса е чак толкова голямо и може би е мислела, че да се появи ей така някой друг, с когото да си пасват толкова много, е само в сферата на нейната фантазия.

Общи условия

Активация на акаунт