Постформиг - почистване?

  • 697
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако има други като мен с кухни от постформинг, моля за малко помощ и съвет Praynig
Досега, вече повече от година някак нямахме проблеми с почистването. Минавахме с влажна кърпа и малко препарат за дървения, и всичко беше ок. От скоро обаче имам едно петна от мазни детски пръстчета, който не мърдат от нищо Shocked Пробвах следното- - препарат за дърво - не, препарат за съдове разтворен - не, мистър Пропър - не, Циф - сякаш да, но ми сваля и боята/гъбата, с която търках, порозовя/ и макар че не стана петно, не смея да продължавам с него, да не си съсипя шкафовете; клиър за стъкло - не. И на практика не остана препарат, с който да не съм пробвала, а гадните отпечатъци си стоят и ме дразнят Close С Меглио обезмаслител ме е страх да опитам, защото е много силен препарат.
Приемам идеи и предложения всякакви Praynig

# 1
  • Мнения: 1 152
Няма страшно!  Grinning Последният път чистих с обезмаслителя на Медикс и се чисти безупречно, но и с този на Меглио резултата е същия. Успех.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
А боята не пада ли, моята кухня е тъмно червена? И как го ползваш - пръскаш директно или правиш разтвор?

# 3
  • Мнения: 1 152
Пръскам директно върху вратичките или на гъбката без да разреждам. Не е паднала боята, но каква боя.... newsm78 Покритието е все така лъскаво и без променен вид.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Не е паднала боята, но каква боя.... newsm78
Е а де, и аз това се питам newsm78 При мене явно е по-различно, защото моят постформинг не е от лъскавия, аз исках матови вратички. Тази сутрин като търках с Циф-а, писах вече - гъбата порозовя, явно пуска някаква боя Shocked

# 5
  • София
  • Мнения: 1 341







Пробвай с оцет или с топящите гъбички на Апта / Сано.
Или със сода за хляб.Ако искаш първо пробвай от вътрешната страна на вратичката.....

# 6
  • София
  • Мнения: 1 402
моята кухня е червена с тъмно кафяво, матов постоформинг, а плотът е HPL, досега ползвах циф, но от 2 седмици си купувам препарат на фрош подобен на циф, но по-нежен и с естествени съставки, чудесно се измива всичко, цифът не ми правеше проблеми, просто вече ми люти на очите от него, капвам малко на влажна кърпа микрофибър и разнасям внимателно като натърквам местата с петна, после забърсвам с чиста влажна кърпа, може и да е излишно, но така се получава приятно полиране на повърхността

Общи условия

Активация на акаунт