Нашите цветя...в зимния сезон ~35~

  • 55 792
  • 530
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 650
скокнах до аптеката и взех спирт 90 градуса и сега отивам да ги мажа

да се опитам ли да ги отлепя или само да мажа отгоре

# 331
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Отлепяй ги и ги унищожавай Peace

# 332
  • Мнения: 650
не можах да ги отлепя, защото самото листо се пропуква и къса; повече няма да го мъча, а само ще мажа, че .... да не изгубя и малкото останали листенца

колко често да мажа със спирт????

# 333
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Гледай да ги отстраняваш ,между другото виж тук отварите ,пробвай и с тях ,предполагам имаш ,лук ,чесан и цитруси в къщи ,направи си отвари и пробвай и с тях да мажеш ,дано си отидат гадините   #2gunfire аз намирам по една ,две по моите растения ,но не изчезват и това си е  #Cussing out
http://agrosaveti.com/agro/plant-protection/268-bilkite-unishtuj … -vreditelite.html

# 334
  • Мнения: 650
аз нещо не вдянах, като пиши настройка 8 часа означава, че трябва да стои накиснато в студена вода 8 часа, така ли?

# 335
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
То си пише  Wink
Трябва да се знае, че извлеците действат дори и на насекомите, получили устойчивост към синтетичните препарати.

Ефектът се получава след няколко третирания. Готовите работни разтвори не трябва да се съхраняват. Отварата се прави, като дрогата се вари 3-5 минути в затворен съд. След това е необходимо да кисне 1 час. Запарката се прави със заливка с гореща вода. Настройката се прави, чрез накисване в студена вода в затворен съд. Получените концентрати се съхраняват на хладно и тъмно. Преди употреба те трябва да се разреждат 1:1 с вода, като е необходимо и да се добави 0.05% веро. Този разтвор има само контактно действие и затова се изисква прецизно напръскване - 2-3 пъти през 7-8 дни.

# 336
  • Мнения: 650
да, прочетох го,

утре сутринта ще накисна за 8 часа и като се върна от работа ще действам по въпроса;

дано се спаси

не знам дали само това е проблемът; те са на 1 листо - сниманото и на още едно има няколко;

но са като залепнали и при търкането с памука нараних листото, дали ще се отрази зле???

другите цветя, поне засега нямат;  ще преместя орхидеята другаде, далеч от тези цветя, но пък промяната на местоположението може да я погуби;

много неприятно се получи;

но поне да не ми зарази и другите цветенца

# 337
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
я погледни тук ,може  нещо друго да отговаря на симптомите на твоето цвете ,че така по снимки  ,може и да сгрешим  Thinking
http://forum.flowersnet.info/viewtopic.php?f=56&t=1284

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 22:32 от Чародейка

# 338
  • Мнения: 650
прегледах ги; но нищо не ми прилича на това, което виждам, по-скоро са кръглите въшки

но .... как не съм погледнала по-рано ....

сега чета ли чета

# 339
  • Мнения: 1 089
Аз нещо не съм на 100% сигурна, че са щитоносни въшки, особено след като не позволяват да се отлепят от листа.
Бих те посъветвала да питаш ив другия форум и то в раздела за орхидеите. Има изключително опитни и много отзивчиви хора. Предполагам, е ще могат да ти помогнат.
Различни болести, физиологични проблеми и вредители - снимки
Орхидеи - какви проблеми имате и как да ги решите

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 21:54 от Ленито

# 340
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Бръмбарче ,права е Лени ,и мен това ме съмнява ,щитоносните въшки ,се пукат ,а и се отстраняват лесно  newsm78
Май доста ще има да четеш ,
а относно моите папаи ,май че е брашнеста мана , Tiredнякой да знае бабини лекарства затова ,но междудругото ги напудрих хубаво с канела ,абе дано искарат докато се появи топлото слънчице  Hug
Лени относно Хостата ,да и тя ми е в списъка , Simple Smile

# 341
  • Мнения: 650
мерси момичета, снощи питах;

сега ще видя дали са ми отговорили

е какво ли пък ще да е това, никъде не видях снимка на подобно нещо в гугъла ....

# 342
  • Мнения: 1 089
Лени относно Хостата ,да и тя ми е в списъка , Simple Smile
Чаро, при вашия климат за сенчесто място бих се пробвала и с Камелия. В другия форум имаше един човек, който беше гледал на открито някакъв сорт Камелия с добър успех, но покрай някакво разкопаване я беше затрил. Иначе щях да прося резник. Сега имам уж нещо дето ми го дадоха за Камелия, пък да видим- казват, че е много капризна за гледне на закрито.

# 343
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Да Лени Камелията ,презимува успешно тук,има един мъж ,който продава цветя и каза ,че неговата е в градината и няма проблеми ,тази пролет ако донесе ,ще си купя една ,със семена пробвах но нищо не стана ,но и семена ако си намеря ,пак ще пробвам  Peace
Проблема при Камелията ,е че не обичала други цветя около нея иначе и капели пъпките  Rolling Eyes

# 344
  • Мнения: 650
момичета,

проблемът ми май е изгнили корени;

довечера ще я вадя и ще режа;

и аз какъвто съм хирург .... ще има да притепервам от страх да не сбъркам ....

но ... така пише, че се прави

Общи условия

Активация на акаунт