Алергия ли е според вас? И ако да къде има добър детски алерголог?

  • 1 226
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 437
Синът ми от месец и половина ходи на ясла и оттогава започна една постоянна хрема, която въпреки капките не отшумява. От две седмици е и с червено гърло, което въпреки лечението продължава да е зачервено без да го боли и да му е неприятно. Секретите, които взеха са чисти - няма изолирани никакви бактерии. От скоро забелязвам, че много често търка и очичките, които съответно се зачервяват леко (вероятно го сърбят) и всичко това ме наведе на мисълта, че може би при чисти секрети, но продължаваща хрема, червено гърло и сърбящи очи се касае за алергия. Мислите ли, че съм права или си въобразявам? Но към какво идея нямам. Проблемът започна с тръгването на ясла, но от две седмици си е вкъщи уж да се лекуваме, но нищо не се променя. Вероятно трябва да се направи консултация с алерголог, но не знам към кой да се обърна. А и съм чувала, че тестуването на малко дете за алергени не е никак точно поне до навършване на три годинки. Какво ще ме посъветвате да направя? Къде да го заведа? Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 27 524
Здравей,  Simple Smile
Очите и течащия нос е възможно да са от алергия, но зачервеното гърло - не мисля.
Според мен е някакво отслабване на имунната система. Синът ми така направи - не ходи на градина, здрав е, но мине се не мине ден - сополи, покашля, търка очите... Водих го на лекар - здрав. Здрав, ама текат сополки, кашля, търка очите. Купих му детски препарат за повишаванне на имунната система - от чист прополис, ехинацея и витамин С. Е, да ти кажа, след 3 сутрини прием и всичко мина и замина. Още ги пие (50 са една доза, във вид на захаросани желирани мечета) и е супер.  fingerscrossed
Не съм лекар, не знам дали и за твоето дете ще е така, но опитай, няма какво да навреди, напротив  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 2 437
Блонди какви са тези мечета. Аз му давам подобни. Пак са мечета по едно на ден "Ехиначи" се казват и всъщност е Ехинация. Отделно давам и клеева тинктура, но не виждам резултат за съжаление. Как се казват вашите мечета? И да забравих да кажа, че и моят от време на време покашля от секретите. Гърди чисти. Според педи нищо му няма и ще отшуми да си ходи на ясла.

# 3
  • Мнения: 2 959
...Гърди чисти. Според педи нищо му няма и ще отшуми да си ходи на ясла...
Мамо Мони, защо не послушаш педиатъра Си, а продължаваш да гадаеш?! Алергията е толкоз трудно да пребориш, трябва да смениш изцяло начина на хранене и живот, така че не се задълбавай. А още повече че Митко е отскоро на ясла, среща се с други деца, обменят вируси и на имунната му система й трябва време докато се настрой на новата среда. А защо Си спряла Митето от яслата, заради хремата ли? А колкото до укрепването на имунната система- по добро лекарство от яслата няма, а Ти правиш достатъчно вкъщи за малчугана- даваш клеевата тинктура, ехинасеата, предполагам и плодове Си застъпила?!

# 4
  • Мнения: 1 984
отравяне с хлор?  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 2 437
[ А защо Си спряла Митето от яслата, заради хремата ли? А колкото до укрепването на имунната система- по добро лекарство от яслата няма, а Ти правиш достатъчно вкъщи за малчугана- даваш клеевата тинктура, ехинасеата, предполагам и плодове Си застъпила?!

Като се появи хремата след три-четири дни на ясла го спрях наистина заради нея. Не можах да се преборя със сополките и при положение, че нямаше нищо друго го пуснах отново. Но след една седмица и гърлото стана червено, вдигна температура и естествено пак вкъщи. Сега след две седмици хремата си е на лице, но в понеделник пак тръгва. И да сигурно си права давам доста неща за имунната система, плодове за радост обича и хапва с удоволствие. Може би си права и трябва да послушам педиатъра, но за себе си не намирам отговор защо продължават проблемите.


[/quote] 

Би ли ми обяснил по-подробно какво имаш предвид, защото знам, че в яслата за съжаление чистят с хлорови препарати. Даже една вечер като се прибра явно много беше търкал очичките, защото бяха доста зачервени, но на другата сутрин нямаше нищо. Но пък ако е от хлора, защо продължава и вкъщи да е така newsm78

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.. Купих му детски препарат за повишаванне на имунната система - от чист прополис, ехинацея и витамин С. Е, да ти кажа, след 3 сутрини прием и всичко мина и замина. ...

Блонди, моля те кажи как се казва това чудо и от къде го взе?

# 7
# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  bouquet Мерси!

Но май го няма у нас  Confused Поне в списъка с разрешените за продажба в България лекарства не го откривам.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 437
И аз не съм чувала за този имуностимулант. Няма го тук наистина.
tonev няма ли да се включиш, за да ми обясниш какво имаш предвид за хлора моля те!

# 10
  • Мнения: 1 984
И аз не съм чувала за този имуностимулант. Няма го тук наистина.
tonev няма ли да се включиш, за да ми обясниш какво имаш предвид за хлора моля те!
нищо конкретно, просто децата са по ниски, а хлорът е по тежък от въздуха и се натрупва близо до пода / сещам се за "на западния фронт нищо ново"/ иначе симптомите са сходни на  тези. но всичко зависи от конкретния преглед. /е и от обследване на мястото/.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мамо Мони и аз си мисля, че е добре да даваш нещо за имунната система. Не витамини а имуностимулатор. За алерголог ако си от София мога да препоръчам Мустаков. Чувала съм добри отзиви от майки за него.

# 12
  • Мнения: 1 080
На мен ми прилича на коклюш, напоследък доста деца около нас го изкараха, минаха през рентген, няколко вида антибиотици, накрая се лекуват с антихистамини, а детето кашля ли кашля. характерно е че се точи с месеци, детето се подобрява и после отново започват същите симптоми - хрема, не много висока температура - около 38,и кашлица, от време на време, но пристъпна.Бих те посъветвала да пуснеш изследване в Центъра по заразни болести и паразитология - гърлен и кръвен секрет, преди да потърсите алерголог.Ако алергията е от препарат в градината, след като си е вкъщи, би трябвало да се подобрява - няма дразнител.Коклюшната бактерия може да попадне и в очите и да предизвика зачервяване, в носа - хрема - отначало водниста, с течение на времето - зелена и гъста, и в гърлото- там се образува също секрет, в напреднала фаза при кашляне се повръща.

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 08:51 от Z

# 13
  • София
  • Мнения: 2 437
Благодаря за мненията. Със сигурност не е коклюш - малкият не кашля и няма температура. Гърлен секрет сме взимали и е чист. Може би не е алергия и от градината, защото наистина симптомите ги има и вкъщи, но пък като се прибере дрехите му миришат на белина Mr. Green Сега е на ясла и да не кажа голяма дума, но за момента е добре. Очите не го сърбят, не кашля, бих казала, че и хрема няма. Да видим. Ще го следя и ако пак стане така ще мисля вече. И да от София съм мерси за насоката към д-р Мустаков. А за имуностимулатор ще питам педиатърката.

Общи условия

Активация на акаунт