Новите промени в майчинството

  • 31 785
  • 489
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 796
Ох, аз пък разбирам нещата така, че ще се гледат осигуровките 1 година назад и ще се взима някаква средна сума, обаче дали е така ще разберем по-късно вероятно newsm78

# 16
  • Мнения: 781
Кое поточно не ви стана ясно? Досега се гледаше осигурителния стаж за 6 месеца назад, сега ще се гледа за 1 година назад.
Което слага 80% от бременните в графа прецакани.

Абсолютно!  #2gunfire
В момента се осигурявам на 1400.00 лв. с идеята да получавам прилично майчинство в последствие, за което в продължение на 6 месеца до термина си доплащам, иначе фирмата ме осигурява на 500.00 лв. и така излиза, че цялото ми усилие е напразно!  Close /измислили са го Mr. Green/
Предвид това, че доста от работодателите в БГ не осигуряват на реалната заплата а дори и това да е така, шансът да бъде за 1 година назад е много по-малък, отколкото за 6 месеца! Tired

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 17
При мен положението е следното: до 01.01.2009 съм в майчинство, следователно са ме осигурявали на МРЗ. От януари до март включително ще се осигурявам на максимума. Въпросът ми е след тези промени ще вземам ли майчинство различно от минималната работна заплата (дано сте ме разбрали Embarassed)

# 18
  • Мнения: 781
Не смятам,че тези които са се осигурявали 6 месеца преди термин са прецакани.

Просто кой колкото е дал,толкова и ще получи

Да, но това не е идеята! Wink
А доста майки се доосигуряват.....като мен Mr. Green как беше -  криви сметки Confused

# 19
  • Мнения: 1 336
Pellini аз съм по същия начин като теб ... само сумите ми са различни ...

# 20
  • Мнения: 264
А тези 90 % ще важат ли за тези, които в момента са по майчинство или за мами, които те първа ще излизат?

# 21
  • Мнения: 232
За тези, които ще излизат

# 22
  • Мнения: 9 973
За тези, които ще излизат
от 01.01.09г.

# 23
  • Мнения: 3 869
А тези 90 % ще важат ли за тези, които в момента са по майчинство или за мами, които те първа ще излизат?

Ето това всъщност е смисленият въпрос!
А сметките са много прости и нищо по-различно от досегашното изчисляване - среднодневно възнаграждение/осигурителен доход (на база 1 г. вместо на база 6 м) по брой работни дни, за месеца, за който се изплаща обезщетението.

# 24
  • Мнения: 45
Еми "мислят" за нас господата депутати-да не вземем да се откъснем от пазара на труда и да се интегрираме по лесно на работа - раждаш и бягаш да работиш Laughing. Естествено ,че всичко ще бъде в тяхна полза... Мисля че има още неща да се доизясняват и дано се окаже, че не сме прецакани fingerscrossed

# 25
  • Мнения: 719
Аз съм заварено положение и не ме касае, но все пак си мисля че ще е по-добре..... Rolling Eyes

# 26
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Страхотна е тази новина .  Grinning

# 27
  • Мнения: 1 900
Значи както си правех сметки да почна в момента да се осигурявам за да вземам прилично майчинство няма да стане.
С първата си бременност не се осигурявах и вземах в продължение на една година 125лв.
Сега какво решиха по този въпрос, след като нямам възможност да се осигурявам/заради увеличения период от време/колко ще ми е майчинството и за какво време ще ми се изплаща?

# 28
  • Мнения: 1 541
"решено на заседанието на Съвета на коалицият"
Господата просто са заседвали и решили нещо си, все пак това се решава от НС, така че е рано още за радост или скърби. Всеки да се надява от своята си камбанария... Simple Smile

# 29
  • Мнения: 232
Валери, доколкото ми е известно ако сега си на МРЗ ще взимаш 220лв (май за 2009 ще е 240) в продължение на 1 година. То май даже тези пари се дават връщност до 2 годишна възраст на детето...

Общи условия

Активация на акаунт