Помощ! Миялната ми е пълна с вода!

  • 10 603
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 005
Момичета, моля ви ,помагайте! Новата ми миялна наводни новата ми кухня. Нанесохме се тази седмица,снощи реших да пусна миялната. В резултат- пълна с вода, която протече и заля ламината.  Cry Миялната ми е напълно вградена, някакъв Whirpool, всички гаранционни карти и упътвания са някъде по кашони. Какво да правя, някой имал ли е подобен проблем?  Монтирана е от фирмата, която ми прави кухнята, как се процедира с такива вградени машини. Може ли да се вади? Какъв може да е проблемът-дефектна миялна или нещо в монтажа? Преди беше споменавано нещо за някакви клапи, но не помня дали за миялни ставаше въпрос. Иначе водата беше гореща, съдовете бяха чисти, но всичко беше вътре и по пода съответно! ooooh!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 210
aunt Ogg, много неприятно! Единственото, което мога да ти кажа е, че машината може да се извади, нищо че е напълно вградена. Захваща се с винове за плота и страниците на шкафовете. А дали е дефект или неправилен монтаж - идея си нямам.

# 2
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Няма ли аква стоп? Може да е запушен маркуча или да не е монтиран като хората. Кой ви връзва миялната ВиК техник или от фирмата с кухнята?

# 3
  • Мнения: 2 891
Там, където маркучът влиза в сифона на мивката, може да не е пробит отвора и миялната да не може да изпомпва водата в канала. Измъкни го от там и провери Simple Smile

# 4
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Там, където маркучът влиза в сифона на мивката, може да не е пробит отвора и миялната да не може да изпомпва водата в канала. Измъкни го от там и провери Simple Smile

Провери,защото при нас беше такъв проблема.

# 5
  • Мнения: 1 632
За възвратният клапан говориш.
Прецаква се когато спират водата, и след пускането се променя налягането.
Съдовете вътре мокри ли са? newsm78
Наистина няма да е лошо да провериш маркуча.
Шани, може да помогне със съвет, ако се включи в темата!

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 13:19 от ивка-щастливка

# 6
  • София
  • Мнения: 4 005
Какъв е този клапан и къде е? Измъкнах маркуча от сифона-нормален си е, няма никакъв клапан, нищо запушено. Как така да не е пробит, нали е маркуч?

А към кого да се обърна- ВиК или техник на бяла техника?

Съдовете си бяха измити, но беше пълна с вода и преливаше.

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 617

А към кого да се обърна- ВиК или техник на бяла техника?

Кой я монтира? По-добре ВиК техник според мен.

# 8
  • Мнения: 2 891
Не, не, не гледай маркуча, а там, където влиза. Нали на сифона има коляно, което стои на страни и в него се слага маркуча. Понякога тези колена не са пробити и като сложиш вътре маркуча, водата не може да отиде в канала Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 632
Техник на бяла техника ти трябва.
Голяма вероятност да е възвратният клапан, щом се пълни с вода.
Продължава ли да се пълни?
Не, не, не гледай маркуча, а там, където влиза. Нали на сифона има коляно, което стои на страни и в него се слага маркуча. Понякога тези колена не са пробити и като сложиш вътре маркуча, водата не може да отиде в канала Simple Smile
Но и това може да е.
За първи път ли пускаш миялната?

# 10
  • София
  • Мнения: 4 005
Леле, мацки, не мога да повярвам! За вас лъжа, за мен истина- бръкнах в това коляно и дупка няма!  #Crazy #Crazy #Crazy Казах на мъжа ми, той отказа да повярва, довечера ще го накарам да го развинти и да видим какъв е проблема. Ама кой идиот ще произведе коляно без отвор, това е мноого извън въображението ми! А както виждам не е единичен случай!
Сега остава да се надявам,че не съм прецакала някое уплътнение.  Praynig Щото дори и да не може да изхвърли водата, май не е много редно да тече навън...Не знам дали има аквастоп, изобщо не знам какъв модел е, всичко е по кашоните...Добре,че моповете ми бяха под ръка, че и ако ламинатът се беше надул съвсем щеше да е страшно.  Mr. Green
Благодаря ви, момичета!   bouquet До 2-3 дни ще го сменим това коляно и ще се похваля. Дано не е с нов теч... ooooh!

# 11
  • Мнения: 2 891
 Laughing Няма за какво да го сменяте. Другото, което ще купита пак ще е така  Grinning Пробийте го просто. Аквастопът е друга благина. Тя се намира на входа на миялната и спира притока на вода, когато тя не е необходима. Все едно си врътнала кранчето. Вградено си е в миялната. Според мен, не ги пробиват поради факта, че по този начин можеш да си ги ползваш и като самостоятелен сифон, без да излизат буби и миризми. Ако решиш да вържеш миялна или пералня, пробиваш и готово.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 005
Такааа, пробихме отходния сифон, вече източва. За съжаление не пълни с вода.  #Cussing out Подозирам,че се е активирала аквастоп защитата и е блокирала пълненето. Това как би могло да се изключи? Бих викнала техник, но нямаме постоянен ток все още. Днес примерно почти нямаше през деня. Е, не мога да викна човека и да го накарам да виси 3 часа, току -виж дойде токът, а и надали някой ще се навие...Затова се опитвам сами-ако стане-стане. Кажете сега някой имал ли е подобни неволи?

# 13
  • Мнения: 17 546
Новите домакински електроуреди са пълни с електроника. Съветът ми е да я изключиш от контакта да постои така 24 часа, може да се рестартират всичките и настройки и да отпадне тази защита аквастоп, ако в нея е причината. Но си заслужават едно яко мъмрене тези, които са я монтирали, защото това, за дупката в сифона, е било тяхна работа да проверят!

# 14
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Такааа, пробихме отходния сифон, вече източва. За съжаление не пълни с вода.  #Cussing out Подозирам,че се е активирала аквастоп защитата и е блокирала пълненето. Това как би могло да се изключи?
Аква-стоп системата засича теч, изключва миялната машина и след това автоматично източва водата и не допуска да се пълни миялната с вода, а се оттича през мръсния канал.  Ако ти е била пълна миялната по-скоро нямаш аква-стоп система  Rolling Eyes

П.П. Напиши каква ти е миялната машина, възможно е Шани да се включи с компетентно мнение, или й пиши на лични.

Общи условия

Активация на акаунт