Столче за кола

  • 5 791
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
Мили мами, дадоха ни столче за кола, на което пише, че може да се ползва от 0 до незнам си кога(някъде май до 1г и нещо). Но ми прави впечатление, че тя сякаш е за бебета, които вече могат да седят,а нашето бебе е на 2мес. и 20 дена. Та мисълта ми е-дали тази седалка се поставя по начин-така че бебето е легнало или...?

# 1
  • Мнения: 1 289
Не си обяснила тип кошница ли е столчето. Те са за новородени. Нашето е такова от 0 до 13кг, но вече ни е късо. Ради е на 11 месеца и е около 9кг. Смятаме да и вземем по-голямо от 0 до 18кг.
Ползваме нашата кошница от 10 ден на бебчо. Просто аз слагах в нея една възглавничка, така че бебчо да не е сгъната, а да е по-легнала. Махнахме възглавничката към 6-тия месец, когато Ради започна да се върти и изправя в столчето. Тогава започнахме да я връзваме с коланите. Знам, че има някои нови модели, които са в комплект с тази възглавница отдолу, но явно вашето не е от тях. Иначе като се постави в колата, коницата стои така , че бебето да лежи в нея. Ние затова и ще сменяме нашата, защото човека вече иска да гледа какво става около нея, а не само да лежи.
Можеш да видиш нашата тук www.bebeconfort.com в car safety група 0+. Само че е от по-стар модел. Този тип столчета се водят за новородени.

# 2
  • Мнения: 165
обикновено столче за кола е.не е като кошница

# 3
  • Мнения: 1 289
Тогава не мога да те посъветвм нищо. Доколкото съм чувала, те са по-подходящи за по-големички деца, като Ради например, които могат да стоят. някои от тия седалки имат позиция, в която бебето е легнало. Може би тогава става за малки бебоци, но аз нямам представа. Ние тепърва ще купуваме такова.

# 4
http://www.babycare-direct.co.uk/britax_first_class_dusk.jpg - като това ли е горе долу
http://www.babycare-direct.co.uk/britax_cosytot_country_blue.jpg или като това.
Първото е от раждане до 18кг
Вторият е от 0 до 13кг. Тази втората седалка става само обратно на движението поставяне, докато другата може и в двете посоки

# 5
да,като първата е. значи, въпреки че бебчо е малък да седи сам се чувства удобно в тази седалка?

# 6
Цитат на: Anonymous
да,като първата е. значи, въпреки че бебчо е малък да седи сам се чувства удобно в тази седалка?
Ами поне така са направени - да се чувстват комфортно.Иначе нямаше да са в "група 0".Самата седалка се накланя и на няколко позиции назад. Тоест става в доста легнало положение

# 7
Благодаря!Ще изпробваме

# 8
  • София
  • Мнения: 1 511
От 5 месеца имаме столче за кола (беше към количката),но аз чак сега забелязах,че се поставя на седалката така,че детето е с лице към облегалката!!!  Shocked  Shocked  Shocked
Всечки столчета,които съм виждала се поставят така,че детето гледа към предните седалки Embarassed
Има ли някакво значение?
Какви са вашите столчета?
Да отивам ли да купя друго? Shocked

# 9
  • Мнения: 384
Столчетата тип кошница се слагат задължително гледайки в посока обратно на движението, за по-големите деца са по-посока на движението вече.

# 10
  • Мнения: 2 529
Krassi вече ти е обяснила, но аз да допълня, че кошниците се ползват поне до годинката, та и малко след това, по принцип се водят от 0 до 13 кг, а столчетата са обикновено от 9 до 18 кг, въпреки че има и столчета (гледащи в посоката на движение) и от 0 кг. Спокойно си ползвай кошницата още повече, че става и на количката и нашата е така и ми е супер удобно. Wink

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 694
Би трябвало да може и в двете посоки ако е от 0 до 9 или 13 кг.
Просто докато не си държи стабилно врата е наопаки и в описанията обръщат внимание на това. Ако не може в двете посоки си го вози обратно докато стане за по-голямо столче, аз примерно ще го воза така доста дълго, особено като сме само двамата е по удобно да го виждаш какво прави.  Обратно на движението може и отзад и отпред, но ако е по посока но движението задълж. отзад.
Скоро и без това ще купуваме нови така, че не си заслужава сега.

# 12
  • Мнения: 2 655
Aмерика има доста дълга традиция и законова уредба за столчетата за кола /карсити/. Дори, ако не можеш сам отиваш в полицията, за да ти го монтират правилно. Глобите за бебе в МПС извън карсита са от 150$.
Докато стане 10 кг или 1 година не се обръща в посока на движението, затова продава и специално огледалца-играчки, да го глядаш докато шофираш.
Прави се за сигурност: при евентуална катастрофа карсита се захлюпва върху седалката и бебето остава отвътре. Не може да се нарани, ако е добре вързано с коланите и да изхвърчи, нито да му се напълни лицето и кожата със стъкла.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 511
Благодаря на всички! Stuck Out Tongue
Бяхте много изчерпателни  Simple Smile

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Пела супер инфо е дала!
Тук е позволено столчето да се слага на предната седалка до шофьора и се получава много удобно за обслужване на бебето като е сгръб към движението. Виждала съм и мами в БГ да го правят, не знам дали по закон е позволено. Може би си струва да провериш. Но ако имаш аербег на тази седалка задължително е да е изключен.

Общи условия

Активация на акаунт