Близнаци или Раци, ще са ЮНСКИТЕ смелчаци??!!! Тема № 10

  • 17 497
  • 281
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 639
Добро утро и от мен!
Приятна, спорна и усмихната седмица ви пожелавам!
Честит празник на всички бивши, настоящи и бъдещи студенти! Винаги да съхраните в себе си пламъчето на любознателността и ученолюбието!   bouquet

# 46
  • Плевен
  • Мнения: 854
Честит студентски празник на всички бивши и настоящи студенти!
Като си спомня какви празници си правехме из балканите преди няколко години с колегите....

За раждането Франческа най-точно е предала и моето мнение, но аз вече го споделих.

Днес съм на дългоочаквания преглед! Стискайте палци всичко да е наред. За пола при нас мисля, че е рано да се узнае, защото ехографите в провинцията, дори и в частните клиники, май не са чак толкова прецизни. Но ще видим...

За хъркането на мъжа ми
- от доста време той спи на дивана в хола, защото хърка ужасно и не можем нито аз, нито детето да спим. Не е хубаво така, но засега друго решение нямаме. Според мен трябва да го види лекар, но той не мисли, че това е заболяване  newsm78

Лек, празничен и усмихнат ден на всички!

# 47
  • Мнения: 1 475
Добро утро и от мен!

Видях, че дискутирахте раждането, аз по принцип съм без претенции, важното е д а е по-добрия вариант за бебо, а от естетическа гледна точка, знам, че е е по-добре, да раждаш нормално, защото при секциото ти срязват някакъв коремен мускул и после става доста по-трудно прибирането на корема или изобщо не се прибира корема!

# 48
  • Мнения: 6
Добро утро и от мен!
И аз продължавам да имам проблеми със спането.Тази вечер ставах 3 пъти до тоалетната и съм будна от 4 часа.
За раждането, първия път беше секцио, тъй като имаше хронологична преносеност и едър плод, но съм доволна! Най-вероятно и този път ще бъде секцио.З а прибирането на корема Somebody е права, наистина по-трудно се прибира.
Успешна седмица на всички!

# 49
  • Мнения: 247
Момичета вижте какво намерих във вестника  СОФИЯ. Държавата отряза майките измамнички. От Нова година право на платено майчинство ще имат само жени, които са се осигурявали 12 месеца преди раждането. По този начин правителството ще ограничи измамите на бъдещи родилки, които се осигуряват на високи заплати по време на бременността, за да получат 90% от парите си като майки. Досега от правото на платено майчинство се възползваха жени, които са били осигурявани 6 месеца преди раждането на детето.
"Ще ограничим измамите със записване на работа на майката в семейна фирма на максимален осигурителен доход само по време на бременността. Сега, ако искате да направите това, трябва да сте се осигурявали и три месеца преди да забременеете", обясни за "Стандарт" бившият социален министър Христина Христова. Според нея малко от жените, които са се съгласили на измама с помощта на работодател биха се върнали на старите си заплати, след като родят. В условията на финансова криза и малко фирми ще наемат на високи заплати служителки само за да им уредят скъпоплатено майчинство.
Новите правила за майките влизат в сила от 1 януари, но няма да засегнат вече бременните жени. "В последния момент решихме срокът на осигуряване да не е 18 месеца, а само една година. Причината е, че повечето майки са завършили току-що образованието си и няма как да натрупат такъв трудов стаж и съответно да са се осигурявали", поясни Христова.
Правителството е помислило и за безработните с деца до 18 години. Всеки без препитание, който има дете, ще получава процент от обезщетението за безработица като бонус към него. В момента обезщетението е 220 лв. и кабинетът обмисля да го увеличи, но все още не е ясна окончателната сума. По-висок бонус към него ще има и за второ дете, поясни Христова. За неосигурените майки пък сумата за дете е 100 лв. на месец за майката, ако доходът на член от семейството е до 350 лв. Парите обаче се дават само докато хлапето навърши една годинка.
Надя Панкова
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-12-07&article=258625

# 50
  • Мнения: 639
optimist4e, благодаря за споделената информация!
На първо четене - направи ми впечатление, че думата "измама" присъства цели 3 пъти в този иначе неголям текст. Без да влизам в полемика за или против този нов закон и за кого е добър и чии интереси защитава, малко пресилено ми се струва това акцентиране върху "измамата". Да искаш да си осигуриш повече средства, с които да отглеждаш детето си, макар и за първите 9мес (1 година) аз лично не бих нарекла "измама".  А що се отнася до тълкуванието - как точно ще се изчислява и т.н. - в съседните теми компетентните майки са коментирали, че това със сигурност може да стане чак след 20 декември, а сега още никой не е съвсем наясно със ситуацията. Така че, макар от събота да се опитвам да прочета възможно най-много коментари по тази тема, май е най-добре да изчакаме ...

# 51
  • Мнения: 27
И на мен днес ми предстои да се просветя в майчиното осигуряване,че както съм в постоянен болнични,и с тези малки осиуровки ще видим какви магии ще правя Grinning
Аз пък си спя като пън,вчера станах в 12ч Rolling Eyes,а в 10 трябва да си бия фраксипарина.Нямам наспиване.
Гърдите от вчера ме наболяват в областта на зърната,а да не говорим за изпъкналите вени по тях.Имам една направо огромна.
При мен единствения съществен проблем е сърцебиенето,особено сутрин като стана или като се активизарам малко повече.
Аз пък странно нямам кой знае какъв апетит,хапвам нормално и ми става тежко.Качила съм няколко килца,но по скоро от лежане и висене в болницата.
Мен от сега ме гласят за секцио,но все пак аз съм рискова бременност.Чувала съм за секцио,с някаква местна упойка.Обездвижен си от кръста надолу,а виждаш и чуваш всичо.Така стреса за майката е по малък,защото е в течение как протича операцията и си вижда бебчето веднага. Абе Господ да е с нас да стигнем до там,ще му мислим.

# 52
  • Мнения: 35
Цитат
Новите правила за майките влизат в сила от 1 януари, но няма да засегнат вече бременните жени
ето това не ми е ясно  newsm78,но ще изчакаме и ще видим

# 53
  • Мнения: 94
Здравейте и от мен!
Не съм се включвала 2-3 теми, но иначе долу-горе успях да попрочета.
Темата за майчинството и мен ме вълнува доста, тъй като и аз съм от тези, които ги осигуряват на МРЗ. Тъкмо казах на шеф, че съм бременна и го помолих за по-високи осигуровки и хоп ... изненада Confused
Естествено разликата си я доплащам аз, тъй че не ми прави кой знае каква услуга. Сега обаче започвам да се чудя има ли някакъв смисъл, пък и при тази неяснота която е в момента не мога да реша какво да правя за напред. Ще почакаме и ще видим.
При мен гаденето значително намаля, на моменти и аз забравям че съм бременна, но се явява от време на време, та да не забравям за състоянието си все пак Laughing
Направих ранния БХС, там всичко е на ред. В сряда съм на дългоочакваната ФМ, да видим ще се похваля ли и аз с пола на бебчето. Довечера ще кача снимка и на моя тумбак, който вечерно време е с внушителни размери, за разлика от сутринта.
 

# 54
  • Варна
  • Мнения: 31
И аз да се включа в новата темичка. Първо да честитя празника на всички бивши и настоящи студенти  bouquet  Аз още се водя настоящ студент и ако не започна да чета за държавния изпит ще си остана такава още време. Но не мога изобщо да се съсредоточа, а и продължавам да ставам до тоалетна поне 4-5 пъти на вечер, а после не мога да заспя лесно и само се въртя поне половин час. Сутрин като се събудя се чувствам ужасно недоспала и ми е криво почти цял ден.
За раждането гледам да не мисля от сега, но съм се насочила към нормалното май, освен ако нещо не се случи по-наттаък, че да се наложи секцио.
И аз съм от тези, които започнаха да се осигуряват на по-висока заплата от скоро. Преди това ме осигуряваха на по-малко. Мисля, че пак има смисъл да доплащам, защото, ако изчисляват средноаритметично пак ми се вдигат доходите. Да мине всичко добре и да сме живи и здрави с бебо  Praynig сега само за това си мисля. Гледам да не се притеснявам много и май съм станала голям непукист  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 227
Здравейте момичета Hug
Два дни не съм влизала във форума и едвам ви изчетох Simple Smile
Честит празник на всички, които имат повод Hug
Затрупана съм с работа, но после ще гледам да пиша повече. Много усмихнат ден ви пожелавам Hug

# 56
  • Мнения: 456
Привет и от мен в новата тема  Hug somebody, справила си се чудесно с оформлението както винаги   bouquet
Аз от събота вечерта умирам от страх. Започнах да ходя през 5 минути до тоалетна по малка нужда и всеки път с болки. На всичкото отгоре ми се появиха и едни кафеникави желета и аз съвсем се уплаших. Преди малко се върнах от преглед. Лекарката ме прегледа за изменения на шийката на матката, каквито за щастие не установи. Гледа ме и на ехограф за отлепвания - също нищо нямаше, а бебчо е съвсем наред този път обърнат на другата страна. В крайна сметка окончателната диагноза е цистит - хеморологичен или нещо подобно. Изписа ми Уринал и антибиотик за съжаление, каза обаче че нямало да навреди на бременността. Направо камък ми падна от сърцето, помислих си че пак правя аборт, а два за една година щяха да ми дойдат в повече.

# 57
Здравейте и от мен Hug,
съгласна съм че наистина трябва да из4акаме да видим какво ще се реши в крайна сметкаи тогава да коментираме ,да се радваме или да се ядосваме за тези  осигуровки  Rolling Eyes
 На мен ми става лошо от 2 дни сутрин запо4нах да ме болят пак гърдите и да ми дърпа ниско долу,
бях решила 4е вси4ко ве4е е минало тъи като от 2 седмици се 4уствах перфектно но уви  #Crazy

# 58
  • Мнения: 639
Иви, миличка, дано всичко да е наред и да се оправиш бързо!  Praynig Пази се, опитай се да не мислиш лоши неща, спазвай указанията на лекарката и непременно отиди пак на преглед!

# 59
  • Мнения: 136
ivi_81, много неприятно е това с цистита, но все пак нали с бебето всичко е наред. Пожелавам ти скорошно оправяне Simple Smile
Аз за всеки случай днес ще отида извънредно на ехограф в Токуда, просто не мога да дочакам до другата седмица, за да видя какво е положението в корема ми. Стискайте палци и при мен нещата да са ок.

Общи условия

Активация на акаунт