Бисквитена Торта

  • 22 565
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте!

Искам да направя една торта, но не знам какви са и съставките. Яла съм я в един ресторант и си спомням, че се казваше "бисквитена торта" следователно една от главните и съставки са бисквитите. Ако някой може да се ориентира по снимката кои са другите моля да пише  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=315998
 И благодаря предварително  Hug Hug Hug


# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Прилича ми на бисквити и обикновен сладкарски крем, полято с шоколадов сироп Rolling Eyes Ако е това - блатовете си правиш от обикновени или маслени бисквити, потопени в прясно мляко, а кремът е 50 на 50 млечно-ванилов крем и бита сметана. Отгоре е поръсено с натрошени бисквити май newsm78
Бебко се размрънка и нямам време сега да ти напиша рецептата за крема с точните пропорции, ще ги напиша по-късно, ако някой междувременно не го направи вместо мен Simple Smile

# 2
  • Мнения: 779
  напомня еклер Crossing Arms

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Това не е бисквитена торта според мен

# 4
  • Мнения: 4 433
прилича ми на еклер Whistling

# 5
  • Мнения: 354
А това, което се вижда на заден план  огледален образ ли е  или друга торта?

# 6
  • Мнения: 677
На мен пък ми прилича на бисквитена торта.
Така изглеждаше тортата,която съм яла в една столична пицария.Беше върха!!! ooooh!

А аз не разбрах,авторката  е снимала тортата собственоръчно,или дава някаква снимка,по която ние да гадаем?
Щото,ако е така,тя сама би отговорила дали е еклер,или бисквитено изкушение.

# 7
  • Мнения: 2 767
Тази торта ми прилича на Рошлата на labrex,но направена с бисквити .

# 8
  • Мнения: 5 026
И на мен ми прилича на еклерова торта  Sunglasses

# 9
  • Мнения: 9 973
наистина има вид на еклерова торта  Rolling Eyes

# 10
  • Сливен
  • Мнения: 894
и според мен не е бисквитена а е еклерова тортичката Peace

# 11
  • Мнения: 3 306
страхотно изглежда , дано няко знае рецептата  Crazy

# 12
  • Мнения: 10
Нaдето, друга торта е  Wink
Dolce&Da, аз съм  снимала тортата. Спомням си, че се казваше "бисквитена торта", така че не е еклерова.  Wink Wink
На мен ми изглежда, че крема е нещо като разбита заквасена сметана с пудра захар и след като е нареден един пласт бисквити се слага от този крем после просто се начупват още бисквити,поръсват се с пудра захар и се заливат с течен шоколад. Но като не съм сигурна реших да питам по-добрите кулинарки   Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Сега като се зачетох в съставките на `Рошлата` и тя е със заквасена сметана и захар самият крем, но в твоя случай вместо блатове са бисквити, отгоре е шоколадова заливка. Въпроса е на кои бисквити ти приличат, за да улучиш и същият вкус.

# 14
  • Мнения: 2 767
Въпроса е на кои бисквити ти приличат, за да улучиш и същият вкус.
Така като ги гледам на снимката , са от обикновените бисквити  , като  ето тези, и тези (снимките са от форума) Peace
Но, пък са дебелички  Thinking,може и бисквити Закуска да са .
Но,на външен вид както казах по горе - си е направо "Рошла"

Общи условия

Активация на акаунт