Цедене след секцио?

  • 3 079
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 205
Аз също съм раждала 2 пъти секцио, наистина не е необходимо да правиш каквото и да е първите 24 часа. Най-малкото си с абокат на ръката, имаш закачена система, легнала си - не можеш да седнеш, а и като цяло движението може да бъде доста болезнено, аз поне до раздвижването при първото секцио въобще не можех да мръдна. След раздвижването, ако не ти донесат бебето, можеш да пробваш да цедиш по малко, но принципно след секцио кърмата слиза доста по-бавничко, отнема 2-3 дни. Ако през това време имаш достъп до детето и почнеш да го кърмиш, помпа така и няма да ти е необходима.

# 16
  • Мнения: 16
Здравей!Много е хубаво,че предварително искаш да се подготвиш.При първото ми раждане (нормално)  съм се цедила,когато гърдите са ми били много напрегнати и  слагах бебчо на гърда когата започваше да плаче, и след това пак изцеждах остатъка и така гърдите ми бяха постоянно препълнени,но така бях сигурна ,че имам кърма и малкият се е нахранил.А при второто ми раждане (секцио) бях със пълна опойка, когато се събудих и бях на себе си поисках да видя малката и те ми я донесоха веднага още не бяха ме върнали в стаята, попитах може ли да я сложа на гърда и да я пробвам дали ще суче и те ми отговориха,че може би няма да иска,защото са я нахранили с АМ.Аз направо полудях, как така ще я хранят с АМ като искам да я кърмя , а те ми отговориха,че се предполага, че скоро няма да имам кърма.Но въпреки това я сложих на гърда и бебка засука доволна.Имах коластра и продължих да си я храня.Не съм се цедила,защото гърдите ми не са били препълнени,но така е при второ раждане.Успех!!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 508
Абе, май изводът е, че човек трябва да се води по инстинкта си и да не следва точни правила...

Мисля, че ще се цедя само ако усетя, че гърдите ми почват да се напрягат. Как ви звучи това?

А ако не ми дадат бебето 2-3 дни и ми тръгне кърмата, ще се цедя на всеки три часа.

# 18
  • Временно
  • Мнения: 788
Абе, май изводът е, че човек трябва да се води по инстинкта си и да не следва точни правила...

Мисля, че ще се цедя само ако усетя, че гърдите ми почват да се напрягат. Как ви звучи това?

А ако не ми дадат бебето 2-3 дни и ми тръгне кърмата, ще се цедя на всеки три часа.
Абсолютно. Peace
Достатъчно си наясно с нещата вече и ще можеш сама да прецениш!
Успех! Hug

И още нещо...Честит рожден ден!!!Всичко най-хубаво!  bouquet

# 19
  • Мнения: 4 371
В някои болници има ел.помпи, ако не ти дадат бебето (дано няма причина това да се случи) май е по-дбре да се възползваш от нея Thinking

Честит рожден ден и от мен newsm59
Леко раждане и здраво бебче ти пожелавам!

# 20
  • Мнения: 561
Щом имаш помпа, значи си се подготвила и сама ще прецениш кога да се цедиш. Hug
Аз нямах нито помпа, нито силиконови зърна (без които се оказа че не мога да кърмя). Дадоха ми бебето на третия ден и кърменето беше голяма мъка. Колкото по-бързо излезеш от реанимация и започнеш да кърмиш, толкова по-добре.
Много е неприятно, че захранват децата, родени чрез секцио първо с адаптирано мляко.Би трябвало то поне да е хипоалергично, но съм сигурна че не е.
Успех

# 21
  • Мнения: 3 818
Ще ти споделя моя опит какъв беше - на мен не ми дадоха да кърмя детето две денонощия и малко, защото през това време ми слагаха разни коктейли от медикаменти и педиатрите не позволиха кърмене. През това време гърдите ми бяха спокойни и отпуснати. Понеже преди секциото почти родих нормално, то кърмата ми не би трябвало да се забавя - раждането си тръгна по естествен път, би трябвало и гърдите своевременно да почнат да се пълнят. Като ми дадоха детето, то започна да суче и въпреки че не бяха напрегнати гърдите, явно се наяждаше, защото повече адаптирано мляко не е пило.
На четвъртия ден вечерта гърдите ми започнаха да стават на камък и цеденето ми беше много трудно и болезнено, да не говорим, че беше и почти безрезултатно. Confused Тогава помолих сестрите да ми оставят бебето за през нощта, за да не се цедя, а то да върши работа. До сутринта беше оправило всичко Wink
Така че моят съвет е ако можеш, да разполагаш с детето 24 часа, то ще ти помага, а пък да цедиш с помпата, само ако усещаш напрежение и след като се е нахранило.

А, и да не се връзваш много много на сестрите в болницата Laughing При мен дойде една акушерка, която се изцепи, че нямало да мога да кърмя с тия лоши зърна, при положение, че точно с тях кърмих дъщеря ми 10 месеца Laughing Много са добри в отчайването на млади майки Wink.
Желая ти леко раждане и да нямаш проблеми с кърменето Simple Smile.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 508
Много благодаря на всички за пожеланията и съветите! Hug

easy, Fairy, и аз имам чувството, че няма да ми дадат бебето след 24 часа и затова ме е страх, че ще стане проблемно. Иначе ще съм във ВИП стая и щом ме преместят, ще поискам и бебето да е с мен ден и нощ и да кърмя на поискване. Но мисля, че ще се налага да му вливат разни неща (по същите причини като за секциото) и може и да ми откажат. Cry

Fairy, въоръжила съм се със цялото анти-акушерско търпение на света! Wink Confused

# 23
  • Мнения: 1 440
Не мога да си представя какво ще те правят 2-3 дни в реанимационна стая,при положение че всичко е наред. Thinking
Обикновенно преместването става на следващия ден.И не би трябвало да има проблем да ти дадат бебчето.
И двете ми раждения са със секцио,след около 24 часа си бях с бебка 1 и после с бебка 2.Ведага засукваха.
Леко раждане и здраво бебче ти желая,както и бързо възсатовяване! Hug
 bdbaloni smile3525

# 24
  • София
  • Мнения: 2 508
Мисля, че по-скоро на бебето трябва да вливат разни неща, затова може да не ми го дадат... Ама то и това вливане е на всеки 8 часа, може просто да им го давам на 8 часа.

# 25
  • Мнения: 11 078
Есенна сферичке, не се шашкай!

Родих в Окръжна преди - както и сама виждаш от лентичката - около 2 месеца. Родилите със секцио ги държат в реанимация 24 часа, да. Но няма никаква причина да не ти дадат бебчо ВЕДНАГА след това. За съжаление, най-вероятно ще са го хранили с биберон това време.

Моето раждане беше естествено, но с усложнения и голяма кръвозагуба - бях в реанимация повече от 48 часа, с абокатите и всьо и през това време ни бебе видях, ни нищо. Кърмата ми слезе чак след петия-шестия ден, всъщност цяло чудо е, че изобщо се появи, но малката се научи да суче, трудно (предимно за мен), но се научи.
Имаше и други проблеми.

Но към днешна дата съм се цедила с въпросната помпа на Авент сигурно 5 пъти сумарно. А детето е качило към 2 кг междувременно.  

Горе главата!

П.П. А, акушерките от неонатология са невменяеми. Не им се шашкай!

# 26
  • София
  • Мнения: 2 508
 #Crazy

Няма да се шашкам! Joy

Мерси много за вътрешната информация. Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 40
И аз ще споделя своя опит. И двете ми дъщери са родени със секцио в "Майчин дом", второто ненужно, според мен, ама какво да се прави...
С първото бебе бях мн. неподготвена, защото лежах за задържане 4 месеца и само се молех да докарам нещата до успешен край. Бях 24 часа в реанимация и след това ме преведоха на 7-мия етаж. Там бебетата са отделно и се дават през 3 часа за по 50 мин.  На следобедното "раздаване" си взех бебето и то веднага засука, но после оплесках нещата, даваха ни добавка и аз я давах, мислех че така трябва Embarassed. Кърмата слезе на 3-тия ден- гърди камъни, изцеждане на ръка и пр., а в това време бебето вече се изхитри да си цока от шишето и стана тя, каквато стана- даване на кърма от шише 8 месеца...
Втория път се подготвих научно Mr. Green, уговорих се да съм на 12-тия етаж- там бебетата са с майките. Първите 4 дни бях на антибиотичен коктейл, несъвместим с кърменето и затова бебето се хранеше с АМ в бебешката стая.  На 3-тия ден започнах да се изцеждам с помпа на 3-4 часа, на следващия ден педиатърката ме посъветва да учестя- на 2 часа. Същата нощ преживях отново "гърдите камъни", но с горещи компреси, лек масаж  и изцеждане твърдите участъци се разнесоха. На 5-тия ден си взех бебчето, то засука чудесно и от този момент нататък помпата не ми беше нужна.
Мисля си, че след като си се подготвила и мислиш как точно ще бъде, няма да имаш проблеми. Само следвай майчиния си инстинкт, бъди уверена, че това което си решила- да кърмиш е най-доброто за бебето. Не позволявай, който и да било да те усъми в правотата ти!  Peace
Желая ти леко раждане и красиво и здраво бебече! Hug

 

# 28
  • Мнения: 533
Аз родих скоро със секцио в МД. В понеделник сутринта беше секциото, деня и нощта ги изкарах в реанимация, вторник сутринта ме преместиха на 12-ти етаж, вторник към 15ч си взех бебето и го поставих на гърда, мислех си, че нищо не суче, затова му давах и АМ, което носеха сестрите. После една любезна акушерка ми показа, че имам коластра (изцеди малко с ръка), което ми даде кураж да спра с АМ и след няколко кърмения бяхме само на кърма. Мляко потече на третия ден от секциото. Носех си една помпа, ама й бях монтирала грешно една част и нищо не изцедих с нея, оказа се, че няма и нужда. Не съм усещала нито напрежение, нито някаква особена твърдост в гърдите.

Успех!

# 29
  • Мнения: 3 818
Не мога да си представя какво ще те правят 2-3 дни в реанимационна стая,при положение че всичко е наред. Thinking

На мен 30 часа ми вливаха през система физиологичен разтвор, съответно през това време бях и със система и с катетър.

Иначе на бебето не знам да са му правили вливания, аз като питах за него, казаха, че си е в количка и всичко му е наред, само е малко зашеметено от упойката.


П.П. А, акушерките от неонатология са невменяеми. Не им се шашкай!

Имам наблюдения от двете ми раждания и разкази на познати и приятелки от различни болници, че това важи за болшинството от тях. Confused
Дори лекарката ми казваше, че много от майките излизат от болницата разочаровани именно заради тяхното отношение. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт