Отговори
  • Мнения: 10
аз не съм убеденена и май повече ме е страх от операцията отколкото да се радвам за раждането newsm78

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
аз не съм убеденена и май повече ме е страх от операцията отколкото да се радвам за раждането newsm78

Цената зависи от това към коя болница си се ориентирала PeaceАко,секциото е по мед.причини нищо не плащаш.Леко раждане и секциото не е толкова страшно Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Възрастта ти определено не е Никакъв показател за секцио.
Потърси друг лекар, който да те изражда.  Naughty
Иначе във всяка болница при избор на екип е различна цената. За София варира от 500 лева в Окръжна болница до 2000 лева в частните клиники.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 477
Ако секциото е по медицински причини, не плащаш нищо. Ако искаш избор на екип - тогава се заплаща само това според ценоразписа на болницата.
Иначе не виждам причина да се плашиш от секциото. Аз родих така преди 5 години и то по мой избор. Леко и успешно бременеене и леко раждане! newsm78

# 4
  • Мнения: 10
няма медицинска причина единственото основание е възраста ми

# 5
  • Мнения: 2 746
няма медицинска причина единственото основание е възраста ми

Абе, тези доктори полудяха ли, що ли? Финансовата криза ли ги уплаши, та гледат де що има  родилка, да минава под ножа?

Не съм раждала със секцио и не мога да коментирам този начин на раждане, но щом няма никакви причини да се прави, защо да те режат?

Сменяй доктора докато е време. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 6 477
няма медицинска причина единственото основание е възраста ми

 newsm78 newsm78Аз раждах на 35 и как ли не молих докторите да ми пишат секциото като медицинска причини...обаче  Naughty Включително имам и късогледство - и то не било достатъчно висок диоптър за причина....И накрая си платих на съответния доктор, та той измисли история за инвитро - за пред комисията в болницата, та чак тогава кандисаха на секцио. Но съм чувала за доста болници, които си препоръчват секциото, прибират си парите от по-скъпата клинична пътека и така. А ако  искаш естествено раждане - консултирай се поне с още двама доктори.

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 22:20 от Morgana

# 7
  • Мнения: 10
искат ми 700лв не е много,но защо при положение че съм здрава и нищо ми няма да ги давам за нещо което на всичкото отгоре не желая Naughty а за това че съм за секцио ми казаха още в 2-3 месец което според мен не е нормално

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
искат ми 700лв не е много,но защо при положение че съм здрава и нищо ми няма да ги давам за нещо което на всичкото отгоре не желая Naughty а за това че съм за секцио ми казаха още в 2-3 месец което според мен не е нормално

Просто гледат да ти приберат парите. Насочи се към друга болница.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 006
Аз съм на 31 г. и родих нормално преди по-малко от месец. Лекарят ми каза, че тази възраст не е предпоставка за секцио. Сигурно просто лекарят ти иска да те вмести в програмата си и да му е по-удобно на него.
Аз също плащах (за избор на екип), но никой не ме е насилвал за безпричинно секцио.

# 10
  • Мнения: 10
лекарката при която съм е в частна клиника,но работи със здравната каса .тя казва че касата поемала само нормално раждане а секциото е 700.и после годините ми и т.н глупости ги изтъкна като аргумент имам още 3 месеца,но вече се чудя къде да раждам. Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 37
Аз родих преди два месеца първото си дете . На 31 години съм и изобщо и не е ставало дума за секцио. Сменяи доктора веднага !!! Naughty

# 12
  • Мнения: 669
Ееее откога 32 г. е възраст за секцио???
Аз родих за пръв път на 35 и никой не ми е споменавал дори тази дума.
Млади сме още, а може и на второ да се навия Wink

# 13
  • Мнения: 4 784
Имам приятелка, която роди нормално първото си дете на 40г. Потърси си друг лекар, друго мнение, щом имаш желание да раждаш по естествен път и няма реално основание да не опиташ. Успех!
Аз раждах секцио преди 2 години. В Торакс Пловдив струваше 1100лв., но чух, че вече са намалили цените.

# 14
  • Мнения: 544
Лелеее кви са тия глупости, бе? Тия доктори наистина превъртяха. Само се чудят какво да измислят.
Сменяй си лекарката, както са те посъветвали и другите.
Възмутена съм вече от тази лакомия. Не ги интересува здравето на хората, ами само да им вземат парите!

# 15
  • Мнения: 10
благодаря на всички   bouquet
може би смяната ще е най удачна ако не се навие док на нормално раждане

# 16
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Според мен 32г. не са проблем за нормално раждане пък било и първо. Лежайки за задържане видях много жени около и над 40 раждащи нормално. Peace

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Преди 1г 10м в Селена платих 750лв.

# 18
  • Мнения: 9 973
Просто гледат да ти приберат парите,а ти защо не искаш нормално?

# 19
  • Разград
  • Мнения: 518
На мен ми струваше 800 лв. с избор на екип  Peace. Успех и леко раждане Hug.

# 20
  • Мнения: 1 919
1 200 лв струваше моето някъде.

# 21
  • Мнения: 512
Не мисля, че възрастта ти, сама по себе си е предпоставка за секцио.
Щом няма някакви мец. показания не виждам защо да не родиш нормално.
Аз на твое място ще потърся и второ мнение на АГ.
Леко раждане ти желая.
  Hug

# 22
  • Мнения: 4 292
От къде на къде?  Shocked Ай стига бе, взеха да си прескачат сянката вече. Директно попитай гинеколога си на какво основание смята, че 32 г. е преклонна възраст за първо раждане? Че да е нужно секцио. 

# 23
  • Мнения: 1 691
искат ми 700лв не е много,но защо при положение че съм здрава и нищо ми няма да ги давам за нещо което на всичкото отгоре не желая Naughty а за това че съм за секцио ми казаха още в 2-3 месец което според мен не е нормално
Аз родих нормално на 32 (почти 33) години, въпреки че и моят лекар още в 5 месец спомена секциото заради възрастта.
но вече се чудя къде да раждам. Rolling Eyes
Ще ти кажа аз как постъпих - без никаква договорка отидох в най-близката болница със започнало раждане и не ме върнаха хората Wink
Щом не искаш да те режат без основателна причина, консултирай се с още един лекар - да си спокойна, че си здрава; после си взимай документите от твоята лекарка, когато дойде време да излизаш в болнични, откажи секциото и просто си харесай някое родилно.
Леко раждане и от мен Hug

# 24
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Възрастта ти определено не е Никакъв показател за секцио.
Потърси друг лекар, който да те изражда.  Naughty
Иначе във всяка болница при избор на екип е различна цената. За София варира от 500 лева в Окръжна болница до 2000 лева в частните клиники.

Съгласна съм с това мнение и аз. Възможно ли е да те натискат за секцио, точно за да дадеш някой лев ? В Тина Киркова този метод е много популярен...

# 25
  • Мнения: 1 032
В Бургас това е редовна практика от много години, имам предвид секциото заради възрастта. Тук масово доктори обясняват, че ако жената ражада за първи път и е на повече от 30 години имало вероятност роводите канали да не се разтворят и тем подобни и за това трябвало да се назначи секцио.
Моят съвет също е да потърсиш и друго лекарско мнение и тогава да решиш. Още повече, че и ти не си убедена, че секциото е твоят  избор. Каквото и да избереш или ти препоръчат- леко раждане ти желая.

# 26
  • Мнения: 530
Възраста не е причина за секцио родих първото на 30 нормално а второто на 34 пак нормално.

# 27
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ако няма медицински причини, защо ти препоръчват да родиш така.
Няма по-естествено от това да родиш по нормален начин. А и не пречи, че си на 32 г.
Каквото и да решиш ти желая късмет! Hug

# 28
  • Мнения: 9 776
На 33 родих преди два месеца нормално. Е, вярно, второ дете, но първото беше преди 10 години, така че все едно ми беше за пръв път Peace. Но дори и с операция да родиш, няма страшно. Важното е бебето и ти да сте добре Peace. Отделен е въпроса за това, че искат да те оскубят яко Naughty. Ако имаш избор, ориентирай се другаде Peace.

# 29
  • Мнения: 4 017
Искра, възрастта, както вече са ти казали, не е показател за секцио. Ако и ти не го искаш, консултирай се с друг лекар.
Ако можеш - поинтересувай се и от естественото раждане - контракциите, техниките на дишане и тъй нататък и най-вече - мисли позитивно

# 30
  • гр.София
  • Мнения: 380
Родих тази година, на 32 г., нормално. Бях си избрала екип-500 лв в държавна болница-"Тина Киркова" . Както са ти написали по-горе- това, че си на 32 г. не е основание, за да родиш със секцио. Моето раждане беше първо и нямах проблеми. Леко раждане!

# 31
  • Мнения: 27 524
Секцио - по медицински показания. Възраст 32 не е показател за секцио. Родих на 34 нормално. И на 40, пак бих родила нормално, камо ли на 32  Wink Не се поддавай на изнудване за пари  Peace

# 32
  • Мнения: 121
Аз съм на 31 родих секцио по лекарска причина и то ми го казаха в 9м. аз съм много дребна а плода беше много голям за мен но нищо не съм плащала нито стотинка

# 33
  • Мнения: 1 103
Възрастта ти определено не е Никакъв показател за секцио.
Потърси друг лекар, който да те изражда.  Naughty
Да аз бих те посъветвала същото .Успех и леко раждане  Peace

# 34
  • Мнения: 4 784
Блонди, да не би да криеш нещо? newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 3 789
Доколкото съм запозната, ако си на или над 35 г - тогава препоръчват секцио, като един вид застраховка.
Но ти си още на 32 г.....и не е вярно това, че секциото било по-скъпо като клинична пътека, и за нормално, и за секцио ЗК плаща еднаква сума на съответната болница. Според мен се опитват да те изнудят, с цел печалба, повече от ясно е.
Иначе за самото секцио- не се притеснявай. Важното е положителната нагласа. И мен ме беше яко шубе, не спах от притеснение и за какво? newsm78 По време на операцията нищо не усещаш, кофтито е след това, но пък обезболяват добре. Въпроса е да минеш и периода след реанимация и раздвижването и после си кукуряк!
Леко раждане ти желая! Hug Praynig

# 36
  • Мнения: 798
Цитат
Възрастта ти определено не е Никакъв показател за секцио.
Потърси друг лекар, който да те изражда. 

Особено, щом ти искаш нормално раждане! Тия лекари са полудели, наистина  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Родих преди седмица, в стаята ми беше жена на 33, която специално беше дошла от провинцията, за да роди нормално  Hug, че в малкия град й казали същото - секцио, заради възрастта. А тя - здрава, едра жена. Та се вдигнали с мъжа си и дошли, защото нейното желание е било нормално раждане, което й се беше случило съвсем безпроблемно.
Страшно се ядосвам, че все по-рядко се уважава желанието на майката и все по-често търсят "под вола теле", за да докарат нещата до операция.
И пак пресни впечатления от миналата седмица - бебенце със седалищно предлежание и лекарите си говореха, че и това не е основание за секцио, ама жената си избрала екип и те викат друго  #2gunfire
Моят съвет е: ако искаш нормално - намери лекар, който да уважи искането ти. Или роди без избор на екип.

# 37
  • Мнения: 1 127
Правилно са ти казали по-горе.  32 г. не е показател за секцио. Два дни след първото си раждане навърших 33. Родих нормално, без проблеми. Дано всичко и при теб мине гладко!

# 38
  • София
  • Мнения: 44 098
ако нямаш някакви други показатели за секцио, то възръстта не е причина....
иначе струва от 0 до няколко хиляди, зависи къде и как избереш....

# 39
  • Мнения: 10
мерси на всички утре съм на преглед и ще видя какво ще ми каже. #2gunfire
ако пак каже секцио сигурно ще търся друг лекар.
иначе от всичко друго като внимание и т.н. съм страшно доволна. проблемът е че в малките градове липсват добри специалисти и заради това аз пътувам всеки месец до съседния по голям,но....... там пак секцио
е има още 3 месеца до тогава ще измислим нещо с моя

# 40
  • Мнения: 8 228
Ако няма мед. показания, а само възрастта е причина...нямам думи  Rolling Eyes
Първият си син родих на 33, малкият на 35 години. И двата пъти нормално раждане, бързо, без никакви шевове.

# 41
  • Мнения: 1 032
Ами след като си здравноосигурена и секциото ти не е по твой избор, а по преценка на лекаря не трябва да плащаш за него. То си е включено в клиничната пътека. Нали все пак здравното заведение работи с касата. Какви 700 лева точно ще ти иска тази лекарка?

# 42
  • Мнения: 10
ами незнам не покривали секциото напълно идея си нямам затова разпитвам

# 43
  • София
  • Мнения: 44 098
по клинична пътека се поема секциото, но не и избор на лекар, екип, вип зали и вип стаи....тези неща се доплащат...
явно лекарката ти ти е  казала, колко ще трябва да платиш, за да те оперира ТЯ....Wink но тези неща се плащат и при нормално раждане....но на лекарите им е по-лесно секцио...повече пари, по-малко време, точно плануване....

# 44
  • Мнения: 1 674
На 31 години съм и изобщо и не е ставало дума за секцио.
И при мен е такова положението.Родих нормално на 31г.,без никакви проблеми.Ако няма мед. показания за секцио,не виждам причина да не родиш нормално .

# 45
  • Мнения: 1 629
Ооо глупости на търкала... докторите си ги казват тези неща, защото ги е страх! Едно е ако бебо се е обърнал не както трябва или пъпната връв е увита, а друго е на бебо нищо да му няма и да искат секцио! Повечето ми приятелки са на по 33 години и да ти кажа от всички само аз родих секцио (20г съм) а те си родиха нормално! гледай сега какви обрати на съдбата! Гледай да си раждаш нормално!

# 46
  • Мнения: 81
Незнам защо се насажда от всички тази идея, че видите ли след 30 трябва да се ражда секцио. Това са пълни глупости. Аз съм на 35 раждах нормално и за мен беше най- невероятното усещане през живота ми! Всичко зависи от твоята нагласа и естественно от положението на бебока. Успех  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 7 190
На 52 - може би.
На 32 - потърси си друг лекар.

# 48
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
На 33 родих нормално, а съм и с луксация, и беше едро бебе, почти 4 кг.
Възрастта 32 не е показание за секцио, смени лекаря.

# 49
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Все повече лекари препоръчват секцио, за да си напълнят джоба #Cussing out Ако не го направят наказуемо ще става по-зле. Потърси друго мнение. Ако си здрава физически не виждам причини да не родиш нормално

# 50
  • Мнения: 61
 Толкова много доктори в тоя форум, почти колкото съдии има във футболните форуми! Умна нация сме си, спор няма.

 По истинския въпрос - колко струва: 1100 лв в Тина Киркова, с избор на екип. Само че, за престоя във ВИП стая, не съм напълно сигурна, дали е включен в пакета.

# 51
  • Мнения: 60
В Майчин Дом -София,500лв.за избор на екип,моето беше по медицински показатели-увита пъпна връв,не съм лекар ,но само факта че си на 32 струва ми се ,че не е причина за секцио,консултирай се с друг лекар!

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз ще раждам с избор на лекар и ще му плащам .Той ми каза , че разлика в цената между нормално и секцио при тях / него няма .Явно при вас стоят по друг начин нещата  Peace

# 53
  • Мнения: 592
На 52 - може би.
На 32 - потърси си друг лекар.
Peace

# 54
  • Мнения: 1 763
Аз раждах в Шейново с избор на екип. Лекарят ме пита как искам да раждам, цената беше една и съща за нормално и секцио.

# 55
  • Мнения: 418
Аз родих на 32 години,нормално раждане...ако няма причини сериозни за секцио,няма нищо по-хубаво от естественото раждане..няма значение,че е първо..и моето беше първо..никакви проблеми нямах Peaceмного лесно нормално раждане имах Peace

# 56
  • Мнения: 3 092
няма медицинска причина единственото основание е възраста ми
е стига бе ...
И аз те съветвам да си помислиш за друг доктор.Само възрастта ти определено не е причина ...( то пък какво и е на възрастта ти не мога да разбра , ама айде ... newsm78)

# 57
  • Мнения: 325
Наистина се насочи към друг лекар.Какво им става на тия хора бе!Та какво ни е на възрастта-добре си е. Първото си дете родих нормално,при второто се наложи секцио в последния момент.Та понеже стравнявам и двата начина-помисли добре-моят съвет е да опиташ нормално,ако всичко е наред-емоцията е много по-силна,възстановяването по-бързо и т.н. 
На въпроса-нормалното раждане не ми е струвало нищо-в държавна болница бях. Секциото-1700лв-в частна болница.

# 58
  • Мнения: 417
Ако искаш да раждаш нормално смени лекаря. На мен за секциото по мое желание ми взеха 960 лева в частна клиника. Първият път раждах нормално в държавна болница и ми взеха 400 лева.Искам да ти кажа , че както и да раждаш все ще ти се наложи да дадеш някой лев. Това са пълни глупости , че трябва да раждаш секцио заради възрастта си. И по двата начина съм раждала и ще ти кажа , че не е толкова страшно нито нормалното,нито секциото , просто трябва да си намериш свестен лекар , за да ти е по спокойно и най вече да му имаш доверие.

# 59
  • Мнения: 9 776
Ако искаш да раждаш нормално смени лекаря. На мен за секциото по мое желание ми взеха 960 лева в частна клиника. Първият път раждах нормално в държавна болница и ми взеха 400 лева.Искам да ти кажа , че както и да раждаш все ще ти се наложи да дадеш някой лев. Това са пълни глупости , че трябва да раждаш секцио заради възрастта си. И по двата начина съм раждала и ще ти кажа , че не е толкова страшно нито нормалното,нито секциото , просто трябва да си намериш свестен лекар , за да ти е по спокойно и най вече да му имаш доверие.

Ти пък направо ме разби Shocked. Би ли обяснила защо ТИ ВЗЕХА 400лв. за нормално раждане в държавна болница? И не съм съгласна, че както и да раждаш, все ще ти се НАЛОЖИ да дадеш някой лев Naughty. Друг е въпроса ако ти сама си решила да дадеш тези пари.

# 60
  • Мнения: 417
Взеха ми 400 лева , защото си избрах лекаря и той ми каза , че срещу 400 лева ще ме изроди.Отделно ми взеха при изписването още 30 лева за  3 дневния ми престой в болницата.И мах предвит , че ще ти се наложи да дадеш някой лев ако искаш определен лекар да те изражда или избереш частна клиника.Естествено ако отидеш без уговорки в държавна болница и който си е на смяна да те поеме едва ли ще платиш , макар че моя позната отиде да ражда точно така и лекаря който беше на смяна след като тя роди отиде и каза на мъжа и че пие еди какво си уиски и 100 лева в плик ако може за работата която е свършил.Така , че според мен са малко тези, които  не плащат нищо и остават доволни от лекарите.

# 61
  • София
  • Мнения: 44 098
polin_a - няма как да родиш с избор на лекар без да платиш....или по каналния ред или на лекаря, за ад се ангажира с теб.....
ако нямаш претенции при кой ще раждаш то тогава няма значение нормално или секцио - все е безплатно в държавна болница...

# 62
  • Мнения: 18
платих 400 лв на лекарката защото имах уговорка с нея ,раждането беше по спешност през ноща когато тя не беше на работа и болницата ми поискаха на входа да платя 500 лв, а бях със секцио по мед.причини. Въпросната болница е Бургаска .

# 63
  • Мнения: 9 776
polin_a - няма как да родиш с избор на лекар без да платиш....или по каналния ред или на лекаря, за ад се ангажира с теб.....

Аз подобно нещо не съм казала Naughty.

Нинка-Малинка, аз също си избрах лекарката, при която родих втория път, но пак нищо не съм плащала и не са ми искали. Избрах я в смисъл, че тя ми водеше консултациите и въобще не е стоял въпроса да раждам при друг лекар - независимо дали тя е на смяна или не. Става въпрос за държавна болница.
...Така , че според мен са малко тези, които  не плащат нищо и остават доволни от лекарите.

Повярвай ми, въобще не са малко Peace.
Извинявам се на авторката за спамовете и приключвам Peace.

# 64
  • Мнения: 790
Потърси второ мнение. Може да н сменяш лекаря. Аз лично  не виждам нищо лошо в секцио раждане. но ако ти се струва излишно или в повече се посъветвай с друг лекар

# 65
  • Мнения: 418
Потърси второ мнение. Може да н сменяш лекаря. Аз лично  не виждам нищо лошо в секцио раждане. но ако ти се струва излишно или в повече се посъветвай с друг лекар


няма нищо лошо в секциото,но все пак си е операция...рязане на коремната стена....според мен след нормално раждане се възстановяваш много по-бързо...още повече ,че няма причини...възрастта не е причина...и на мен лекарят ми предложи секцио,просто ей така..май за тях е по-добре...аз му казах,че нямаме основателна причина..а неговите думи баха.."да,няма нищо по-хубаво от едно нормално раждане..тя природата го е измислила"..

# 66
  • Мнения: 87
Потърси второ мнение. Peace
Аз съм на 38 и до последно исках нормално раждане,то така и почна,но  за съжаление бебчо започна да губи тонове и с моя доктор решихме да родя секцио.Тъй като раждах в частна клиника заплатих 950 лева-Торакс Пловдив.

# 67
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Аз родих първото си дете на 31.
Лекарите бяха категорично против секцио (най-малко пък заради възрастта ми), въпреки че аз го предпочитах.

# 68
  • София
  • Мнения: 19
 В България лекарите поголовно ми настояваха за секцио, аз имах нормална бременност, без ниаккви уплаквания, на 33г.съм,  накрая реших да се прибера в Щатите, където от страх започнах да си искам сама секциото, навсякъде ми отговаряха че няма никаква причина и колко е по-добре и по-лесно естествено раждане. накрая родих естествено и съм много доволна от този факт. Peace

# 69
  • Мнения: 418
В България лекарите поголовно ми настояваха за секцио, аз имах нормална бременност, без ниаккви уплаквания, на 33г.съм,  накрая реших да се прибера в Щатите, където от страх започнах да си искам сама секциото, навсякъде ми отговаряха че няма никаква причина и колко е по-добре и по-лесно естествено раждане. накрая родих естествено и съм много доволна от този факт. Peace

Доста момичета писаха..дано чуеш и друго лекарско мнение,защото съм сигурна,че ще ти е много по-лесно при нормално раждене PeaceУСПЕХ Hug

# 70
  • Мнения: 389
Какви са тези глупави лекарски изказвания  Shocked?!

Възрастта ти не е никаква предпоставка за секцио  Naughty

Смени доктора  Peace

# 71
  • софия
  • Мнения: 636
родих планово секцио на 29 по медицински причини. Платих за избор на екип-300лв. Друго не съм плащала, но доктора, който ми прави секциото ми е приятел. В никакъв случай не съжалявам за избора си-хората се справиха перфектно, всичко мина като по ноти. Възстанових се успешно и бързо, само че първите две седмици ми беше по-трудничко у дома, защото аз давах много зор и ме изписаха на 3тия ден, а трябваше да стоя поне още три дни.

# 72
  • Мнения: 10
благодаря на всички които ми отговорихте сега съм още по сигурна че ще си отстоявам ако всичко дано е наред да си родя нормално.за сега бременноста ми е нормална бебо е едричък и много добре ме ритка Simple Smile

# 73
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Родих на 31  Wink без избор на екип , нормално раждане с епидурална  Hug


iskra_rz , леко бременеене ти желая ,леко раждане и прикрасна здрава рожбичка на финала   bouquet Мисли позитивно  Hug

# 74
  • Мнения: 1 484
Моя приятелка  на  38   роди  нормално  без  проблем.  Той  иска  секцио  да  може  да  си  му  платиш,тези  доктори  са  изроди.  Имам  приятелка  която  иска  да  ражда  в  Плевен  що  то  в Ловеч  са  некадърници  и  и  искат  за нормално  650,а  за секцио  750.Аз  не бих  му  дала  и  една  стотинка  потърси  още  едно  мнение.

# 75
  • Мнения: 1 427
Родих на 32г,нормално. Много лесно получих разкритие,родих за 40мин. Правиха ми епизиотомия,но изобщо не беше страшно. Беше невероятно преживяване,планираме второ и ЖиЗ пак ще родя нормално,освен ако няма ИСТИНСКИ мед.показания за секцио.

# 76
  • София
  • Мнения: 17 592
От нищо до 2000 - 3000. Зависи от това каква болница си избереш.
Не бих раждала вагинално, толкова леко и безболезнено и безпроблемно се оказа секциото за мен.

# 77
  • Мнения: 195
Само възрастта не е причина за секцио. Родих вагинално на 33 г.

# 78
  • Мнения: 179
И аз смятам, че лекарката е за смяна. Със сигурност трябва да потърсиш второ мнение.
Аз родих на 40 г. и лекарката, която ми следеше бременността, ми препоръча нормално раждане, защото освен възрастта друг проблем нямаше. Лекарят, при който родих /едно от много известните имена в професията/ се съгласи с избора ми, макар че според него по-правилното решение е секцио. Идеята му беше, че ще направим нормално раждане с "широка индикация за секцио". В крайна сметка бебето започна да наедрява доста и като имам предвид, че брат ми е роден 4.500 и е преносен с 10 дни, реших да направим планово секцио три дни преди термина и не съжалявам. Всичко беше наред. Детето се роди сравнително едро и нямаше никакви признаци за започване на родилна дейност.
Тогава много се колебаех за начина на раждане и бях пуснала тема в един от форумите. Има доста жени, родили нормално на една доста късна възраст /32 г. не е такава със сигурност/. От друга страна от многото четене по форумите останах с впечатление, че в момента е модерно да се ражда нормално и да се кърми, което е добре, разбира се, но част от мненията бяха толкова догматични, че човек развива някакво чувство за съпротива. Детето ми е родено със секцио и се е хранило с адаптирано мляко и засега се развива чудесно.
Колкото до цените, не мисля, че има голяма разлика между нормалното раждане и секциото. Поне официално. Моят лекар си каза какви точно пари иска и това не зависеше от начина на раждане.

# 79
  • Мнения: 79
аз също си избрах лекарката, при която родих втория път, но пак нищо не съм плащала и не са ми искали. Избрах я в смисъл, че тя ми водеше консултациите и въобще не е стоял въпроса да раждам при друг лекар - независимо дали тя е на смяна или не.

А как се уговори с нея да дойде, ако не е на смяна? Все пак това си е нейното време, усилия, нерви...

# 80
  • Мнения: 629
За цена не бих могла да кажа. Всяка болница си има ценоразпис.
Май в държавните се върти около 700-800 лв, отделно за избор на екип. В частните май нещата варират между 2000 и 3000-3500 лв.
Ако има някаква медицинска предпоставка за секцио - по закон е безплатно. Плащаш само, ако имаш претенции за конкретен екип.
На 32 години обаче изобщо не си стара за вагинално раждане. И ако няма абсолютно никакви други показатели за секцио бих те посъветвала от сърце да го сменяш този псевдодоктор възможно най-бързо. Пък, ако в течение на бременността или нещо накрая се обърка - и секциото е вариант. Важното е да сте живи и здрави с бебето. Но без причина да те режат, а на всичкото отгоре и пари да даваш... #Cussing out

# 81
  • Мнения: 16
И аз ще кажа: смени си лекаря, докато е време! Операцията си е операция, за второто дете пак ли операция?

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Аз също мисля, че е добре най - малкото да потърсиш още едно мнение  Peace
А цените, наистина навсякъде са различни - зависи къде раждаш, зависи какво искаш (избор на лекар, упойка, вип стая, вип зала ... всичко се плаща).

# 83
  • Мнения: 10
И на мен лекаря ми спомена, че годините ми били малко множко за естествено раждане. И аз съм на 32 и скоро ми предстои раждане. Ходя на ЖК в частна болница. Мисля да раждам при същия лекар. Цената и за естествено раждане и за секцио е една и съща. На доктора не плащам нищо на ръка, всички финанси минават през касата на болницата. Незнам какво е основанието за препоръката за секцио (засега не настоява, само го спомена бегло... каза, че в деветия месец се решава как точно да се ражда), но определено не е заради парите. Предполагам по-лесно вместване в графика или презастраховане...

# 84
  • Мнения: 114
Годините нямат нищо общо.Аз родих на 31(почти 32).Отидох с документи за секцио заради очите+тесен таз 1-ва степен и до последно не искаха да ми направят операцията защото според тях"това мойто са лиготии".Но все пак,след 4 часа контракции през 3 мин.и никакво разкритие,спадане тоновете на бебето,решиха да ме клъцнат.
Ако е твое убеждение да искаш секцио по-добре си плати на частно.Ако искаш нормално-никой не може да те задължи да раждаш секцио. Wink

# 85
  • Мнения: 4 447
Това, че си на 32 не значи, че трябва да лягаш под ножа.
Раждай естествено, освен, ако нямаш наистина сериозни
медицински показатели, налагащи секцио! Успех!  Hug

# 86
  • Мнения: 16
Аз мога да ти дам пресни ценоразписи за секциото и тя не зависи от видя упойка,защото тя си е само спинална в много редки случаи е пълна,но това не променя цената.
Шейново-с избор на екип-1000 лв.
Окръжна с избор на екип 1200 лв.
Токуда-таз задължително си с екип -2000 лв,като отначало ти казват по-малка сума която не включва изследванията на бебо в последния ден.
Щерев -задължително с екип(частна клиника)-2350 лв.
Всички са в София.Аз родих планувано секцио-не съжалявам.Първо дете ми е ако имам второ и то ще е така.
Но ако ти не го искаш задължително се консултирай с друг доктор заради самата себе си.Моята докторка призна че за всички тях е много по-добре да е секцио-има си определен час става по-бързо.Така че...по-добре няколко мнения на доктори.
Успех!

# 87
  • Мнения: 10
Щерев -задължително с екип(частна клиника)-2350 лв.
Само малка корекция: в Щерев цената е 1800лв ако си здравно осигурена и включва абсолютно всичко, дори присъствие на бащата, ако желае.

# 88
  • София
  • Мнения: 6 477
И аз ще кажа: смени си лекаря, докато е време! Операцията си е операция, за второто дете пак ли операция?
За второ не се притеснявай - може да се роди нормално и след секцио. А дори и да се наложи второ секцио - не е чак толкова страшно. Моя приятелка има две деца, родени със секцио. Така, че каквото и да решиш - успех и леко бременеене!

# 89
  • Мнения: 16
g_dimp-стара ти е информацията.От октомври Щерев имат нови цени и там на никой не му пука дали си здравно осигурен-за ражданията не работят със здравната каса.Аз родих  там август и платих 1800 вярно е ,но от октомври вдигнаха цените.

# 90
  • Мнения: 9 776
аз също си избрах лекарката, при която родих втория път, но пак нищо не съм плащала и не са ми искали. Избрах я в смисъл, че тя ми водеше консултациите и въобще не е стоял въпроса да раждам при друг лекар - независимо дали тя е на смяна или не.

А как се уговори с нея да дойде, ако не е на смяна? Все пак това си е нейното време, усилия, нерви...

Чак сега виждам това, извинете.
Когато ми започнаха контракциите към 12 през ноща и се обадих и тя се оказа в болницата, но не на смяна. Беше отишла там заради друга своя пациентка. Така че тръгнах, прие ме. Полежах си до сутринта спокойно и родих по обяд вече в нейната смяна. Но дори и през ноща да беше протекло раждането, пак тя щеше да бъде, защото тогава се родиха много бебчета и тя не е стояла отстрани да гледа, а участваше. Ако пък не беше в болницата, просто щеше да ме приеме който е там, а тя щеше да дойде малко по-късно за раждането. Това зависи от самия лекар. За някои от тях не е просто професия, а дълг. Но това е тема на друг разговор. И понеже прочетох последните постове, съм страшно възмутена от сумите, които ви искат, а вие сте готови да платите.
Незнам авторката дали е родила. Ако не е - леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт