Кутия със спомени

  • 3 450
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 395
Пазя много хубави спомени,мога да напиша мемоари.Събрала съм куп спомени никому необходими неща,мога да си направя музей на забравата или (не забравата).Какво бихте сложили Вие във един такъв Ваш музей.
По повод празника 8.12.-От студентския си живот съм запазила много празни бутилки.Някои от тях са от домашно вино в пластмасови еднолитрови бутилки.Даже някой вече са изкривени а на други има малко остатъци от вълшебната течност(предполагам станали на оцет).

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Може да се каже че имам.
Моята стая в апартамента на родителите ми стои като музей. Пазят ми всички пуберски джунджурии от преди да се изнеса.
Някой ден като се разтършувам, кой знае какви забравени досиета ще открия  Blush

# 17
  • Мнения: 4 300
Обожавам кутии, всякакви. Точно за спомени обаче нямам.
Имам един диск със стари логове, от десетина години, не знам дали се брои.
И в главата си не винаги пазя спомени, понякога просто бели петна.

# 18
  • София
  • Мнения: 395
Обожавам кутии, всякакви. Точно за спомени обаче нямам.
Имам един диск със стари логове, от десетина години, не знам дали се брои.
И в главата си не винаги пазя спомени, понякога просто бели петна.

А да това с белите петна и при мен го има.И ако си спомня нещо случайно имам чувството за дежавю.

# 19
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Имам 3 броя белега под формата на татуси,по този начин няма как да забравя...всички броеве на Егоист и един тефтер пълен със записки от една пиянска вечер с Карбовски и безброй диалози и монолози с важни за мен хора... Peace

п.с.
не точно записки,но нека така да ги нарека

# 20
  • Мнения: 984
Имам една много стара метална кутия от коледни сладки. Подарък ми е от децата за седмия ми рожден ден, който празнувах в училище. Вътре има един пиринчен пръстен със зелено камъче, подарък от моя скъпа приятелка, салфетки-паяжинки /не знам дали ги помните, бяха много ценни за всички, които събираха салфетки/. Четирите писма от Анушка, която изчезна през лятото на 1987 година и никога повече не се върна. Пазя една картичка от Турку-Або, подарена ми в последния ден на един летен лагер, заедно с три изсъхнали розови пъпки, увити в бяла кърпичка. Първият гердан, който нанизах, но не ми го харесаха. Две сребърни монети, подарък ми от баба, Бог да я прости. Позлатен часовник "Ситизен", който получих като абитуриентка. Снимка на Нуф върху телевизора "Електрон" - любимото й място.

# 21
  • Мнения: 1 447
Имам да и сега, ако я отворя ще се появят куп спомени,които съм събирала много,много време.

# 22
  • Мнения: 919
Имам да,но в къщата на родителите ми. Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 176
Имам.
Не една кутия. Не само спомени.

# 24
  • Мнения: 1 897
Имам няколко-от различните периоди в живота ми.
Пазя какво ли не - пълна колекция картинки от дъвки, снимки, бележки, подхвърлени в час, картички, писма, разни джунджурии със сантиментално значение, стихове, писани през юношеските ми години...

# 25
  • Мнения: 2 070
Не е кутия, цял шкаф е. Вътре има две кутии, огромно количество писма, дневници, бележниците от училище, разни други символични неща... Из самите кутии са предимно най-детските неща, камъните, пясъците и шишарките дори не помня от кое точно екскурзионно, лагер, море или чужбина са. Имам маслинови клонки, пясък от Йонийско море и други подобни... Но за да ги опиша трябва да ида при мама, там е шкафа. Сещам се и че има перца от едно канарче, кето гледахме и умря...какво друго.абе не се сещам вече. Писмата и дневниците са най-важни. Отделно имам чекмедже със снимки.

# 26
  • Мнения: 3 268
Кутия нямам,но имам бележник с кожена подвързия,в който съм писала стихове,когато бях на 16,17,18  години.Много любовни стихове,които разкриват емоционалното ми състояние в този момент.под всяко стихотворение има  датата,на която е писано.Настръхвам,когато ги чета понякога.Имам и есета,писани пак по това време и пак свързани с любовта.Тази любов ме изпепели тогава,толкова влюбена бях,че животът ми беше изцяло подчинен на чувствата ми по онова време.Добре,че човек изпитва тези чувства,когато му е времето,че ако на тези години сега ми се случи такова нещо,ще се разболея.Много ми е хубаво,когато се връщам назад и си спомням дори поводът,по който са писани.Ставам пак на 18 години.

# 27
  • Мнения: 4 668
Нямам ... изобщо аз не съм нито сантиментална , нито романтична ... този тип спомени нямат никакво значение за мен .
Имам ужасно много албуми със снимки обаче  Simple Smile
Сега се замислих , че пазя само картичките от сватбата .
А , и от детето си пазя разни неща , но не са в кутия .

# 28
  • Мнения: 3 521
Имам ужасно много албуми със снимки обаче  Simple Smile

 Laughing А това не е никак сантиментално Wink.

# 29
  • Мнения: 2 448
Кутия не, няколко стари снимки и това е.
На моменти дори ми се иска и спомени да нямам.

Общи условия

Активация на акаунт