За цените на гинекологичните прегледи и молба за съвет

  • 1 112
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 180
Здравейте.
Имам сериозен проблем и реших да отида на частен преглед, а не на такъв през касата. От Варна съм и звъннах първо в кабинета на Скочев, за да си запиша час. Питах каква сума да приготвя ориентировъчно и ми отговориха, че прегледът е 30 лв., ехото 20 лв., отделно цитонамазка /не стигнах до там да разбера цената и за нея/. Е, много ми се вижда!
После се обадих при Цветкова, която има свободни часове чак след 28-ми януари. Там пък ако си взема направление, си плащам САМО ехографа, който е 30 лв.
Така ли е и при вашите лекари?
Кажете някой добър, четох темата за гинеколозите във Варна, но не се ориентирах към никой.
Ще се радвам да получа съвет.

# 1
  • Мнения: 4 068
Така е. Там където ходя аз прегледа ми излиза около 60 лв. Това без всякакви изследвания. Не смятам, че е скъпо ако гинеколога е читав, а в моя случай е точно така. Никога не съм ползвала направление за гинеколог и моя не работи с касата. При положение, че само ехографа му ствура 120 000 лв. без да смятам другото оборудване хич не смятам, че ми е скъп прегледа.

# 2
Привет.Аз ходя с направление и прегледа и ехографа са безплатни.За цитонамазка личен лекар трябва да ти даде отделно от направлението някаква бележка(иначе при моята е 15лв.)За профилактичен преглед не мисля,че е необходимо да давам по 50-60лв.,след като не е нищо трудно да се вземе направление.Естествено ако има нещо по-сериозно и не ти обърнат внимание да,но докторката при която аз ходя не е такава.Предния гинеколог който посещавах ми взимаше пари за цитонамазка и ехограв,а направлението беше само за прегледа,освен това вторичен преглед се плащаше....а както знаете обикновено винаги има такъв след следваща менструация.ДЖИНИ ако искаш ми пиши на лични да ти дам координатите на моя гинеколог.

# 3
  • Мнения: 678
Последно оставих 206лв на касата на Вита.
Е,верно че пуснах каквото можеш да се сетиш плюс 4 полови хормона.....
 Отрази ни се жестоко на бюджета и сега стискаме зъби! Sick ooooh!

# 4
  • Мнения: 2 180
Последно оставих 206лв на касата на Вита.
Е,верно че пуснах каквото можеш да се сетиш плюс 4 полови хормона.....
 Отрази ни се жестоко на бюджета и сега стискаме зъби! Sick ooooh!

Уж за здраве не трябва да се скъпим и да щадим средства, но като знам, че и на частно пак толкова /нула/ внимание получаваме, по-добре да се мине през касата.
Затова все търся вариант да намеря добър лекар, който работи с касата, има ги още, въпреки че ако на човек му трябва специалист в съответна област, който не работи със ЗК, няма избор.
Утре съм при д-р Георгиев, вероятно същия, който е така хвален от всички тук. Дано не е съвпадение на имената само.  Praynig
Стискайте ми палци.

# 5
# 6
  • Мнения: 3 695
оставям около 100 лв. на преглед / цитонамазка + микробиология и т.н /  Peace

# 7
  • Мнения: 250
За мене лично е скъпо ....... и при положение, че всеки месец фирмата ми внася по 65 лв. здравни осигуровки .... не знам къде е смисъла на хубавата ни Здравна система

# 8
  • Мнения: 678
За мене лично е скъпо ....... и при положение, че всеки месец фирмата ми внася по 65 лв. здравни осигуровки .... не знам къде е смисъла на хубавата ни Здравна система
Да,няма никакъв смисъл. ooooh!
Аз на такива със здравната каса не вярвам.
Само веднъж съм ползвала направление досега ,реших ей така и аз да не плащам.
Трябваше ми нефролог и джи-пи-то ме прати в някакъв медицински център дето приличаше на мазе,а кабинета почти нямаше осветление.Нещо мъждукаше там и миришеше гадно!Лекарката също не ми свърши работа,разбира се.Аз бях по-компетентана от нея! #Cussing out
Това ми беше пръв и последен път през здравната каса!!! #2gunfire

# 9
  • Мнения: 250
За мене лично е скъпо ....... и при положение, че всеки месец фирмата ми внася по 65 лв. здравни осигуровки .... не знам къде е смисъла на хубавата ни Здравна система
Да,няма никакъв смисъл. ooooh!
Аз на такива със здравната каса не вярвам.
Само веднъж съм ползвала направление досега ,реших ей така и аз да не плащам.
Трябваше ми нефролог и джи-пи-то ме прати в някакъв медицински център дето приличаше на мазе,а кабинета почти нямаше осветление.Нещо мъждукаше там и миришеше гадно!Лекарката също не ми свърши работа,разбира се.Аз бях по-компетентана от нея! #Cussing out
Това ми беше пръв и последен път през здравната каса!!! #2gunfire


За съжаление си права , съгласна съм за мизерията в повечето лекарски кабинети

# 10
  • Мнения: 9 429
Аз плащам само 15 лева за ехограф и 12 лева на акушерката,която ми води консултациите.От там нататък всичко ми е безплатно.

# 11
  • Мнения: 721
Последният АГ преглед (ехо и преглед) ми струваше 70 лева във Фемина. Не мисля, че е много ако се ходи 1-2 пъти годишно. Плащала съм няколко пъти повече за подобен преглед в чужбина.

# 12
  • Мнения: 14 133
Около 30-40 лв. минимум е преглед + ехограф тук на свободен прием.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт