Моля за съвет

  • 5 019
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
НЯМА и не може да има оправдания от типа "Жените сами си просят шамара." Всяка, която посмее да си го помисли, има сериозни проблеми. И реална перспектива да влезе в черната статистика. Като труп.

По темата - наистина ли искаш промяна на ситуацията, или просто изпускаш пара във виртуалното пространство? Ако сериозно се стремиш към подобрение, поговори с психолог, не с приятелка. Имаш нужда от професионална, а не от любителска подкрепа. Семеен консултант също не е излишен.

# 31
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Имате нужда от почивка. Един открит диалог няма да напреди.А пък за шамар, това май се случва на всяка жена.

Горното малоумие ме вртещява просто.
Не, се се случва на всяка жена и не трябва да се случва на никого. Още по-малко пък трябва да се приема за нормално.

Към авторката:
Ясно и разбираемо е, че се надяваш, че нещата ще се разминат и ще потръгне. Дано наистина така се случи. Прави ми впечатление, че поводът за удара е много дребен. Непропорционално дребен на това, което го е "предизвикало". Явно твоят човек се ядосва лесно и не умее да се въздържа. Лоша работа. Не е проблемът в това кой - колко е стресиран. Животът е стресов за всички, просто някои хораумеят да преработват стреса. други обаче се справят с проблемите си, като удрят хора.

Единственото, което можеш да направиш, според мен, е категорично да му заявиш, че това не е ОК за теб и няма да го търпиш, ако се повтори. Както са казали и голяма част от хората в темата - говори за това. Ако сметеш историята под килима, за да не си разваляте насторението, пътят към ада ви е направо постлан. Съгласна съ, че консултацияс психолог ще доде добре. Ако не успееш да закараш и него, поне на теб.
Успех.



 



# 32
  • Мнения: 13
Като помислиш малко, ще разбереш ,че съм права.


В повечето случай жените си просят шамара.

Не мога да повярвам, че тия думи ги казва жена newsm78

# 33
  • Мнения: 13


*Горното малоумие* Какво значи?
Да не  би  твоят мъж е да е под чехъл, щом пишеш така.И те остава да правиш всичко и след това си чупиш главата.




Имате нужда от почивка. Един открит диалог няма да напреди.А пък за шамар, това май се случва на всяка жена.

Горното малоумие ме вртещява просто.
Не, се се случва на всяка жена и не трябва да се случва на никого. Още по-малко пък трябва да се приема за нормално.

Към авторката:
Ясно и разбираемо е, че се надяваш, че нещата ще се разминат и ще потръгне. Дано наистина така се случи. Прави ми впечатление, че поводът за удара е много дребен. Непропорционално дребен на това, което го е "предизвикало". Явно твоят човек се ядосва лесно и не умее да се въздържа. Лоша работа. Не е проблемът в това кой - колко е стресиран. Животът е стресов за всички, просто някои хораумеят да преработват стреса. други обаче се справят с проблемите си, като удрят хора.

Единственото, което можеш да направиш, според мен, е категорично да му заявиш, че това не е ОК за теб и няма да го търпиш, ако се повтори. Както са казали и голяма част от хората в темата - говори за това. Ако сметеш историята под килима, за да не си разваляте насторението, пътят към ада ви е направо постлан. Съгласна съ, че консултацияс психолог ще доде добре. Ако не успееш да закараш и него, поне на теб.
Успех.



 




# 34
  • Мнения: 13

Аз написал шамар, а не  цялостен бой. Как можеш да мислиш  ,че от един шамар жената е малтретирана?Вие правите от мравката слон.Или четете през редовете?



В повечето случай жените си просят шамара.
Не мога да повярвам, че тия думи ги казва жена newsm78

И аз не мога да повярвам Confused
Докато има така разсъждаващи, ще има и побойници, и малтретирани.

# 35
  • Мнения: 1 289
То е същото, да ти кажа. Щом като се осмелява за шамар, ще се осмели и за 2-3.
Но явно някои хора приемат шамара като нещо нормално, че и даже 'понеже си го просим' трябва да се сърдим на себе си може би....

Различно мислим просто. Я кажи, твоят пошляпва ли те, или си говориш така на теория?

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ANGELBABY ,естествено,че и един шамар е малтретиране.Само пребиването ли е малтретиране според теб? Shocked

Мъжът не може да изхожда от позицията на силата и да раздава шамари.Жената и мъжът трябва да са равнопоставени.А не съпругът да пошляпва и да го приемаме за нормално.А сигурно трябва да сме благодарни,че не ни е пребил?

Ако ми посегне моя,аз бих отвърнала.Да види какво е унижението и душевната болката.

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 14:20 от Elfita

# 37
  • Мнения: 1 289
ANGELBABY ,естествено,че и един шамар е малтретиране.Само пребиването ли е малтретиране според теб? Shocked

"Цялостният бой" ooooh!

# 38
  • Мнения: 13
Един единствен път, преди 2 години.Тогава беше много изнервена ситуация , нещо подобно историята на авторката.И от тогава до сега той  ми е  крещял няколко пъти когато е изнервен.Аз си изпросих шамара, защото според него, не съм го слушала.Сега си го слушам и му показвам , че го уважавам по всякакъв начин, в замяна той ме носи на ръце . Понякога не мога  да го разбера  , но покачвам , че го разбирам. Трябва един от двамата да прави компромиси, за да запази връзката.



То е същото, да ти кажа. Щом като се осмелява за шамар, ще се осмели и за 2-3.
Но явно някои хора приемат шамара като нещо нормално, че и даже 'понеже си го просим' трябва да се сърдим на себе си може би....

Различно мислим просто. Я кажи, твоят пошляпва ли те, или си говориш така на теория?

# 39
  • Мнения: 13
Понякога един шамар служи за  самозабравилата  се жена да се опомни , какво прави,къде отива и т.н .



ANGELBABY ,естествено,че и един шамар е малтретиране.Само пребиването ли е малтретиране според теб? Shocked

Мъжът не може да изхожда от позицията на силата и да раздава шамари.Жената и мъжът трябва да са равнопоставени.А не съпругът да пошляпва и да го приемаме за нормално.А сигурно трябва да сме благодрани,че не ни е пребил?

Ако ми посегне моя,аз бих отвърнала.Да види какво е унижението и душевната болката.

# 40
  • Мнения: 13
Не мога да те разберя.

ANGELBABY ,естествено,че и един шамар е малтретиране.Само пребиването ли е малтретиране според теб? Shocked

"Цялостният бой" ooooh!

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ANGELBABY ,какво значи Самозабравила се жена-изневерява,пие,не се прибира вкъщи,друса се....?

Каквото и да е направила едина жена,мъжът няма право да й плесне опомнящ шамар.

# 42
  • Мнения: 1 289
ANGELBABY, интересно ми е как разсъждаваш. А иска ли ти се вътрешно да не те беше удрял? Мислиш ли, че е бил могъл да приключи по друг начин спора?

# 43
  • Мнения: 13
Сама си отговори и си направи равносметка на живота, който живееш.



ANGELBABY ,какво значи Самозабравила се жена-изневерява,пие,не се прибира вкъщи,друса се....?


# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ANGELBABY ,в света,в който живея аз няма понятие като опомнящ шамар  Rolling Eyes

Може би в Бразилия да е различно,незнам?Но все си мисля,че човешките и хуманни норми би трябвало да са еднакви навсякъде.

Изключвам мюсюлманския свят,защото там е страшно.

Общи условия

Активация на акаунт