Моля за съвет

  • 5 016
  • 96
  •   1
Отговори
  • Мнения: 408
Дайте ми съвет.Напоследък имам много лоши скандали с мъжът ми.Той е много напрегнат  напоследък,а аз доста изнервена...и така много лошо се караме.Онзи ден дори ме удари,това което не съм очаквала,по неговите думи и той не е очаквал да направи това.Извини ми се...Снощи просто исках да ме гушне да заспя,но пак се скарахме,защото той не може да заспи така,не му е удобно.Да разбирам го ,но в един момент просто ми се иска да усетя че е до мен,че ме обича...Той не е човек който да ми ходи по задника и да ме целува и аз не искам това,но понякога имам нужда,все пак тази нужда не е всеки ден,но той не иска да ме разбере и ми казва че съм станала егоистка,държа се като малко дете.Не знам вече,лошото е че съм по-цял ден в къщи не мога да излизам с бебо в тия студове,а и няма къде да отида.Тук нямам приятелки.Преди да се омъжа живеех в Пловдив,а сега в село до София.Така вече 2 години така и не си намерих приятелка с която да поговоря,дори за общи приказки.Май най-вече това ми натежава че нямам никакви контакти,мъжът ми се притеснява че напоследък нещата не вървят много добре с работата.Непрекъснато мисли за това,а аз съм нон стоп над детето,защото и той е в такава трудна възраст че не разбира нищо все още,а пипа всичко.Това също ме изморява, понякога  ми се иска само за 1 час да седна да почина.По принцип съм много търпелива,спокойна,но напоследък сама не се търпя.
Дайте някакъв съвет,как да се държа с него,как да се справя с положението.Може и предложения за някакви занимания,за да не мисля само за това.Не искам съвет от сорта напусни го защото те е ударил...искам да си запазя семейството и искам съвет как да го направя.

# 1
  • София
  • Мнения: 13 204
Ако мъжът ми ме удари той ще е този, който ще се опитва да запазва семейство. Дано не съм разбрала правилно, че подценяваш шамара. Нямам какво да те посъветвам, просто защото принципно сме различни.  Wink

# 2
  • Мнения: 13
Имате нужда от почивка. Един открит диалог няма да напреди.А пък за шамар, това май се случва на всяка жена.
Дайте ми съвет.Напоследък имам много лоши скандали с мъжът ми.Той е много напрегнат  напоследък,а аз доста изнервена...и така много лошо се караме.Онзи ден дори ме удари,това което не съм очаквала,по неговите думи и той не е очаквал да направи това.Извини ми се...Снощи просто исках да ме гушне да заспя,но пак се скарахме,защото той не може да заспи така,не му е удобно.Да разбирам го ,но в един момент просто ми се иска да усетя че е до мен,че ме обича...Той не е човек който да ми ходи по задника и да ме целува и аз не искам това,но понякога имам нужда,все пак тази нужда не е всеки ден,но той не иска да ме разбере и ми казва че съм станала егоистка,държа се като малко дете.Не знам вече,лошото е че съм по-цял ден в къщи не мога да излизам с бебо в тия студове,а и няма къде да отида.Тук нямам приятелки.Преди да се омъжа живеех в Пловдив,а сега в село до София.Така вече 2 години така и не си намерих приятелка с която да поговоря,дори за общи приказки.Май най-вече това ми натежава че нямам никакви контакти,мъжът ми се притеснява че напоследък нещата не вървят много добре с работата.Непрекъснато мисли за това,а аз съм нон стоп над детето,защото и той е в такава трудна възраст че не разбира нищо все още,а пипа всичко.Това също ме изморява, понякога  ми се иска само за 1 час да седна да почина.По принцип съм много търпелива,спокойна,но напоследък сама не се търпя.
Дайте някакъв съвет,как да се държа с него,как да се справя с положението.Може и предложения за някакви занимания,за да не мисля само за това.Не искам съвет от сорта напусни го защото те е ударил...искам да си запазя семейството и искам съвет как да го направя.

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Имате нужда от почивка. Един открит диалог няма да напреди.А пък за шамар, това май се случва на всяка жена.


Господи!  Shocked Shocked Shocked
Ти сериозно ли говориш!?!? На мен ако ми се случи- ще го пратя в инвалидна количка.

Как можеш да говориш, че на всяка жена се случвало.....ти това за нещо нормално ли го имаш? Живееш си с побойник щастливо....майчице какви жени  ooooh! Whistling Crazy

# 4
  • Мнения: 13
Моят мъж ми е посякъл само един път. В повечето случай жените си просят шамара.



Имате нужда от почивка. Един открит диалог няма да напреди.А пък за шамар, това май се случва на всяка жена.


Господи!  Shocked Shocked Shocked
Ти сериозно ли говориш!?!? На мен ако ми се случи- ще го пратя в инвалидна количка.

Как можеш да говориш, че на всяка жена се случвало.....ти това за нещо нормално ли го имаш? Живееш си с побойник щастливо....майчице какви жени  ooooh! Whistling Crazy

# 5
  • Мнения: 408
Ако мъжът ми ме удари той ще е този, който ще се опитва да запазва семейство. Дано не съм разбрала правилно, че подценяваш шамара. Нямам какво да те посъветвам, просто защото принципно сме различни.  Wink

Ами не го подценявам,ама се поставям и на негово място.С проблемите си които има и не иска да сподели за да не ме тревожи,но те се усещат.Скарахме се за глупост и прекалихме.Той трябваше да ходи да прехвърля джипа и понеже леля ми живее до кат,исках да ида с него за да я видя,питах го в колко часа ще тръгва,той ми каза в 8 и аз се отказах,защото с бебо още спим по това време.Той попита защо и аз казах просто питам,той се ядоса за това че на казах.Бях седнала да ям по това време,обаче ми се отяде и исках да бутна чинията по-навътре на масата,обаче я блъснах със сила и тя падна на земята,от там той побесня и ме удари.След 10 мин много ми се извиняваше и съжаляваше.

# 6
  • Мнения: 919
Ако мъжът ми ме удари той ще е този, който ще се опитва да запазва семейство. Дано не съм разбрала правилно, че подценяваш шамара. Нямам какво да те посъветвам, просто защото принципно сме различни.  Wink
И аз съм на това мнение.Веднага бих си събрала багажа даже.

# 7
  • София
  • Мнения: 13 204
Моят мъж ми е посякъл само един път. В повечето случай жените си просят шамара.

Че жените си просят шамара съм съгласна.. И аз съм си го просила нееднократно и с ясното съзнание, че го правя. На мъжът ми не е трепнала ръка дори. Вече 15 г. Въпроса е доколко един човек може да се контролира. Това е единственото, за което бих била безкомпромисна!!!

dik, след като прочетох за какво те е ударил.. не те  разбирам!!! Виждам от лентичката ти, че сте отскоро семейство. Мислиш ли, че това ще е единствения шамар, при това за толкова млако нещо. Жалко е, че сама не осъзнаваш това и дори търсиш начин да го оправдаеш пред себе си. Ще те попитам само дали искаш детето ви да приеме този модел на поведение. Дали твоето малко момченце един ден няма да шамари жена си за една бутната чиния!?
И да ти кажа, отиди си няма да има ефект. Най-вероятно близо 100% от мненията ще бъдат сходни с моето. Wink

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Казват, че който посегне веднъж ще посегне пак.
Мен лично не са ме удряли, а прекалявам понякога. Не ми се струва нормално за подобна глупост да те удари.
Колкото и банално да звучи ти трябва да намериш време само за себе си, да се отделиш малко от детето. Просто да излезеш с приятели..

# 9
  • Мнения: 408
Казват, че който посегне веднъж ще посегне пак.
Мен лично не са ме удряли, а прекалявам понякога. Не ми се струва нормално за подобна глупост да те удари.
Колкото и банално да звучи ти трябва да намериш време само за себе си, да се отделиш малко от детето. Просто да излезеш с приятели..

Звучи хубаво но почти не възможно.Първо нямам приятели,второ няма начин да оставя детето някъде.Майка ми живее на 400км от тук,свеки в София...
Не мога да съм сигурна че няма да повтори,всъщност в нищо не мога да съм сигурна за напред.Не искам и детето ми да расте в такава среда,да давам такъв пример,но ...  не знам,явно само аз съм попаднала на неподходящото място и разбрах чак сега..И все пак ,нямам сила да си тръгна,нещо много силно ме кара да остана,само при мисълта   за това се виждам напълно съсипана .
Наистина ли имате такива идеални семейства newsm78,само моят мъж ли е сприхав и действа първо,а тогава мисли.

# 10
  • Мнения: 919
Наистина ли имате такива идеални семейства newsm78,само моят мъж ли е сприхав и действа първо,а тогава мисли.
Не твърдя че е идеално,но за 16 години никога не ми е посягал.Дано да намериш правилният път!Успех! Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 175
Сто пъти започвам и не знам как да продължа отговора си. Няма НИКАКВО оправдание за това, че ти е посегнал. Всеки има проблеми, но нормалният начин за разрешаването им не е насилие. Хич няма и да коментирам мнението, кой си го проси. Имате проблем, който ако не се разреши скоро, ще те превърне в поредната малтретирана жена. Не знам дали воденето на разговори може да помогне, но задължително опитайте. Имаш майка, вземи си детето и идете при нея. Покажи му, че по пътя по който е тръгнал, ще остане без семейство. Намери сили и начин да разбере, че е сбъркал ужасяващо и това никога няма да се повтори. Ако не го направиш сега, очаквай следващата порция шамари. Ако искаш да си нечия боксова круша, се извинявай пред себе си, че и чуждите семейства не са идеални. Да, не са съвършени - има скандали, разправии, нерви, но има граници, които не се прескачат. Мъжът ти не е сприхав, мъжът ти има проблем с уважението и зачитането на достойнството ти. Това не е любов, това е тормоз. Любовта не бие, а прегръща.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 984
Опасявам се, че не мога да кажа нещо, което да ти подейства успокоително в момента...Падналата, а дори и хвърлена чиния, не е повод за шамар. Но....всичко зависи от твоите възприятия и разбирания. За мен не е, ама за теб може да е приемливо, не знам...
Доколкото разбирам от лентичката ти, детето ти е на година и 4 месеца. Замисляла ли си се да го дадеш на ясла, а да започнеш работа? Според мен трябва да започнеш работа, да се срещаш с хора, преди да си изперкала съвсем от липса на социални контакти и преди съвсем да си станала съвсем зависима от съпруга ти...

# 13
  • Мнения: 817
Идеални семейства няма. Всички имат своите неприятни мигове у дома. Но не се оставяй да бъдеш смачкана, като казвам смачкана имам предвид и в пряк и в преносен смисъл.
Един шамар в никакъв случай не е за подценяване.
И не всички жени са били удряни от мъжете си. Боже, направо е безумно да се твърди подобно нещо. Ако не беше жалко, че има жени способни да мислят така, щеше да е смешно!

И не, моето семейство не е иделано, както сигурна съм и на 99,9% от съфорумците, НО никога не сме си посягали, никога! И не, че не съм заслужавала понякога два шамара, но мъжа ми  е МЪЖ  и не би си го позволил. А аз още по малко бих му позволила да го направи.

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 14:50 от Цветето

# 14
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 771
Довечера мъжо,като си дойде от вратата ще го нацелувам,че той направо си е златен......с моето "прекрасно " Mr. Greenхарактерче в седмицата поне 15- 20 пъти прекалявам (за толкова си признавам),а не си и помислям,че може да ми посегне щото тогава ни дете, ни  жена за къща да не говорим.......аз пък си мисля,бе в Бг затова се шири домашното насилие,защото жените :а)търпят и б)защото си мислят,че нещо може да оправдае физическото насилие.Според мен авторката сериозно трябва да си помисли  може ли да живее с мисълта,че всеки спор или по остър разговор може да се реши с един (два,три,четири) шамар.Всички сме изнервени,имаме проблеми от едно или друго естество,затова има разговори или няма разговори,но със сигурност няма бой.Обаче аз имам друга идея....тъй като разбирам как сивото и еднообразно ежедневие, може да те изкара от нерви довечера мъжът и като си дойде да  му плесне един шамар и след 10 мин да му се извини щото е нервна..... Crossing Armsпък той да я разбере в края на краищата..... всичко е от нерви и любов Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт