Леене на куршум

  • 2 803
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 162
Здравейте на всички.
 Не знам дали на правилното място побликувам темата, но тук ми се стори най подходящо. Знам че тази тема ще има както положителни така и отрицателни отзиви, но все пак искам да споделя какво ми се случи и ако не съм постъпила както трябва някой да ми даде съвет как да постъпя ако втори път  се случи.
Малкото ми дете е на 1 и 7 месеца. По принцип от бебенце си е ревлива, а като поотрасна стана и палава - да ни е жива и здрава. Никога не съм я виждала да показва че се страхува от нещо, но се оказа че не е така. От около две седмици започна да се държи странно. Имаме една съседка, която е с малко бебенце и често си гостуваме. Забелязах, че не иска да се доближава до нея а имаче е свикнала с присъствието и т.е. не е нов а нея човек. Не и даваше да говори с мен. Но се държеше не само с нея така а и със всички хора, независимо дали ги познава или не. Започна да се циври почти непрекъснато. Все ходи след мен и така до миналата седмица когато ставайки от сън я облякох, обух и обувките както винаги и я пуснах на земята. Тя обаче веднага се разпищя и протегна ръчички да я взема. Направо изтръпнах. Дойде си батко и, татко и - не - детето не иска да върви и това е. Първо си помислих че е лепнала някой вирус, или че си е ударила крака и  я боли....изобщо трудно ми е да обясня шока в който изпаднах, защото нямаше нищо от нормалното поведение на детето ми. И така се запътихме към ЛЛ. Там беше много обстойно прегледана - стомахче, крачета и изобщо всичко, което ни дойде на ум. Обаче не - детето цяла вечер стоя в ръцете ни. На другия ден - същото. Обаче като и дадох неща които по принцип не и разрешавам да пипа и тя започна да ходи. И изведнъж се сетих че тя явно се страхува от нещо но не знам от какво. Нищо друго обезпокоително нямаше в поведението освен този отказ да върви. И така имах светена вода и започнах да  мия личицето и с нея. И така детето  постепенно преодоля страха си и си стана нормално, но продължи да циври почти непрекъснато и да следва по петите някой от нас.  Накрая реших да я заведем да и леят куршум. Разликата беше светкавична. Детето си стана каквото беше. Пак си се заиграва сама и вече е спокойна - не циври постоянно. Много неща изчетох за това - за и против. Аз съм християнка и казват че християните не бива да прибягват до тези методи но как да си оставя детето да се страхува?? Много мои познати си водят децата още от бебенца - да им леят куршуми за страх и уруки. Някой ще попита - е хубаво за какво си ги изписала тези неща,направила си това което си сметнала за необходимо.? Така е по принцип но не искам това да става по вече и ми се иска някой да сподели как се справя по друг начин със страха на децата си. Съжалявам ако съм била досадна за някой но знам че много родители имат такива проблеми и се интересуват как да се справят. Защото явно медицината не може - така поне си мисля. Може и да не е така но в нашия макък град определено няма лекар който да се справя със страховете на едно дете, което даже не може да каже от какво точно се страхува.

# 1
  • Мнения: 585
на мен са ми ляли куршум и на мои познати и винаги е помагало, а като дете бях зазляла много без видима причина и след два приема в болница и ежедневни прегледи при които всичко изглеждаше нормално а аз видимо берях душа , лекарят каза на баба ми да отидат да ми баят против уроки , резултата настъпи още докато ми баеха , на следващия ден вече бях ок , на 10 години се разболях от коклуш , лекарствата не ми действаха и правех ужасни пристъпи , излекуваха ме  с едно лимонадено шише магарешко мляко за един ден , така че има неща които дори и да не сме намерили логичното обяснение за тях помагат  и няма нищо лошо в това

# 2
  • Мнения: 620
При малките дечица до 7 години аурата не е укрепнала и лесно стават жертва на негативни атаки. Атаките могат да са от най-близките без да  го осъзнават. Има много методи за попиване на тази негативна енергия и един оот тях е точно този  Peace

# 3
  • Мнения: 162
Благодаря че ми отговорихте. Вече мислех че не съм съвсем наред - влизам гледам четено много пъти но отговори - не.
humanis може ли да ми кажеш някой други методи които ога евентуално в къщи да прилагам. Благодаря

# 4
  • Мнения: 25
Здравейте, ами то отговора е много лесен на въпроса Simple Smile Страх - психика - психолог - психотерапевт
Другите бабини девитини действат само ако човек вече може да си внушава, та да му внушат някаква полезност. При малките деца, всякакви страхове, агресивно поведение и прочее се лекува с психотерапия, като обекта на лечение стават родителите а не децата Simple Smile
Скъпи родители, децата най-лесно реагират на всякакви конфликти в семейството, без значение дали са открити или прикрити. Би било хубаво и лесно за родителите да се работи с децата, но това не е така. Симптомите у децата са симптоми на смейната връзка, които са скрити между партньорите. А леенето на куршуми... то е по-лесно за приемане защото не изисква усилие от ваша страна, освен намирането на ...врач/ка/ (може и да бъркам наимениванието).

Общи условия

Активация на акаунт