СДРУЖЕНИЕ "ВАРНЕНСКИ МАЙКИ"VI

  • 19 033
  • 300
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 13 512
Не, поръчали сме ги от борсите и ще ни ги  донесат в магазина на Елица. Ще ги платим с парите отт членския внос.

# 181
  • Мнения: 748
Нели, сега няма да се правят рожденните дни

# 182
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Уф, значи в петък ли точно бе.
Дано да успея да се откаче, че да дойда.

# 183
  • варна
  • Мнения: 193
върнахме се. децата са добре.
персоналът се оплаква от местенето на децата веднага щом навършат 7години в дома от 7 до 18. и така се получава едно чакане от почти една година в дома за големи. децата не ходят на училище през това време, а само се шлаят по коридорите.

# 184
  • Варна
  • Мнения: 522
Тази тема много ми допада. С какво мога да помогна.

# 185
  • Мнения: 13 512
Тази тема много ми допада. С какво мога да помогна.
Като идваш с нас да виждаме децата, да си игравм с тях, да ги гушкаме.
Можеш и станеш член на Сдружението ни.

# 186
  • Мнения: 230
Момичета, в сряда ще ходя до Аспарухово до звеното, ще поръчам мляко, но някой ако може да помогне с памперси. Някой ако има желание може да дойде с мен. Само малки памперси трябват в момента.

# 187
  • Варна, България
  • Мнения: 729
Аз ще донеса памперси.
Също и адаптирано мляко. Вчера влязох да купувам, но ми изскочи от главата каква точно марка.  Embarassed
Довечера или утре ще го занеса в магазина.
Само да уточня - Нутрилон 1 и 2 и памперси 1 на коя фирма?
В сряда по кое време ще се ходи до звеното?

# 188
  • Мнения: 13 512
Аз ще донеса памперси.
Също и адаптирано мляко. Вчера влязох да купувам, но ми изскочи от главата каква точно марка.  Embarassed
Довечера или утре ще го занеса в магазина.
Само да уточня - Нутрилон 1 и 2 и памперси 1 на коя фирма?
В сряда по кое време ще се ходи до звеното?
nqma значение марката на памперсите. Нутрилон 1 засега.

# 189
  • Мнения: 319
Момичета какво е това "звено" в Аспарухово?Къде се намира
Аз живея там и ако мога да съм полезна с нещо...
В сряда ще ходите до там така ли?
Мисля,че малко повече гласност на тези прояви няма да е излишна,защото съм сигурна,че има много майки,които биха искали да помогнат ,но нямат информация как биха могли да го направят! /визирам и себе си в това число/

# 190
  • Мнения: 13 512
Звено "Майка и бебе" ес намира в Аспарухово.  Създадено е с цел превенция от изоставяне на бебетата. МАйките престояват там 6 до 6 месеца, през което време с тях работят специалисти. Процентът на успеваемост не е малък и повечето майки задържат децата си , а не ги оставят в институции.
Обикновено като имат нужда от нещо, от Звеното ни сигнализират и ние в рамките на следващия ден реагираме и им осигуряваме нужните продукти или консумативи.
Затова молим тези, които имат желание да помогнат, да се звържат с нас. Грижите ни за домовете, както и за Звеното не са епизодични, нито кампанийни, а дългосрочни, затова и не ги обявяваме   по този начин.

# 191
  • Мнения: 230
Ще ходим в сряда следобяд.

# 192
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Ще се включа с кратко разяснение какво точно правим и къде помагаме,защото виждам че има нови майки, които не следят сдружението изначално.
СВМ вече кара своята трета година като такова. Учредителите обаче работят от малко повече от четири години. В самото начало единственият дом,за който нашата помощ беше на "живот и смърт"(тоест с най- голям недостиг на средства) се оказа дома в с. Овчарово. Просто тогава откъм спонсори и човешки фактор, това беше най- ощетеният дом в областта. С годините матриално нещата се подобряват по-малко, но факта, че тези децата са заточени в края на едно село остава. Правим каквото можем и когато можем относно контакти с други хора(тоест с нас). За това време децата ни опознаха и дори обикнаха- чакат ни, забавляваме се, гушкаме се...някои си ги взеха майки от сдружението дори. Домът и децата въпреки проблемите са изключително читави- възпитание, навици,хигиена. Просто децата са едни слънчица. Е, да! Има проблеми и там, но това е действителността наложена законово.
Освен този дом подпомагаме при нужда и домът, в който ги изпращат след навършване на седем години- този за деца от 7 до18 в гр.Добрич. За съжеление все повече деца от Овчарово ще се озоват в Добрич много скоро- има нова идиотска наредба  гласяща веднага след навършване на седем години децата да се местят там- без значение, че е средата на годината и до първи клас няма какво да правят, училищата и градините с предучилищна отказват да ги приемат и никой няма идея как ще се развие ситуацията . От шест до два месеца деца свикнали на режим и да се грижат за тях ще разполагат с цялото си време да "се запознаят" с истинският живот и да се научат да се грижат за себе си сами. Домът не е лош, но самото събиране на деца от 7 до 19 години е проблем, нетърпящ  цивилизовано решение и нормални отношения.
Освен изброените домове и звеното в Аспарухово(за което монда е обеснила) имаме желание и се оптиваме да помагаме и  на домовете за деца от 7 до 18 във Варна, Провадия и Бързица.
Изписах всичко това, защото доброволци и нови хора в сдружението не само са необходими,  но и ще приветстваме с радост. Стига да им се занимава, да обичат деца и да са готови да помагат. Не става дума само за средства- такива има. Говорим и за желание, за отделено време и съпричастност.
Благодаря, че ме изчетохте Hug!

# 193
  • Мнения: 319
Благодаря ви Monda и Катюша,че обяснихте   bouquet Наистина незнаех,че има такова СВМ и ,че от 3 години помагате на децата.
Страхотни сте  Hug

# 194
  • Мнения: 10
Поздравления момичета! Наистина сте невероятни   bouquet Аз също много благодаря за разясненията, защото макар и да следя темата от известно време малко трудно се ориентирам... Ще се радвам, ако мога да помогна с нещо.

Общи условия

Активация на акаунт