Любители на кучета - 4

  • 34 514
  • 420
  •   1
Отговори
# 15
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
По добре късно , отколкото никога  Hug

# 16
  • Мнения: 3 804
здравейте моми4ета да се присъединя към вас
живеем в къща и от скоро -от 3 дена си имаме Оби-той е на е 2 месеца приблизително и е местна порода-бедуинска,нямам представа как се казва,но го гледат бедуините като ов4арско ку4е,като порода стават едри ку4ета
http://img150.imageshack.us/img150/9858/img0090ato7.jpg


та въпроса ми е какво трябва да му се даде,и по колко пъти и с какво да го храня newsm78

# 17
  • Мнения: 197
Мопсчетата наистина са прекрасни!!!Едничко такова момиченце или момченце би донесло много радост в дома ми, дъщеричките ми биха си имали още едно братче или сестриче...
Уви, цената им е непосилна за мен! Sad

# 18
  • Мнения: 2 214
Здравейте момичета!
И аз моля за съвет.
Към нова година ще се местим в къща, искам да си вземем куче.
Има две особености които трябва да ви споделя.
1 Не харесвам малките кучета, по точно харесвам големите.
2 Сина ми е на 4 години. не говори, той е особено дете и кучето също трябва да е такова в смисъл че ще му се наложи да е търпеливо обаче пък да не е флегма.
В Русия знам че възпитават специално кучетата за деца аутисти, не съм чула в България нещо подобно. Затова се обърнах към вас. Как мислите какво куче да бъде и къде да го търся.
Благодаря ви за помощта.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 197


а това в подписа ти лабрадорче ли е ?
Да , ние си взехме лабрадорка, аз исках мопсче, но децата искаха голямо куче  Laughing

winter, помисли между голдън ретривър и лабрадор, понеже много лесно се обучават, може да потиташ в някое училище за кучета дали правят такова обучение Peace
Моят син е на 5.5 год и е малко странен и аз взех куче заради него, сега неиска никъде да излиза без нашата сладурка, постоянно си играят, имаме доста скъсани дрехи, но е много весело в къщи :mrgree

дтти, трябва да го заведете на ветеринар да го ваксинират, а иначе за храненето ние ползваме само гранули за бебета, до 4 чесец по четири пъти на ден, от 4 до 7 по 3 и след 7 по два пъти дневно Peace

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 08:39 от donika.t

# 20
  • Мнения: 1 335
Здравейте момичета!
И аз моля за съвет.
Към нова година ще се местим в къща, искам да си вземем куче.
Има две особености които трябва да ви споделя.
1 Не харесвам малките кучета, по точно харесвам големите.
2 Сина ми е на 4 години. не говори, той е особено дете и кучето също трябва да е такова в смисъл че ще му се наложи да е търпеливо обаче пък да не е флегма.
В Русия знам че възпитават специално кучетата за деца аутисти, не съм чула в България нещо подобно. Затова се обърнах към вас. Как мислите какво куче да бъде и къде да го търся.
Благодаря ви за помощта.

Първосигнално - Голдън (ларадор) рет ривър. С две ръце! Благородни, търпеливи, уравновесени, толерантни, подлежащи на обучение ...
Искрено вярвам, че такова куче би се отразило незаменимо на детенце.
Потърси развъдник. Имай предвид, че куче за 150 лева (от развъдник) няма. За мен в твоя случай всяка стотинка си заслужава. Тук има доста любители на породата и инфо
http://dog.bg/forum/index.php/topic,791.0.html

# 21
  • Мнения: 575
Здравейте. Не съм записвала още в тази тема. Имам голяма дилема, моля ви дайте ми съвет. Взех решение да кастрираме нашата Кари. Confused Утре преди обяд имаме час за операцията. Нямам право да я развъждам, тъй като е купена от борса и т.н. Но все пак не съм вътрешно убедена, че вземам най-доброто решение.  Sad  От сега изпитвам угризения, че не постъпвам правилно, че я осакатявам. Много ми е мъчно че ще я подложа на това и не съм убедена дали постъпвам правилно. Cry Моля ви кажете ми вие на мое място какво щяхте да направите?

# 22
  • Мнения: 1 179
От ветеринари знам, че най-благоприятният период за кастрация е между първото и второто разгонване, т.е. намалява риска от ракови заболявания. С всяко едно отлагане, рискът се покачва. Това е въпрос на личен избор, никой не може да ти каже как да постъпиш, но щом сте го решили няма смисъл да се измъчваш, по скоро имай предвид, че известно време след операцията ще трябва да има постоянно човек при нея. Успех!

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 197
Ането, моето куче е от развъдник и въпреки това също ще я кастрираме след първото й разгонване. Кастрацията предпазва от много болести и удължава живота на кучето, единственото неудобство е периода след операцията, мен много ме е жал, но е за нейно добро Peace
Все пак това е много лично, пожелавам ти да вземеш правилното решение за вас Grinning

# 24
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Ането, моето куче е от развъдник и въпреки това също ще я кастрираме след първото й разгонване. Кастрацията предпазва от много болести и удължава живота на кучето, единственото неудобство е периода след операцията, мен много ме е жал, но е за нейно добро Peace
Все пак това е много лично, пожелавам ти да вземеш правилното решение за вас Grinning

Подкрепям  Peace

# 25
  • Мнения: 575
Благодаря ви момичета за бързите отговори.
donika, благодаря ти. Думите ти много ме успокоиха.
А знаете ли нещо за напълняването след това. Кокерите са склонни към напълняване и без кастрация, ами като я кастрираме? Имам котка, която кастрирахме, много е дебела, а яде съвсем малко.
Не си спомням за нейната кастрация да съм плакала така, сякаш я пращам на мъчения и смърт. Но за кученцето ми ми е много мъчно. Confused

# 26
  • София
  • Мнения: 794
Аз епизодично се включвам в темата, но я следя редовно  Simple Smile
ането, аз навремето (97 г.) много исках да си кастрирам първото кученце, не го бяхме взели за разплод, а и имаше здравословни проблеми. Уговорихме ден и час за кастрация, в голяма частна ветеринарна клиника с много добро име в друг град, защото в нашия град нямах много вяра на лекарите. Искахме да сме сигурни, че ще я оперират кадърни хора. Пристигнахме в оречения ден и час и като видяха, че кучето е бобтейл ни нахокаха и отказаха да я кастрират!!! Наговориха ни куп глупости, да я заплодиме, толкова рядка порода, в техния град нямало ни едно такова куче, че след раждането ще се оправи... И ние си вдигнахме чукалата и се прибрахме, 300 км. бихме за тоя дето духа!!! Кучето почина 3 г. по-късно от рак на матката, ако я бяха кастрирали тогава можеше още да ми е жива душицата.
За това аз съм с две ръце за кастрацията, стискам палци всичко да мине добре!

# 27
  • Мнения: 575
lo80, благодаря ти че се включи Hug Беше ми много полезно.
Вече се реших Simple Smile

Ох, да ви се оплача днес такъв номер ми извъртя Twisted Evil Увъртя се в едни ла.на, ама толкова гнусно, че не мога да ви опиша.
Загубих си целия следобед в къпане и чистене на баня и т.н. ooooh! Направо съм бясна, не на нея, а на хората, които се.ат по градинките #Cussing out В такъв филм ме вкара, че още не мога да се освестя ooooh!

# 28
  • Мнения: 197
Тоя номер с овъргалянето в акита май всички кучета го правят, а моите ги и ядяха  Embarassed като изпусна момента...
Някъде четох , че това е инстинкт, останал от прадядо им  - вълка..За да не ги усети дивечът вълците и други хищници се въргалят в силно миришещи вещества...
 Rolling Eyes
Не е много успокоително, но всеки който си взема куче трябва да е наясно, че пусне ли го да тича на воля винаги съществува такъв риск, при това съвсем не е задължително кучето да е непременно ловджийско, правят го всички, без изключения...

# 29
  • София
  • Мнения: 9 850
Аз съм любителка на кучета, но не следя темите, само да кажа, че риска от рак намалява с до 80% когато кучето се кастрира преди 1вото разгонване, а не м/у първото и второто. След първото разгноване жлезите вече са активни и са започнали производството на хормони. Добро решение сте взели, не осакатявате животинката, а напротив - осигурявате й по-добър и спокоен живот. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт