Отговори
# 45
  • Мнения: 1 152
Моят кредит също се вдигна с повече от 2% /условие по договора, с което безотказно се съгласявам/ - 2,14% за по малко от година /точно за 11 месеца/ - виновна е Уникредит Булбанк! Аз изчислих как точно определиха това да е 2,14%, но нямам обяснение защо миналата година се вдигна ОЛП на БНБ с повече 2 пункта и съответно надбавката на Булбанк с 0,2% и новото повишение тогава беше 2,3%. А сега изобщо не изчакаха повишаване на ОЛП на БНБ с толкова много, а едва 1,14% и направо си вдигнаха тяхната надбавка с цял 1%?!?!?!? Какви бяха пазарните условия миналата година, какви са сега, защо основните лихви в Европа падат - а тук всичко е пак на обратно?!?!?!?

# 46
  • Мнения: 1 441
BAN, а какво ще стане според теб ако се договори нов курс на лева с еврото? Ще се вдигне лихвата, ясно, а надбавката? Дали банката ще може да си въведе нови правила за старите кредити?

Няма как да се вдигне фиксираната част от лихвата - тя затова е фиксирана. Ще вдигнат БЛП по левовите кредити и така ще вдигнат лихвата. Не знам какво разбираш под "нови правила" за старите кредити - не могат да направят нищо, което не е записано в договора. Твърдо регламентираните в договора неща няма как да ги променят (или поне няма да остане безнаказано).  Mr. Green
Аз лично не смятам, че ще има нов валутен борд с друг курс на евро-то - мисля че ще си останем с този борд до приемането на еврото като официална валута (което според мен няма как да стане 2011 както е планирано  Rolling Eyes).

# 47
  • София
  • Мнения: 4 033
Благодаря, BAN, точно това ме интересуваше.   bouquet Дали са задължени да спазват договорените клаузи, независимо от обстоятелствата.

Иначе за предоговарянето на курса на лева и на мен не ми се вярваше. Но в последно време чета все повече изказвания,че това е единственият начин да се предпази държавата от банкрут. Всъщност по-добро би било постепенно обезценяване, но сме позакъснели и може да е шоково. Бизнесът натиска за да се подпомогне износът,който в условията на световна криза съвсем ще изчезне. Ако се искат още пари от МВФ, за да се закрепим през следващите 1-2 години вероятно и те няма да се съгласят на този курс. Де да знам, аз нищо не разбирам от пари, но просто в последните месеци някак много често започва да се спряга тази идея....

Общи условия

Активация на акаунт