Отговори
  • Мнения: 85
Здравейте! Обръщам се към вас, защото винаги сте ми помагали.За което ви благодаря! Hug Проблемът ми е следният: Според вас редно ли е да се бие ваксина на бебето ми, след като се оказа че е със стафилококова инфекция?Бебето ми е на 55 дни, а още не му е бита първата ваксина след родилния дом, от който хвана и инфекцията де,(хепатитната), а идва ред на втората...Според педиатъра ни може да му бием васкината, но мен ме е страх. Защото знам, че още не му е минало.Все още му сълзи оченцето, хърка му нослето и кашля(това най - ме притеснява).Според лекарката сега стафилококите са намалели, но знам ли...Не е ли по редно да му вземем секрет, да видим, пък после ваксините?Потърсих естесвено и второ мнение  и другото педи казва, че може да му се бие ваксината, ама мен си ми е доста притеснено.Моля ви, ако и вие сте имали същия проблем как се процедира при вас? Забравих да ви кажа, че 10 дена го лекувахме с антибиотични капки в носа и очичките, незнам дали дадоха резултат...е по-малко кашля и нослето му хърка, но не изчезнаха симптомиите съвсем...Дали да не давам и антибиотик през устата?На няой минавало ли му е без такъв?Не ми се иска на толкова малко бебе... А и още нещо да зи питам.Нормално ли е бебето ми да не изяжда едно и също количество на всяко хранене?Ние сме предимно на АМ, три пъти за денонощието е на кърма, за толкова имам Sad Някак си загуби апетит, преди си ядеше колкото има в шишето беше много лаком, а от 10 дни апетита му намаля изяжда 80мл. и почва да бута биберона и да ми се усмихва.Аз естествено след 5 мин. му го бутам пак, ама не винаги изяжда по 120мл., колкото е за възраста му. Много съм притеснена, моля ви помогнете ми! Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 530
Здравей! Моето дете е на 1.10г. В родилния дом се зарази със стафилококова инфекция. Нослето му постоянно е запушено и хъркащо. Взимахме периодично секрет след определено лечение, което включи мазане на носа с бактробан и антибиотик през устата, но стафилококите все са си там. Колко ли курса на лечение  проведохме, но ефекта е нулев. Аз също се консултирах с 2- ма педиатри, които ми казаха, че това не е предпоставка да се отлагат ваксини. И ние му ги слагахме. Но преди това щателно преглеждаха детето дали е напълно здраво. В интерес на истината ние не сме имали кашлица обаче. Успех!

# 2
  • Мнения: 331
niel, за ваксината с право се притесняваш - не смея да давам съвети, защото не ми е това работата. За твое успокоение, питай и трети лекар, но решението пак ще е твое. От опита ми с голямата ми племенница знам, че стафилококите са ужасно упорити и дори след дълго лечение продължават да живеят в организма и не могат да се изчистят съвсем. Поне при нея е така. Мисълта ми е, че може още дълго време да се проявяват разни симптоми, и съответно да се налага да се отлага ваксината...

А за храненето - аз също непрекъснато се притеснявах, че детето не изяжда 'дозата' на всяко хранене, но не я насилвах - какво толкова може да стане, ако не изяде всичко? При следващото хранене ще си навакса. Ти под час ли го храниш или когато заплаче от глад? Щом наддава и не нервничи, и щом си пълни памперсите редовно - значи му стига. За сравнение ще ти кажа, че на 6 месеца моята дъщеря изпиваше адаптирано мляко, колкото по книга би трябвало да пие бебе на 3 Simple Smile Децата са с различен апетит, и, колкото и да е изнервящо, ако се опитваш да вървиш непрекъснато с шишето или биберона, може да има обратен ефект. Възможно е и кърмата ти да е станала по-хранителна и затова понякога по-късно да огладнява...

Май не помогнах много, точно такъв проблем преди ваксинация не съм имала, дано да се включи някоя майка, която да сподели опит 'от първа ръка'.

# 3
  • София
  • Мнения: 44 034
Не е редно, дори при редовна грипна хрема не се бие ваксина...какво остава при бектериална ифекция...и какво като са намалели, нали още е с инфекцията детето....нашата педи ни пташе преди ваксина има ли болен в къщата....какво остава детето ако не е съвсем в ред....не си играй с живота и здравето на детето си по-добре...

не знам...консултирай се поне с още един лекар...на мен така ми е руска ролетка...ваксините сами по себе си са достатъчно опасни....

# 4
  • Мнения: 4 292
На дъщеря ми сложиха Пентаксима при наличието на стафилококи. И не само на нея, а и на доста други бебета. Освен, че беше кисела един ден (ама тя и без това все си е кисела) други проблеми не сме имали.

# 5
  • Мнения: 356
три пъти за денонощието е на кърма, за толкова имам Sad
За преборването на стафилококовата инфекция не мога да помогна, съжалявам. Ако обаче имаш желание да увеличиш кърмата си, предлагам ти да прегледаш статиите в Библиотеката на подфорум "Кърмене". Много майки с опит в кърменето ще ти помогнат с удоволствие, ако им зададеш въпросите си. 
Hug 

# 6
  • Мнения: 4 335
Аз не бих позволила да му я сложат,но това си е лично мое мнение,всеки сам решава за собственото си дете.

# 7
  • Мнения: 1 512
Консултирай се и с друг педиатър за да си спокойна.Аз лично не бих позволила да сложат ваксина при положение че кашля и е със запушено носле.

# 8
  • Мнения: 4 292
Направих си труда да се обадя на педито, защото взехте, че ме притеснихте и мен. И ето какво ми каза:
Наличието на стафилококова бактерия само по себе си не е опасно, а увеличава податливостта към различни вируси. Когато детето е здраво, не кашля, няма обилна хрема и други симптоми, ваксини спокойно могат да се бият. От друга страна, лечението на стафилококи е дълго и не може да се отлагат до безкрайност задължителни ваксини.
Това е, цитирам почти дословно.  Simple Smile

Детето яде, колкото му се яде. Остави го и не го насилвай, ако качва нормално. Не се вторачвай в таблици разни, те са приблизителни. Успокой се и пробвай по-скоро да си увеличиш кърмата, ако имаш желание да кърмиш, разбира се.
 
П.П. За кърменето, мога да те посъветвам да разледаш библиотеката в кърмаческия форум, на мен много ми помогна.
П.П.2 Стафилококите ги лекувам с хомеопатични лекарства на Боарон и въпреки скептицизма ми, симптомите отшумяха почти напълно при дъщеря ми. Недей да назначаваш сама лечение, а потърси второ мнение и за това. Успех.

# 9
  • Мнения: 85
Много ви благодаря момичета!И аз съм на мнение, че трябва да изчакам поне още малко.Нещо ме спира да му бия тази ваксина.Вярно, че лечението е дълго но, май е най-добре да се сложи когато детето е с почти отшумяли симптоми. А, за кърменето, да имам огромно желание да сме само на кърма, но имам чувството , че ми намалява с всеки изминал ден.Още един път от сърце благодаря! Hug

# 10
  • Мнения: 2 522
Направих си труда да се обадя на педито, защото взехте, че ме притеснихте и мен. И ето какво ми каза:
Наличието на стафилококова бактерия само по себе си не е опасно, а увеличава податливостта към различни вируси. Когато детето е здраво, не кашля, няма обилна хрема и други симптоми, ваксини спокойно могат да се бият. От друга страна, лечението на стафилококи е дълго и не може да се отлагат до безкрайност задължителни ваксини.
Това е, цитирам почти дословно.  Simple Smile

Наличие на бактерия каквато и да е без изразени симптоми е "носителство". Само че при това носителство на фона занижен имунитет от ваксина, може да предизвика текуща инфекция, причинена от бактерията.
Лечението на стафилококи и каквато и да било друга бактерия не е дълго, стига микробиологията и антибиограмата към нея да са направени със съвест, и този, който е гледал посявката да е категоричен в това което вижда. Когато е изолирана правилната и действително наличната бактерия и когато е даден правилния антибиотик - лечението е успешно, иначе е дълго и трудно.  Едно от най-достоверните изследвания на МБ е чрез компютърния метод Мини Апи, но за съжаление аз все още в Сф не съм намерила къде да направя такова на сина ми. В пета градска при наличие на апаратурата и въпреки платеното изследване, го направиха по стандартния метод, на който аз нямам вяра.

# 11
  • Мнения: 822
Консултирай се и с друг педиатър за да си спокойна.Аз лично не бих позволила да сложат ваксина при положение че кашля и е със запушено носле.
Peace

# 12
  • Мнения: 9 973
според мен педи е преценил ситуацията в съответния случай

# 13
  • Мнения: 2 522
според мен педи е преценил ситуацията в съответния случай

Ти пък откъде разбра? Хвърли на боб може би и по този начин разбра:
1. Какъв стафилокок точно е изолиран - вид и щам /последното при добра лаборатория/;
2. В какво микробно число е изолиран патогения организъм;
3. Каква е съответната антибиограма за изолираната бактерия.

Жената пита  не е ли редно първо да вземат секрет - тоест до сега детето се лекува напосоки.
От хепатитната ваксина почти съм сигурна, че няма да има реакция, но след нея идва ДТК първи прием или Пентаксим - там вече може да има усложнение.

Да, и мен ме уверяваха че носителство на бактерия не е проблем. Само че часове след слагане на Превенар вече бяхме със запушен нос  и висока температура и тичах в неделя да давам секрет за изследване.




# 14
  • Мнения: 790
Аз слагам ваксина само ако сме здрави всички в къщи. Ако не, отлагам. И винаги съм ЗА второ мнение

Общи условия

Активация на акаунт