32 норвежки невести в очакване на благи вест&

  • 17 445
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 244
Благодаря за пожеланията   bouquet
Днес получих карта с кодове за норге.но чрез писмо , влязох обаче нещото което успях да видя за себе си там беше адреса си,ИД номера  и кой ми е личния доктор,но не разбрах за какво е цялата работа  newsm78

# 16
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
mishelle, леко бременеене  bouquet
MoLinKa, леко и доходно работене  Wink

# 17
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Оооо най - после ... изплю камъчето  Mr. Green
Мише, леко бременеене и здраво и пухкаво бебче лятоска !!!

 

# 18
  • Мнения: 15
Къде е добрият стар лос?  Shocked

# 19
  • Мнения: 1 062
Добро утро.
Битърсуит, това с благите вести определено не се отнася за мен Sad Вчера получихме 2 писма -  аз от работата - от 1.1.2009 работния ми договор се прехвърля към новата им измишльотина - т.е. голямата обединена болница, директно си пише че могат да ми променят раб. място според нуждите от персонал, ако не искам - от 1.1.09 съм без договор, като ще плащат 3 месеца предизвестие. Засега реших да остана, реалността да се случи веднага е много малка, но по принцип не ми харесва. А 2то беше за половинката от НАВ - отказват да изплатят заплатата му на работодателите, докато не регистрираме детенце официално. Само не ми е ясно как за моите работодатели няма проблем да плащат, ама за другите ..... Писна ми от бюрокрация!

# 20
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ркб, уф че кофти, ама такива са от НАВ.
Сещате се как миналата година ни хвърлиха в безизходица за месец, кога то едната каза, че няма проблем да излезе мъжо в папа пермишон, а накрая се сетиха, след изтичането на месеца, да ни кажат, че аджеба, нямал той право и нищо няма да му платят.  ooooh! Направо са за  #2gunfire #2gunfire. Дано ви се уредят нещата в положителна насока.
Аз днес съм на разговор с този от нав за стажовете, да видим какво ще излезе от цялата работа.
Сега мисля да си тегля сама една подстрижка, че гнездото на галвата ми стана заплашително голямо. Да видим какво ще скалпя  Crazy

# 21
  • Мнения: 977
Добро утро!  Laughing

MoLinKa, аз също получих такова писмо, ама още не съм си направила труда да видя за кои сайтове съм получила кодове и каква е целта на това занимание.  Hug

Роси, много неприятно, че толкова време ви правят бюрократични спънки.  Sad
А и от работа са те изненадали неприятно...
Дано в крайна сметка всичко се нареди!  Hug

Бобче, и аз се сетих за вашият случай когато прочетох теразнията на Роси.
Ужасно е това, че никой не ти дава 100% информация.
Всеки си говори каквото си знае...

Аз иначе вчера ходих да се записвам за тази доброволната програма за следене на бременността.
Общо взето за да се уредя с още 3 видеозона към тази програма трябва да се подложа на куп изследвания, които основно включват да ми се взима повече от обичайното кръв.
Ама... Май ще се запиша. По-спокойна ще съм да ме следят по-обстойно, отколкото просто да ме викат на преглед и просто да ме питат: Как се чувстваш?
Добрата новина е, че в хелсесташьона работи една бг мед сестра и тя с удоволствие се включи да превежда.
Много приятно се изненадах като чух бг реч. Wink))

Тази седмица ще изпращаме и молбата за детска градина и ще стискаме палци скоро да приемат Вики!  Peace

# 22
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Здравейте, момичета!   bouquet

Роси, съжалявам за нещата, които се случват при вас. Ще стискам палци да си запазиш старото работно място, а колкото до тези от НАВ и отказа да изплатят заплатата - отидете на място и си задайте въпросите - как така ти си получаваш заплатата, а той не, не вярвам да е двоен стандарт, просто на някого са му дошли в повече юлебуровете и е проспал задълженията си... ядосах се, как така ще ви оставят без заплата за празниците. #Sniper И ги питайте как досега на са му задържали заплатата, та Ели е при вас не от вчера.

(Честно ви казвам за мен ще си остане вечна загадка как тази държава изобщо функционира, непрестанно се натъквам на потресаваща липса на компетентност smile3544).

Бобче, при теб как мина срещата в любимата институция НАВ?

Мише, радостно е, че има "наш човек" в хелсесташьона, който ще ти помага не само с превода, но и с информация за възможностите за наблюдение на бременността.

При мен няма нищо ново, от 3 дни настоятелно звъня за да получа инфо за работно място като учител по английски и никой не е*ава да вдигне телефона, посочен в обявата.

Но нека не униваме, животът е прекрасен и ни предстоят само хубавини!  babydust7

Искате ли да поговорим за предстоящите Коледни празници? Готови ли сте се с подаръците и намислихте ли какво ще поднесем на празничните трапези? Аз ще се включа малко по-късно.

Прегръщам ви силно!  kiss

# 23
  • Мнения: 977
Ние сме пред дилемата какво легло да купим за Вики.

За сега съм се спряла на детско легло тип "сандвич":


Само ако може някоя от вас да ми подскаже как се нарича туй чудо у норвежко?!  newsm78

# 24
  • Мнения: 3 674

Как сте момичета!!!  Hug


Еееех Битерче...много яко си оформила темата! Разкошотия!!!  Heart Eyes Браво!   bouquet

Мишелке...много хубава новина! Hug Желая ти лека бременност!  bouquet

Молинка...честит ти договор!Много успехи!   Hug

Роси...ужасно неприятно е това със заплатите. Не мога да повярвам че се случва тука... Rolling Eyes Стискам палци да се уредят нещата в най-скоро време!


# 25
  • Мнения: 2 786
бобче, успех в НАВ и с пострижката и целувки на Йована Peace

ркб, и ти си търси правата до дупка   bouquet

# 26
  • Мнения: 1 062
Добро утро. На работата както винаги лудница, но .....  вчера ме чакаше и 1ия коледен подарък Grinning Една благодарна пациентка ни подарява кафе и чай за всеки Великден и за Коледа Mr. Green
Битърсуит, ни си получаваме заплатите, това не е проблем. Въпроса е, че после НАВ трябва изплати парите на работодателя. Ама и за това има 3 годишен срок, та се надявам да се уреди.
Винска, аз нямаше да повярвам, ако всичко беше се уредило от раз Mr. Green Вече имам опит с бюрокрацията, така че не съм много изненадана.

# 27
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Успех, успех, ама нищо не стана  Confused

Тоз след половин часов разговор, реши, че не съм зьа тези програми квалификация, щото съм имала диплома  newsm78 и звъня в главния клон към Ставангер, да говори с някаква жена, дето уж щяла да му се обади в понеделник. Та, да ме включили в някакъв йоб клуб, дето помагали на търсещите да си намерят работа, като ги съветвали как да си напишат сиви- тата и как да говорят по интервютата. С една дума- едно голямо нищо. Поне с тая програма квалификации, вярно минимално, но щяха да ми дават някакви парички, а сега нищо. Ще видим, дали изобщо ще ми звънне в понеделник както каза. Изобщо много се разочаровах, чак ми се насълзиха очите  Confused. ААА да, казе, че голям виновник е името ми, което звучи чуждоземно и сигурно затова на първо място неми се обаждали. Е, какво сега, имато ли да си сменям  #2gunfire.
С една дума, много се разочаровах и обезсърчих  Tired

# 28
  • Мнения: 15
NAV ги избягвай. Това е нископлатена работа за азианти - роби на норвежката икономика, препродадени на държавата от Норвежкия червен кръст. Я се стегни. Все пак в Норвегия е пълно и с руснаци, някои от които работят добра работа и имащи имена близки до българските. Истината е да имаш добро образование и след това наистина да можеш. От това Норвегия има нужда. Другите са "роби на труда", както се пееше в онзи пролетарски хит.  Shocked

# 29
  • Мнения: 515
Привет норвежанки!
При нас "радости и скърби"! Детето преживя поредната трагедия - изгуби си металната кутия за храна, дето му беше подарък от Роси. Обираше точките с нея, а сега я няма.... Мама му заведе на МакДонладс, да не страда детето (и мама да не заслабне пък, случайно). Въпросната майка (сиреч Аз) откри, че в съседния МОЛ най-нагло "North Face" са открили магазин!  Sad И сега цяла София ще има като мойто яке - и вече няма да съм "уникална"! Не стига, че цяла България ходи с гуменячки (40 крони парчето ги взех!), не стига, че е пълно с кутии за сандвичи, ми сега и това... Сал един шведски дъждобран ми остана!
Иначе радост - бол! Намерих си ластични джинси, в които да си вкарам дупето "Дженифър Лопез" (по добре звучи, от "огромният задник", съгласете се). Сега вече мога да си позволя да сядам, че преди или стоях права или лягах - с тия панталони 3 номера по малки! Сега обикалям да търся подаръци (дето ще го донесе дядо Коледа, пък що аз обикалям...) Ние вече тотално се "германизирахме" и дядо ви Коледа, ни посети още на 6-ти и донесе подаръци. Обувките ни напълни с бонбони. Щях да се радвам ако идваше през юли, или поне през сезон дето се носят половинки, тия ботуши докато ги напълниш и се разоряваш!
Малкото пък вече може да казва "Да" (до скоро можеше само Не). За сега не ги използва адекватно, но пак е напредък. Знае (почти) всички животни какво казват, а мотор имитира много реалистично! Въобще вече сме по близо до човека, отколкото до кучето!

Айде сега се публикувам и ако малкото още спи, ще ви прочета!

Общи условия

Активация на акаунт