вярно ли е че когато кърмите се качват килограми???????

  • 2 806
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 776
Зависи от организма, разбира се Peace. Но скоро четох /вече не помня къде, може и из форума да е било/, че кърмачката може да си позволи около 500 калории допълнително на ден, без риск от натрупване на излишни килограми. И съм склонна да се съглася, съдейки по себе си. Факт е че не страдам от липса на апетит Laughing и ако не кърмех, съм сигурна, че щях да качвам килограми. Засега обаче поддържам едни и същи и то тези от преди да забременея, за щастие Peace.

# 31
  • Мнения: 73
Кърмя сина си вече 4 месеца почти неусетно свалих 6 кг имам още 3 кг до килограмите преди бременността, общо взето мога да си позволя доста неща от които преди съм се лишавала Grinning

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 337
Мое Мнение: Не, не е вярно!

Ка4ват се килограми от прекомерно ядене ...кърменето няма нищо общо...даже се свалят килограми... Peace

# 33
  • Мнения: 511
Индивидуално е.  Peace Аз кърмя, ям повече от нормалното и отслабвам. 

# 34
  • Мнения: 198
Индивидуално е. При мен първите 3 месеца килограмите се задържаха, на 7 месеца си бях върнала килограмите на които бях преди да забременея и досега съм така, а ми се ще още няколко да са в минус  Thinking

# 35
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Кърмех и слабеех, при това хапвах по много и то калорична храна. Като бременна не съм имала потребност да изяждам по толкова. Сестра ми - кърмеше и дебелееше. Така, че...

А какво се разбира под "добра" кърмачка? Искрено се посмях на това определение

# 36
  • Мнения: 327
Виждала съм и двата варианта.При мен ,като склонна да слабея прекомерно,кърменето забавя, но не спира слабеенето.Иначе за статистиката-майките кърмачки,които познавам са, или много пълни,или много слаби,като повече са слабите... newsm78

# 37
  • Мнения: 9 776
А какво се разбира под "добра" кърмачка? Искрено се посмях на това определение

Щях да задам същия въпрос. Кой измисли това определение? Не го смятам за точно Naughty при каквато и да е ситуация.

# 38
  • Мнения: 789
вярно ли е че когато кърмите се качват килограми???????каква е причината и как така,трябва да хапваме повече или защо???този факт ме притеснява,че и след раждането ще качвам кг. newsm11 smile3506

Не е вярно. Поне за мен. Аз свалих килограми. Важно е качеството, не количеството на храната.
Моя колежка се оплакваше, че е качила, но предполагам е защото си е доста лакома Wink Може би е и въпрос на хормони.

# 39
  • Мнения: 58
Никога през живота си не съм се хранила така-каквото си искам,когато ми се яде и в неограничени количества и  месец след раждането съм със килограмите от преди бременноста.Кърмя 11 месеца на поискване.

# 40
  • Мнения: 454
Според мен си е до организъм и начин на хранене. Аз лично качих килограми след като родих, но не мисля, че кърменето е причината. Няколко майки около мен, които също кърмят, отслабнаха доста. За разлика от техните деца, които основно ядат и спят, моята калпазанка ме прави луда и през деня хапвам в движение, но вечер, когато я приспя, ела да видиш какво става. Та според мен проблема е в това, че не се храня правилно, а не че кърмя. Все пак, докато го правя, не мисля да се подлагам на някакви диети, защото детето ми е по-важно, а после ще видим.

# 41
  • Мнения: 630
Като чета отговорите стигам до извода, че  е индивидуално. Аз си държа едни 5-6 кг.над нормата и това е! Готвя се за по-драстична диета като спра да кърмя, ама кога ще е това?

# 42
  • Мнения: 185
Аз също смятам, че е много индивидуално, зависи от организма, но според мен, ако се храниш правилно, дори и да си позволяваш да похапваш малко повечко, по-скоро се свалят кг или поне се задържаш на едно ниво, а не се качват.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 152
Лично при мен ситуацията е обратна. Аз отслабнах много докато кърмя и ми остават само 2 кг да възтановя теглото си от преди раждането. А хубавото е, че изобщо не се ограничавам. Даже ям по-често и в по-големи количества от преди бременността.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 348
Преди да забременея - 52кг
В 9ти месец - 73кг.
Седмица след като родих - 62кг
Няколко месеца след това(с кърмене и без диети или ограничение в храненето) - 53-54кг
След малка пауза в отслабването продължих да намалявам килограмите и сега съм 50кг.  За мен единственото обяснение е кърменето, защото си поспивам добре, не се изтощавам, а отслабвам без ограничения в храненето.

На кратко, опитът ми показва, че не само, че не е вярно, ами тъкмо обратното.

Общи условия

Активация на акаунт