Прилошаване и повръщане при пътуване с автомобил

  • 3 218
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 731
От малка имам проблем с прилошаванеи повръщане по време на пътуване. В момента, заради детето ми и това че ми се налага непрекъснато да се занимавам с нея по време на движение, положението се влоши. Преди да забременея пиех Медрин и това лекарство наистина ми помагаше. За съжаление обаче лекарството не е съвместимо с кърменето. Лекарката ми препоръча лекарство (не мога да си спомня точно името му в момента), което също се оказа несъвместимо с кърменето. Също ми каза, че може да пия Cocculine, но и за него прочетох, че не се препоръчва при кърмене.
Отделно започнах упражнения за трениране на вестибуларния апарат, но според лекарката ми това едва ли би подобрило състоянието ми.

Въпросът ми е как да избегна прилошаването и повръщането по време на пътуване без това да повлияе на кърменето?

# 1
  • Мнения: 2 480
А имате ли достатъчно свеж въздух в колата по време на пътуването? Или се страхувате от простуда? Вс. автомобил си има  с-ма за вкарване на въздух през предния капак, а не само прозорци. Вярно, че е студен, но заедно с него може да се пусне и отоплението, но не прекалено силно. Моят проблем не е същият като Вашия, но пък ме мъчи ужасно главоболие и дишането ми се затруднява, ако пътувам часове в задушен автомобил.
Освен това не забравяйте, че вътр. обем на автомобила е много по-малък от този на която и да е стая в къщи и много по-бързо се насища с издишания от нас въглероден двуокис. А как влияе той на организма може да се прочете навсякъде.
А защо не и повече спирания за почивка?

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 02:38 от vl

# 2
  • Мнения: 923
Опитай с валидол под езика или с ментов бонбон на една позната много и помага

# 3
  • Мнения: 5 001
Известен бабешки лек е да си сложиш на пъпа една хапка посолен хляб с кората навън(т.е. мекото на ляба да е на пъпа ти) залепяш хапката хляб с лейкопласт.

Е, не знам точно как действа,но помогна!

# 4
  • Мнения: 822
Друг вариант,ако можеш да шофираш и така не ти става лошо,да шофираш ти пък таткото например да се занимава с нея. Peace

# 5
  • Мнения: 5 183
Ние имаме подобен проблем, само че с детето. Накъдето и да тръгнем, все повръща в колата.  ooooh! Ще следя темата.

# 6
  • Мнения: 731
vl, по принцип има свеж въздух, но ако главата ми не е навън от прозореца нищо не помага. Прилошава ми от съвсем леки миризми.
muki01, по принцип съм шофьор но не съм шофирала с години. Иначе когато шофирах, не ми е прилошавало  Peace
TheNMaster, това с хапката е интересна идея. Ще я пробвам следващия път. Поне не виждам начин да навреди  Peace
МАЙКА, виж тази тема. Има варианти за деца  Peace

# 7
  • Мнения: 5 183
МАЙКА, виж тази тема. Има варианти за деца  Peace

Благодаря!

# 8
  • Мнения: 3 695
много неприятен проблем и аз го имам
на дълъг път гледам да карам аз  Peace

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Има хапчета за смучене за такива случаи, мисля, че се казваха Кокулин.

# 10
  • Мнения: 822
Има хапчета за смучене за такива случаи, мисля, че се казваха Кокулин.
Лекарката ми препоръча лекарство (не мога да си спомня точно името му в момента), което също се оказа несъвместимо с кърменето. Също ми каза, че може да пия Cocculine, но и за него прочетох, че не се препоръчва при кърмене.

То момичето е казало ,че не се препоръчва при кърмене.

# 11
  • Мнения: 731
Относно Кокулина да разясня нещо. Д-р Михайлов - хомеопата от Часът на Мама, в сайта на предаването е отговорил на такъв въпрос касаещ дете като е публикувал информация за лекарството. Именно там прочетох следното "4.6 Бременност и кърмене
Поради липка на клинични и експериментални данни да се избягва употребата по време на бременност и кърмене.
". Днес попаднах в този сайт на листовка на лекарството според която "БРЕМЕНОСТ И КЪРМЕНЕ: няма ограничения в употребата".
Бу говори с хомеопат, и според хомеопата няма проблем да се приема по време на кърмене.
Накрая си купих Кокулина. Вътре на листовката пише "Бременост и кърмене: Посъветвайте се с вашия лекар или фармацефт преди употребата на което и да е лекарство" Приемам, че след като двама лекари са го препоръчали е съвместимо с кърменето Peace  Остава само да ми помогне и с прилошаването  Grinning
Благодаря на всички, които се включиха   bouquet

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 18:39 от Else

# 12
  • Мнения: 2 926
Аз също имам проблем когато пътувам, но не мога да намеря закономерност кога ми става лошо и кога-не.
Защото понякога ми е много зле, а понякога нищо ми няма.

# 13
  • Мнения: 17 546
И аз съм така от дете. Установих, че на предната седалка се чувствам по-добре. Също така ми прилошава от аромати когато пътувам. Ароматизатора на колата, парфюм, кафе, храна... Ужасно е! Не мога да пътувам нормално и ако съм хапнала нещо, ако пък съм гладна - пак... Много е неприятно! Чувствам се точно като когато бях бременна всеки път, по време на по-продължително пътуване. Заради мен спираме по 100 пъти... Confused

# 14
  • Мнения: 573
На мен също ми прилошава от време на време. Когато бях малка се налагаше редовно да спираме Tired Забелязала съм, че ако съм гладна или много яла, ако по време на движението не гледам по посока на движението, много е топло в колата ми става доста зле, а пътищата със завои са истински кошмар. Понякога отварянето на прозорец и затварянето на очи за 5-10 мин. помага, ако ли не се налага да направим почивка. Иначе когато шофирам няма проблем.
Ще следя темата с интерес.

# 15
  • Мнения: 4 433
Аз редовно като малка имах такива проблеми,но ползвах едни хапчета за смучене.

# 16
  • Мнения: 413
Записвам се да следя темата.
И аз и дъщеря ми сме така,но тя и на кратки разстояния не се чувства добре.Кошмарно пътуваме през Петрохан,Иракли и въобще навсякъде където завоите са повечко. Нищо не помага,нито хапчета нито  специални дъвки за повръщане  ooooh! Чух последно от една приятелка ,че на пъпа се слага едно бобено зърно и се залепя ,но още не съм го пробвала.
Най-лошото при мен е ,че от рязкото слизане на по-ниска надморска височина имам страхотно главоболие и чувството ,че всеки момент от носа ми потича кръв.Усещам едно страшно пукане в носа си ,чувството е ужасно ooooh!

# 17
  • Мнения: 1 484
Записвам  се  да  следа  темата  ,аз  съм  със  същия  проблем  от  дете.

Общи условия

Активация на акаунт