Чували ли сте?

  • 640
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Чували ли сте, че се изплащат по 150 лв. от социалните на всяка жена, която е забременяла?
Трябвало да се вземат въпросните пари преди раждането иначе "офертата" отпадала.
Много бъдещи майки се били отказвали от тези пари защото системата  била тежка и мудна и се изисквали много документи.
Пиша по слухове от други майки.
Има ли нещо вярно и ако има още днес да хукна съм социалните докато не съм родила... #Crazy

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
За първи път чувам. Знам за 200лв. които дават след раждането, ама преди това....  newsm78

# 2
  • Мнения: 7 640
мисля, че това се полага на бременни неосигурени жени - безработни, студентки и пр. Дано някоя мама е по-запозната да ни обясни.

# 3
  • Мнения: 65
Да, има такова нещо. Това е помощ при бременност - 150 лв. Може да се кандидатства след издаване на болничен за раждане, т.е. 45 дни преди раждането. Доколкото съм запозната, за да се получи е необходимо дохода на семейството да не надвишава 200 лв. на член от семейството.

# 4
  • Мнения: 304
Влизах в сайт-а на социално подпомагане и доколкото разбрах, тази помощ е само за неосигурени майки.

# 5
  • Мнения: 5 577
Аз да кажа като запозната.
Неосигурена съм, наистина тези 150лв. са само за неосигурените - в размер на една мин. заплата.
И това за сроковете е вярно, трябва да се подат на време, ина4е има проблеми   Close
45 дена преди термин, с болни4ен от ЖК.

# 6
  • Мнения: 522
не бях чувала....

# 7
  • Мнения: 773
тези парички се дават само на безработните и студентките.

Общи условия

Активация на акаунт