Български феномен?

  • 4 616
  • 103
  •   1
Отговори
  • France
  • Мнения: 726
Споделяйки с козметичката, как парите не ми стигат, тя ми даде за пример своя приятелка, която работи като шивачка във фабрика за 500лв, мъжът й е таксиметров шофьор и изплаща колата, имат 2 деца. Това семейство, освен колата, изплаща къща /!/, правят ремонт, на къщата, слагат и покрив. Аз й казах, че не е възможно, при такива доходи, да се правят подобни разходи. Една проста сметка показва, че мъжът трябва да изкарва поне 2 хил лв чисти, което е трудно изпълнимо,  защото живеят в областен град, където заплатите не са високи, а цените са като в Сф.Не били продали имот, разчитали на изкараното.
Това не е единствения пример, имам и други, но този ме впечатли.
И как става така, че за Нова година, няма места никъде, при положение, че повечето оферти започват от 300лв, и за да отиде едно семейство някъде, трябва да приготви около 1300 за 3 дена.....
Според статистиката, ние сме най-бедни в ЕС, но май само на хартия....
Обяснете ми, как става така, че се харчи повече отколкото се получава?



# 1
  • Мнения: 9 814
Обяснете ми, как става така, че се харчи повече отколкото се получава?

Казват му кредит.

# 2
  • Мнения: 81
Обяснете ми, как става така, че се харчи повече отколкото се получава?

Казват му кредит.

Или пък са премълчали някое и друго доходче.  Wink

# 3
  • Мнения: 320
Обяснете ми, как става така, че се харчи повече отколкото се получава?

Казват му кредит.

Или пък са премълчали някое и друго доходче.  Wink
Или редовни, периодични, финансови инжекции от роднини по първа серебрена линия.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Нито е феномен, нито е български. Откъде мислиш, че започна тази прословута световна криза? Точно от хора, харчили повече, отколкото могат да си позволят.

# 5
  • France
  • Мнения: 726
Нито е феномен, нито е български. Откъде мислиш, че започна тази прословута световна криза? Точно от хора, харчили повече, отколкото могат да си позволят.
Добре де, а защо заведенията са пълни, при положение, че средната заплата в града е около 500?

# 6
  • Мнения: 5 710

Според статистиката, ние сме най-бедни в ЕС, но май само на хартия....


Без многоточие това е отговора.
Народът живее нашироко, сякаш утре света ще свърши.
И си го осигурява, стъпвайки на тънък лед.

# 7
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
За чудене си е. Много ми чудно как хора с много ниски доходи пускат реплики: "К'во са 1000 лева?" или "Ами то не е скъпо, само 500 струва".  Laughing А ако си направиш сметката, ще видиш, че този човек работи месеци, за да стигне хилядата лева.
Може би защото народът живее в един измислен телевизионно-магазинен (има предвид лайф стайл списанията), където всичко живо се вози на собствен самолет, кара богати и часовникът му струва 500 000 евро. Laughing

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Обяснете ми, как става така, че се харчи повече отколкото се получава?

Казват му кредит.
Да, точно така става. Бавно, малко по малко става.
Харчи се толкова, колкото ти е месечната вноска по кредита + ежемесечните разходи.
И с по-малки доходи е възможно да отделиш средства за заведение и пътуване за празници. Гаранция.

# 9
  • France
  • Мнения: 726

И с по-малки доходи е възможно да отделиш средства за заведение и пътуване за празници. Гаранция.

[/quote]

 newsm78 Кажи как става?

# 10
  • Мнения: 4 068
Едно време имаше един такъв виц за бай Тошо, който бил на посещение в Индия и когато индийците му предложили да му подарят факир, той им отказал с думите:
"Защо ми е на мен факир? Аз си имам 8 000 000 факири-аз им давам по 100 лв. на месец, а те харчат по 200."
Та и сега е същото. Честно казано не разбирам как някои хора докарват супер висок стандарт на живот при средни към ниски доходи. Аз лично не го владея тоя фокус.

# 11
  • Мнения: 0
Може и без кредит. Важното е да намериш добронамерен приятел, пред когото да се тръшкаш вечно, че си закъсал, а после изобщо да не връщаш взетите суми. Чиста далавера, няма да повярвате колко народ живее точно така.

# 12
  • Мнения: 5 940
Българинът разчита на нерегламентирани доходи от сивия сектор, които понякога са доста над това, което легално получава. Легитимните богати българи са съвсем малко.

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 11:36 от valerie

# 13
  • София
  • Мнения: 2 840
Не е в кредитите ключът. В България не се теглят много кредити.
Не зная как става номерът, признавам си. Мисля по въпроса.

# 14
  • Мнения: 2 716
Аз го наричам безотговорност.
Харчат на момента всичко изкарано (примерно таксиметровият шофьор) Ама тока, водата, кабелната.... ще видим после. Ейййй един път се живее... Нова година е мама му стара....
След това ги дават по новините. Как си чупят телевизорите щото съдия-изпълнител дошъл да им ги вземе.
Плащат първа вноска на колата/уредбата/... и след това закъсняват, закъсват, заборчават.
Това не е висок стандарт.

Общи условия

Активация на акаунт