Мами, как реагирате в такава ситуация

  • 5 196
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 44 088
Ами или му казвам, че съм му взела достатъчно неща...защото аз  с него не мога да не вляза в магазин и нищо да не му взема....
или да си избира между това, което сме зели и което иска....
или да обяснявам му ако нямаме повече пари в момента....
или му напомням за болното му зъбче и стига толкова сладости, ако не иска пак да ходи на машинката....
и разни такива...обикновенно се справяме добре.....но са се случвали и истерии....
понякога пък отстъпвам и му го взимам....

# 46
  • София
  • Мнения: 38 476
Днес бяхме с малката в един супермаркет.
Всичко, което си харесва е над 50 лева. Shocked
Взех едно десертче, обясних спокойно че сега нямаме пари и това е.
Не се е тръшкала.

# 47
  • Мнения: 9 990
Моите омитат пода почти на всяко влизане в магазина.  Crazy  Вариант без деца на магазин за мен няма - мъжа ми излиза по тъмно и се и прибира когато е тъмно, вземам ги обикновено минута преди да затворят градината, никакъв шанс да съм успяла да напазарувам преди това. ....

Само се оправдаваш, явно ти е слаба организацията нещо Wink Peace
В Унисон-моите не са се тръшкали реално.Голямата-съвсем никога, малката просто забира и бута на земята-малка е да си каже искам, та тя и името не може да си каже още.Но на Никол визията за Заедност и за Семейство ми допада -да се знае ежедневието, да се знаят задълженията.
Относно репликите-нямам пари-и да и не...някак все с това да се оправдаваш е набиване на увство на вина, че иска, па ние все нямаме.От друга страна е редно да знае и реалното състояние на хазната дет се вика.

# 48
  • Мнения: 2 249
и аз си задавам тоя въпрос-моята дъщеря не се тръшка(е прави го,норядко и то обикновенно в къщи),но повтаря със спокоенн равен тон нещото ,което иска докъто не го полу4и-може и над 100 пъти-  Rolling Eyesняма такъв инат
ина4е няолко пъти е изпадала в истери4но тръшкане за глупости,но тогава я гушкам силно и й повтарям тихо да се успокои и после да ми каже какво иска и тя се успокоява и после все успявам да я забаламосам с нещо друго и да забрави-виждала съм много майки,койито оставят децата си да се търкалят в магазините по земата с думите-ще му мине- и 4естно не го разбирам това-така само се възпитава нервно дете според мен

# 49
  • София
  • Мнения: 44 088
МЕРЕЛИН  - за съжаление ако не си го изпитала няма и да го ръзбереш....и по-добре за теб.
Аз съм оставяла така сина си да се въргаля на земята....имаше няколко месеци период, в които чуе ли че се прибираме от парка и почваше истерията....никакво говорене, гушкане, успокояване, обясняване, забаламосване, пеене, подкупване, викове и т.н. просто не помагаше...всичко съм пробвала....е като застанех на крачка -две от него спокойно се потръшкваше на земята и спираше сам да реве и идваше да се гушне....
Гадно е погледнато от страни знам...но понякога наистина е по-добрия, че и единствен вариант....
Ако може по друг начин, не бих го оставяла така с нарицателна цел или нещо....но когато нищо друго няма ефект, това също е вариант

За моя радост премина и вече се разбираме човешки с приказки...дано повече няма такива периоди...

Ако ми го правеше в магазини - директно вън бих го извеждала, но такива циркове чак сме нямали заради бонбони и шоколад....

# 50
  • София
  • Мнения: 6 999
...виждала съм много майки,койито оставят децата си да се търкалят в магазините по земата с думите-ще му мине- и 4естно не го разбирам това-така само се възпитава нервно дете според мен

Въпрос на разбиране и гледна точка.
Майка ми също си пада по баламосването - аз не. Оставях дъщеря ми да се тръшка като еднто нищо... Предпочитах тя сама да овладее гнева си и да го управлява, а не аз да й отвличам вниманието.  Peace

# 51
  • Мнения: 388
Когато беше мужду 1 и 2 години само седеше и гледаше рафтовете. Никога не си искаше и дори съм я питала и предлагала да вземем нещо. Но след 2 годинки нахитря и се започна едно искане... дори само за спорта - ей така да купим нещо. Тогава се тръкаше и ревеше. Напоследък това отзвуча. Вече по-лесно приема "Нямам парички и не мога да ти купя". Пак си иска, но без да се тръшка... Тъй че при нас е въпрос на възраст.

# 52
  • Мнения: 1 447
Винаги казвам на дъщеря ми директно,ако нямам достатъчно пари на момента.
Обяснявам й,че следващият път ще и го взема като имам пари,и вземам нещо друго ,което е по-евтино.
До сега съм нямала проблем с нея,не ми се е тръшкала и мисля,че ме е разбирала.
Но се старая следващият път да си удържа на обещанието и да и купя това ,което е искала.да уточня никога
не ми е искала нещо супер голямо и  много скъпо.

# 53
  • Мнения: X
Точно тръшкане никога не сме имали в магазин.....спорове-да/понякога и по-шумни/....Понеже и при мен няма положение да пазарувам каквото и да е без деца,от малки и двамата са научени че в магазин не се пипа нищо,преди да сме го платили.Какво ще се купува казвам още при тръгването от къщи......като винаги имат право да кажат какво искат,но знаят че трябва да е по-едно  и еднакво за двамата......ако е нещо което на мен не ми се нрави/попада в категорията храни които не смятам подходящи/обяснявам,защо не ми се струва подходящо да го купим и задължително им предлагам нещо друго,което мисля,че е  ...За магазините за играчки също се уговаряме предварително,ако искат само да разгледат,но без да купуваме-може да влезем и да  разгледаме......почне ли някой да мрънка-си излизаме скоропостижно.Не използвам довода с парите,защото проблема обикновенно не е ,че няма възможност,а че не смятам за редно да купувам всичко което искат или им е привлякло вниманието заради лъскавата опаковка или поради факта,че някой друг го е купил същото.

# 54
  • Мнения: 9 481
Нашият син не  се е тръшкал /към момента Mr. Green/, но сам "пазари"-т.е. хвърля в количката..разбира се под зоркия ми поглед Naughty Като започне да се унася и да мята зрънчовци и др подобни неодобрени от мен "лакомства", му казвам да ги върне по местата им.
Само ако го изтърва да пазари с баща си купуват разни безумия като кафява боя за коса/аз не се боядисвам/, явно щото му е харесала мацката на кутията Crazy и боза, която не пие...обаче всеки път упорито я взима ooooh!

# 55
  • Мнения: 1 432
И аз си мислих,4е е до възпитание докато не станах майка Grinning
Понеже сме лепнати с него като д и гащи винаги е с  мен на пазар. Минава по рафтовете, слага в количката......уажас. Това е виждало детето - това прави. Преди да отидем на касата правим разбор и връ6таме ненужните неща. Тръшканици не е имало, ако иска нещо преценявам дали става или не. В пове4ет слу4аи иска мляко, боза или подобно. Разрешавам. Ако е дъвки или бонбони коментираме докато не постигнем консенус  Wink

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Когато беше мужду 1 и 2 години само седеше и гледаше рафтовете. Никога не си искаше и дори съм я питала и предлагала да вземем нещо. Но след 2 годинки нахитря и се започна едно искане... дори само за спорта - ей така да купим нещо. Тогава се тръкаше и ревеше. Напоследък това отзвуча. Вече по-лесно приема "Нямам парички и не мога да ти купя". Пак си иска, но без да се тръшка... Тъй че при нас е въпрос на възраст.

И при нас е така. Сега като кажа, че нямам парички спира с искането. 
Не я лишавам от лакомства и гледам да не прекалява с тях.

Скоро в един магазин за дрехи дъщеря ми си хареса блузка с H2O, която беше
за 8-9 годишно дете, казах, че няма да я купя. Тя се разрева, взе да ми опъва
ръцете.... Номерът с нямането на пари не мина, защото преди това бяхме до
банкомат. В крайна сметка с продавачката се разбраха, че в края на седмицата
ще има размер и ще го запази за нас...   От тогава минаха 2-3 седмици и размер
все още няма, но като влизаме в магазина дъщеря ми не плаче, защото знае, че
продавачката е "наш човек" и ще и запази подходяща блузка.

# 57
  • Мнения: 459
Моето дете никога не е искало нещо толкова голямо, че да не мога да си го позволя. Обикновено иска плодове. Не мога да й откажа. И не съм до сега, само защото евентуално може да се разглези.
Точно за това като влезем в магазина я оставям сама да си пазари, това което иска, именно защото не съм я спирала- не прекалява. Слага си в кошницата плодови млекца, кроасан, плодове, и вафли обича, шоколади много рядко.

Е от дете до дете има разлика, но моето е така  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 352
Аз съм от тези майки ,която допусна сериозна грешка в това отношение. Досега беше презадоволен със всичко. Сега вече на 4г. нещо ми е ужасно  невъзможно да променя нещата. А трябва, чакаме и второ дете. Доскоро всеки ден се купуваха играчки/било то по-големи или малки/. В супермаркета почва да пълни кошницата с чипс, сникерс , шоколад, данет и кремове. И ако съм направила сметка да пазарувам за 30лв. трябва да се огранича до 20 за да взема и въпросните неща/дори и да има в къщи от тези неща/. Стига се до там, че от обяснения НЕ РАЗБИРА.  Взема неща колкото може да носи и бяга навън  EmbarassedДнес за пореден път си казах ,че ще си пазарувам вече сама. Не мога да се справя и вече става сериозен проблем. Дори мислих да пускам тема да питам как се справяте. Аз не мога и съм се отчаяла.

# 59
  • Мнения: 2 448
Цитат
Според мен това е въпрос на възпитание и понякога се получава в резултат на прекалено глезене и подаръчета от страна на баби и дядовци, така ли е?

Ами не винаги е до възпитание. Никога не е бил презадоволен в каквото и да е, но си е дете с проблеми и може да истеряса и да се тръшне от най дребното. Разбира се, се опитвам да предугаждам и да се справям безболезнено в ситуацията, но не винаги помага. След като може да изпадне в истеричен пристъп от това, че му спирам телевизора, какво остава ако иска да му се купи нещо.
Пресен пример на връщане от градина минаваме през една бензиностанция понеже поиска сок и му казах ОК, но вътре видя скъпи плюшени играчки и се тръшна и забрави и за сок и за всичко. Такава физиономия на скръб направи, че продавачките ме взеха за някаква зла майка, която не иска да купи играчка на детето си, но след дълги увещания склони, че този прасчо , който иска ще пишем на Дядо Коледа и той ще му го донесе, обаче Утре.  Wink Съгласих се само и само да можем да тръгнем , добре,че на другия ден вече го беше забравил. Но не винаги става така, в повечето случаи си търси обещанието като наследство.  ooooh!
А в супер с него не влизам , ако нямам карта пълна до горе. Покупчик номер едно.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт