Моля, за съвет при никнене на зъбки?

  • 2 049
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте мамчета, днес съм особено притеснена тъй като от сутринта детето реве по час час и половина без да спира и се вижда, че нещо го боли но не знам какво е. Венците са побелели, но досега при никненето не е плакал толкова. Няма температура. Заспива след като му дам панадол, но ме е страх да не прекаля. Също така вече трети ден сме на детска кухня, днес изобщо не иска да яде храната и не знам може ли да е от храната. Ако сте изпитвали нещо подобно моля за съвет. Благодаря!

# 1
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Пробвай да мажеш венците с нещо, например Дентинокс. Аз не мисля, че е от кухнята. По скоро е някакъв вид неразположение предизвикано от зъбоникненето  Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 280
Когато растяха последните зъби на синът ми също беше много раздразнителен. Общо взето с другите не сме имали по-сериозни проблеми.
Това, което мога да те посъветвам е да го намажеш с дентинокс/при нас имаше ефект/ или някаква друга паста, която успокоява. Така докато мажеш, може да усетиш дали наистина ще пробива някое зъбче.
Друго, което се сещам е евентуално да е свързано с храната, може да е гладен или да го боли коремчето.
Най-добре, за да си спокойна може да се обадиш на педиатъра си и да му обясниш, това което си писала тук или направо да отидете да ви прегледат. Успех!

# 3
  • Мнения: 4 433
Мажех с Дентинокс,ухладена чесалка давах..успокояваше го за момента.
Щом не иска да папка храна,пробай на млекце поне да знаеш че нещо има в стомахчето.

# 4
  • Мнения: 317
И моят съвет е да му даваш мляко. Твърдата храна ги дразни, докато млекцето поне при нас винаги се приема с охота. Аз мажех с Калгел. Помага, но временно! Много търпение!

# 5
  • Мнения: 1 919
давай панадол след 15-20 минути се кротва детето/ако е от зъби/...аз забелязах, че всяка криза на никненето на зъби е около 3 дена...след това малко спокойствие...пак 3-4 дена....и така..

# 6
  • Мнения: 17
Благодаря на всички за съветите. От последния панадол веднага заспа и сега се събуди засега е весел ще видим докога. дано бързо пробият зъбчетата. Виждат се едни белички 3-4 сигурно наведнъж ще пробият и затова толкова го боли миличкото... Още веднъж ви благодаря за съветите.

# 7
  • Мнения: 400
Здравей, ако искаш пробвай и с хомеопатичното Дентокинд за никненене на зъбки. В периодите на усилен растеж давай максималната описана доза в листовката, при нас много помага! Така спасяваме многократното будене нощем. Вечер преди заспиване мажа с Дентинокс, а във водичката му слагам Дентокинд. Дано бързичко пробият зъбетата!

# 8
  • Мнения: 498
Мажех с Дентинокс,ухладена чесалка давах..успокояваше го за момента.
Щом не иска да папка храна,пробай на млекце поне да знаеш че нещо има в стомахчето.

# 9
  • Мнения: 5 026
Мажех с гелчета, давах Панадол понякога.

# 10
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 651
Здравей, ако искаш пробвай и с хомеопатичното Дентокинд за никненене на зъбки. В периодите на усилен растеж давай максималната описана доза в листовката, при нас много помага! Така спасяваме многократното будене нощем. Вечер преди заспиване мажа с Дентинокс, а във водичката му слагам Дентокинд. Дано бързичко пробият зъбетата!

 Peace

# 11
  • Мнения: 506
хомеопатия давах-Chamomilla 30 CH по 2 гранулки да смуче

# 12
  • Мнения: 2 521
Не мисля че това е от кухнята Naughtyявно го мъчат зъбките.Аз също давам Дентокинд,гелчетата не му помагаха и не искаше да яде естествено щом го боли.Много търпение и мнооого гушкане им трябва сега на дребосъчетата Heart Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 5 079
Много доволна бях от Пансорал - гел, хомеопатичен и е можеш да мажеш неограничен брой пъти.
Педито ни беше изписало и Тантум Верде - вода за плакнене, на памуче капваш от нея и мажеш венеца, за да изтръпне и спре болката. Peace

# 14
  • Мнения: 6 708
Аболютно и ние сме така - в някои дни не яде почти нищо, само мляко може да пие. Реве по нощите и едвам я успокояваме. Давам и Нурофен от време на време. Откакто изби първия зъб, въобще не се кротна, сега не дава да я мажа с гел по венеца Confused
Стиска зъби, ще отмине! Hug

Олчето, и аз ще си купя това Пансорал, предполагам се закупува без рецепта? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт