Моля, за съвет при никнене на зъбки?

  • 2 052
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 17
Здравейте мамчета, днес съм особено притеснена тъй като от сутринта детето реве по час час и половина без да спира и се вижда, че нещо го боли но не знам какво е. Венците са побелели, но досега при никненето не е плакал толкова. Няма температура. Заспива след като му дам панадол, но ме е страх да не прекаля. Също така вече трети ден сме на детска кухня, днес изобщо не иска да яде храната и не знам може ли да е от храната. Ако сте изпитвали нещо подобно моля за съвет. Благодаря!

# 1
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Пробвай да мажеш венците с нещо, например Дентинокс. Аз не мисля, че е от кухнята. По скоро е някакъв вид неразположение предизвикано от зъбоникненето  Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 280
Когато растяха последните зъби на синът ми също беше много раздразнителен. Общо взето с другите не сме имали по-сериозни проблеми.
Това, което мога да те посъветвам е да го намажеш с дентинокс/при нас имаше ефект/ или някаква друга паста, която успокоява. Така докато мажеш, може да усетиш дали наистина ще пробива някое зъбче.
Друго, което се сещам е евентуално да е свързано с храната, може да е гладен или да го боли коремчето.
Най-добре, за да си спокойна може да се обадиш на педиатъра си и да му обясниш, това което си писала тук или направо да отидете да ви прегледат. Успех!

# 3
  • Мнения: 4 433
Мажех с Дентинокс,ухладена чесалка давах..успокояваше го за момента.
Щом не иска да папка храна,пробай на млекце поне да знаеш че нещо има в стомахчето.

# 4
  • Мнения: 317
И моят съвет е да му даваш мляко. Твърдата храна ги дразни, докато млекцето поне при нас винаги се приема с охота. Аз мажех с Калгел. Помага, но временно! Много търпение!

# 5
  • Мнения: 1 919
давай панадол след 15-20 минути се кротва детето/ако е от зъби/...аз забелязах, че всяка криза на никненето на зъби е около 3 дена...след това малко спокойствие...пак 3-4 дена....и така..

# 6
  • Мнения: 17
Благодаря на всички за съветите. От последния панадол веднага заспа и сега се събуди засега е весел ще видим докога. дано бързо пробият зъбчетата. Виждат се едни белички 3-4 сигурно наведнъж ще пробият и затова толкова го боли миличкото... Още веднъж ви благодаря за съветите.

# 7
  • Мнения: 400
Здравей, ако искаш пробвай и с хомеопатичното Дентокинд за никненене на зъбки. В периодите на усилен растеж давай максималната описана доза в листовката, при нас много помага! Така спасяваме многократното будене нощем. Вечер преди заспиване мажа с Дентинокс, а във водичката му слагам Дентокинд. Дано бързичко пробият зъбетата!

# 8
  • Мнения: 498
Мажех с Дентинокс,ухладена чесалка давах..успокояваше го за момента.
Щом не иска да папка храна,пробай на млекце поне да знаеш че нещо има в стомахчето.

# 9
  • Мнения: 5 026
Мажех с гелчета, давах Панадол понякога.

# 10
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 651
Здравей, ако искаш пробвай и с хомеопатичното Дентокинд за никненене на зъбки. В периодите на усилен растеж давай максималната описана доза в листовката, при нас много помага! Така спасяваме многократното будене нощем. Вечер преди заспиване мажа с Дентинокс, а във водичката му слагам Дентокинд. Дано бързичко пробият зъбетата!

 Peace

# 11
  • Мнения: 506
хомеопатия давах-Chamomilla 30 CH по 2 гранулки да смуче

# 12
  • Мнения: 2 521
Не мисля че това е от кухнята Naughtyявно го мъчат зъбките.Аз също давам Дентокинд,гелчетата не му помагаха и не искаше да яде естествено щом го боли.Много търпение и мнооого гушкане им трябва сега на дребосъчетата Heart Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 5 079
Много доволна бях от Пансорал - гел, хомеопатичен и е можеш да мажеш неограничен брой пъти.
Педито ни беше изписало и Тантум Верде - вода за плакнене, на памуче капваш от нея и мажеш венеца, за да изтръпне и спре болката. Peace

# 14
  • Мнения: 6 708
Аболютно и ние сме така - в някои дни не яде почти нищо, само мляко може да пие. Реве по нощите и едвам я успокояваме. Давам и Нурофен от време на време. Откакто изби първия зъб, въобще не се кротна, сега не дава да я мажа с гел по венеца Confused
Стиска зъби, ще отмине! Hug

Олчето, и аз ще си купя това Пансорал, предполагам се закупува без рецепта? newsm78

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Много доволна бях от Пансорал - гел, хомеопатичен и е можеш да мажеш неограничен брой пъти.

И аз ти препоръчвам този гел.  Peace

# 16
  • Мнения: 1 103
Аз използвах Калгел .

# 17
  • Мнения: 256
Ние също ползвах ме калгел и сме доволни.

Не прекалявай с панадола,ние патихме въпреки че сам следвала указанията точно.

# 18
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Използвай Дентинокс, за да облекчих болката му при никненето на зъби. А предполагам, че не иска да се храни именно заради зъбките. Сигурно няма общо с храната от кухнята.

# 19
  • България
  • Мнения: 457
Ох,и ние сме в същото положение.Безсънни нощи,плакане,няма апетит.Ужас.Само вода и мляко пие.Мажа го с Калгел-нищо,давах Дентокинд-пак нищо,само Панадола го успокоява,но пък не прекалявам много,давам го само през нощта и когато вече не се издържа Confused.Просто е ад,но няма как период е и трябват много нерви и търпение докато премине.

# 20
  • София
  • Мнения: 56
Ние също ползвах ме калгел и сме доволни.

Не прекалявай с панадола,ние патихме въпреки че сам следвала указанията точно.

Би ли ми казала какво стана с Панадола? И аз процедирам като повечето от вас, Дентинокс и Панадол.

# 21
  • Мнения: 559
А чували ли сте за някакво сиропче за общо успокоение? Една позната ми каза, че било много добро за зъбки, но не се сеща как се казва.

Общи условия

Активация на акаунт