Приготвяте ли храна за бебето в микровълнова

  • 6 771
  • 126
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте майчета,

Исках да се допитам дали използвате микровълновата за приготвяне и притопляне на храна за бебето. Чувала съм коментари на майки, че в никакъв случай не искат да използват микровълнова за бебето. Но аз наскоро я преоткрих за бързо и лесно приготвяне и затопляне на пюренца или ориз със зеленчуци. Но все пак малко ме гризе съвестта тъй като всеки път в главата ми всеки път изникват коментарите на тази майка....  Rolling Eyes А всекидневното готвене на котлона или фурната си е голяма хамалогия.
За протокола моят дявол е на 10 месеца и не ползваме храната от детската кухня, тъй като не я харесва. Затова се налага да се справяме по други начини.

# 1
  • Мнения: 9 814
Винаги съм топлела на детето яденето в микровълновата.

# 2
  • Мнения: 789
Ползвала съм и си ползвам микровълнова и нищо не ме гризе  Wink

Има стари теми по въпроса.

# 3
  • София
  • Мнения: 982
И аз я топля. Не му готва в нея, но я ползвам за притопляне на готови пюрета.

# 4
  • софия
  • Мнения: 55
ами 4естно да си кажа и аз използвам микровълновата за затопляне на ам,когато преварената вода не е достатъ4но топла,бързо става и не смятам 4е може да навреди.

# 5
  • Мнения: 236
Притоплям в микровълновата водичката за АМ ако е се е изстудила мн през нощта, а също и за притопляне на пюренцата. И аз съм се замисляла за вредата от нея,но ако тръгнеш да претегляш всички За и Против - няма да му се види края. Има толкова други неща за които да се тревожиш, така че ползвай си я без угризения!!! Peace

# 6
  • Мнения: 2 090
Винаги съм топлела на детето яденето в микровълновата.
Аз също yes.

# 7
  • Мнения: 1 919
Винаги съм топлела на детето яденето в микровълновата.
и аз така

# 8
  • Временно
  • Мнения: 788
Досега не съм.И за в бъдеще ще гледам да се въздържам. Peace 
Не казвам,че няма да се наложи,но ще гледам да не се превръща в редовна практика.

# 9
  • Мнения: 128
Претоплям им яденето но не готвя в нея

# 10
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Приготвянето на храна в микровълновата се свежда до нейното затопляне при мен. Въпреки твърденията за негативното й влияние в/у здравето, ми е трудно да я игнорирам като уред, но като цяло я ползвам рядко. За водата ползвам ел. кана. Готвя си на печката или в уреда за готвене на пара.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 064
Нямам такава. И не мисля да се сдобивам. Има си удобствата, но ще ми заема място, а ще я ползвам рядко. Иначе - що да не се топлят на детето манджите?

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Значи може да се мине и без уред - нагревател/подгревател за затопляне на храна/кърма ?Микровълновата като вариант за новородени става ли? Thinking

# 13
  • Мнения: 2 310
Ползвам отдавна микровълновата печка за претопляне на храната й.

# 14
  • по света
  • Мнения: 1 587
Ползвам за претопляне постоянно микровълновата,имам и уред но е по-бавен.

Общи условия

Активация на акаунт