Коледна елхичка грее, ДЕКЕМВРИйче на мама се смее

  • 17 269
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 149
Таня, благодаря ти за думите. Тя не ме е следила, но ми се стори сериозна жена. А и мен ме интересуваше да има на кого да разчитам, че ще ме резне, а и после да ме поглежда, както и евентуално за бебето да се интересува. Бая е натоварена тя обаче, дано да смогне Praynig
Мен ме вика в понеделник да си оправя документите.
Купила съм си една клизма за всеки случай ако ме изненада бебо да имам вкъюи, за да си направя сама, както и тоалет, а не в предродилна да ме магерат.
Иначе във вторник живи и здрави ще сме на линия Grinning
Ти тази седмица била ли си на запис? Заюото аз от миналата полежах в патологията, та може и да съм те видяла Wink

Имам контракции малко, като преди цикъл, но и бодежи, на ден-два и се появяват тези пробождания, дано шийката устиска, че е на 50% разгладена вече....

Честит бебок на мама Бг Деси! Честито и на таткото! Да ви е живо и здраво детенцето!

# 46
  • Мнения: 2 592
Момичета, вие колко често ходите на запис на тонове?
На мен ми казаха 2 пъти седмично (миналата и тази седмица). Но тази седмица като бях на запис във вторник лекарката, която разписваше резултатите се учуди защо Димитров ме вика 2 пъти седмично. Че нямало смисъл ...
Та се чудя в петък да ходя ли или направо в понеделник като ме приемат в болницата  newsm78

# 47
  • София
  • Мнения: 179
Nenna, мен ме викат по веднъж седмично за запис на тоновете.  Peace

# 48
  • Мнения: 130
Здравейте маменца!

Благодаря на всички за милите пожелания!  Hug

Честито на всички нови мами,да са Ви живи и здрави дечицата и много радости да Ви носят!     bouquet

Качих няколко снимки,моля Йоанка да ми сложи снимка на млакия когато има възможност.  Hug

# 49
  • Мнения: 0
Честито синче на мама Деси!Много да радва нея и таткото!!!
Бамби,малката е голяма сладурана!!! Hug

# 50
  • Мнения: 23
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ НИ БЕБЧЕТА -ТАКА като гледам скоро ще сме в родени 
МЕРСИ НА ВСИЧКИ ЗА МИЛИТЕ ДУМИ ЗА МОЕТО МОМИЧЕНЧЕ ,аз утре съм на конролен преглед след раждането ,надявам се всичко да е ок че да можем най-накрая с моето мъжле да се порадваме един на друг както трябва защото това не ни се е случвало от около 9 месеца  Crossing Arms Joyа скоро пак ще сме разделени  Party
УСПЕХ НА МАМИТЕ УТРЕ С СЕКЦИО -ДАНО ВСИЧКО МИНЕ ОК И ДА НИ ЗАРАДВАТ С МАЛКИ,СЛАДКИ БЕБЧЕТА Hug

# 51
  • Мнения: 42
Bambi, честита месечинка на рожбата ти! Да ти е жива и здрава!
Нена, и на мен Димитров ми каза да ходя два пъти седмично като вляза във втората половина на деветия месец. Това ходене на тонове е много важно, така че ако имаш възможност отиди.
А за помпата на Авент аз никога не съм я ползвала с гуменото уплътнение, още от болницата сестрата ми каза да го махам, че е по- лесно без него. И един път пробвах с него и нищо не стана.
Лека нощ!

# 52
  • София
  • Мнения: 90
Здравейте настоящи и бъдещи мами! Simple Smile
Честито за бебоците и успех на идващите, да е леко раждането и здрави бебетата!

Ние си имаме момченце, Георги, роди се 3200 гр., 51 см. на 27.11 (при изместил се термин за 08.12) с нормално раждане, протекло по-леко от очакваното.
Имахме проблеми с дишането и 10 дни бяхме в неонатологията на МД, затова чак сега пиша това инфо.
Вече сме добре, много много благодарни на екипа професионалисти от това отделение!  Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 342
Честита принцеска на мама Зиги!
Честит бонбон Мартин на Деси!
Честит малък принц Георги на joie infinie!
Да растат здрави и весели деца!


beborina, голям сладкиш е малкия Марти! Heart Eyes

Rrhh, ти остави, че сме в края на списъка, но може и да си родиме януарчета.  Joy

Сасано като изключим ходилата, които все повече заприличват на плавници, всичко е шест! Peace

Честита месечинка на малката принцеса Елизабет!

# 54
  • Мнения: 255
Joie Infinie честит ти син Георги Simple Smile да е жив и здрав и това да са последните сериозни проблеми през следващата година...
Честито и на всички други бебета.. ще пропусна някое, ей голям кеф с толкова много бебета.Аз днес бях на консултация, бебо е разположен хоризонтално...  и аз си мисля, че дори да имам контракции, няма какво да тежи че да прави разкритие.. аз не че се боря за такова....

# 55
  • Мнения: 2
Чаено момиче, аз идвах тази седмица във вторник преди обед на ЖК в болницата на 6 етаж, като си мислех, че ще ми правят запис на тоновете, но Панова само ме гледа на ултразвук и каза, че следващия вторник като дойда, тогава ще правим запис и ще ме преглежда за разкритие. Наистина е доста натоварена, но ако е поела ангажимент към теб, не се притеснявай, още повече, че си планирана вече.

Чудя се и аз дали да не си взема една клизма и като дойде моментът, да си я направя вкъщи, че в болницата като знам какви са условията, сигурно няма да мога да се измия като хората и ще си ходя омазана. Не са ми правили досега клизма и не знам сама дали ще мога да си я направя в домашни условия. Някой има ли опит с това?

Моята беба продължава да мърда много активно и понякога така ме прерязва ниско долу, че имам чувството, че ще пробие мехура с водите. Освен това, от време на време докато мърда, се стяга и не мога да разбера това контракция ли е или просто се е изтегнала самодоволно. Контракциите (стягането на корема) не трябва ли да се усещат ниско долу, а не из всички части на корема?

# 56
  • Мнения: 130
Благодаря ти много Йоанка!  Heart Eyes

Леко раждане на мамите със секцио утре,скоро да си гушкат сладките вързопчета!  Hug

# 57
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Честит син Георги на мама joie infinie! Да ви е жив и здрав и много да ви радва!  bouquet

beborina добре дошла!  Hug

# 58
  • София
  • Мнения: 4
Моята беба продължава да мърда много активно и понякога така ме прерязва ниско долу, че имам чувството, че ще пробие мехура с водите. Освен това, от време на време докато мърда, се стяга и не мога да разбера това контракция ли е или просто се е изтегнала самодоволно. Контракциите (стягането на корема) не трябва ли да се усещат ниско долу, а не из всички части на корема?

Аз четох, че контракцията се разпознава именно по това, че се стяга целия корем, не само части от него, както като изскочи някоя част от бебето.

# 59
  • Мнения: 255
Tanya.peeva, контракциите са на матката - докъдето е стигнала - до там ще се усещат. ПО време на контракция матката се стяга и става много твърда, и ясно се очертава как е разположено бебето.
Клизмата представлява вливане на вода в дебелото черво и изхвърлянето й след това... В домашни условия става малко трудно, особено ако го правиш за първи път.. но не е нещо специално, и няма нищо срамно в клизмата.. така че това е малкия проблем.

Общи условия

Активация на акаунт