Дядо Коледа пристига при първа група в детската градина...15част

  • 18 031
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Вчера ходих да взема аз Мартина, ей, мъжко му работа ooooh! за малко да оставим детето без играчка от Дядо Коледа. Тържеството ще е без родители, само ще дойде стареца да раздаде играчки. На всяко дете каквото занесем + подаръци за групата, които ще останат там. С календарите малко объркано стана, уж нямало да е организирано, ама днес ще идват да ги снимат и затова като я знам моята каква е, първа ще се нареди за снимка, ще поръчам един.

# 16
  • Мнения: 702
Вчера взех календара от детската градина. Мария е направила физиономия - смесица от сбръчкани вежди и изкуствена усмивка  Mr. Green

http://media.snimka.bg/1540/009335363.jpg

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 12:54 от шоши

# 17
  • Мнения: 929
Добро утро!
Днес беше голям зор докато стане(нали свикна да си поспива), не искала на градина искала при баба си - ужас направо. казах пак на мъжа ми да пита за тържество  разни други работи които сме изпуснали, но да видим дали не е забравил пак.

# 18
  • Мнения: 1 187
Докато разбера, изписали сте две страници. Бързо оздравяване на всички!

# 19
  • София
  • Мнения: 665
Здравейте, и в нашата градина подаръците от Дядо Коледа ще останат за групата. Тържеството ще бъде само с децата, ще има и театър.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Аз изтървах предишната тема, да се запиша поне в тази.
Тържеството ще бъде на 18 без родители, само за децата. Купили сме подарък, остава да го опаковам.
Иво е в някакъв период на плачене сутрин, като от вечерта казва, че на другия ден пак ще плаче. Почва се едно кога ще ме вземеш и дърпане и тръшкане. Едвам го успокояват. А после вечерта все едно, че нищо не е било. Няма видима причина на това тръшкане, а той си се самонавива и засилва. Говорим му сутрин с баща му, отива спокойно до вратата и като стигне там почва да плаче.

# 21
  • София
  • Мнения: 5 361
В моята градина се разбрахме с родителите да купим еднакви подаръци за момиченцата и еднакви за момченцата . Отидохме с две бойни майки и ги купихме . Парите са от тези , които в началото събрахме за групата . Е , има малко разлика в цветовете на рокличките на куклите и цвета на джиповете , ама иначе са много хубави подаръчетата . Те си остават за тях . За групата сме купили други неща . Иначе се губи смисъла . Нали дядо Коледа го е донесъл за детенцето , защо трябва да остава в групата . Недоумявам . Тържеството ще е на 23- следобяд . Късно според мен , ама какво да се прави . Такааа. При Мартин нещата стоят по друг начин . Тържеството е на 19 сутринта , а за подаръци са писали писмо до Дядо Коледа . И всяко дете си е дало поръчката . С нашата изобщо не знам как ще се справя - Маккуин с всичките му приятели . Няма такова нещо по магазините . В нашата група вчера снимаха децата за календар , или поне тези , които искат такъв . При Мартин още няма оферта . Деспинка и на Марто вече не му се ходи . То и на тях им писва . И на мен , ама още малко . Все още е здрав , ама започнах да му давам клеева тинктура с  една лъжица боров мед . Дано да не боледува поне този месец . Да си посрещнем празниците както трябва .

# 22
  • София
  • Мнения: 44 032
И аз това се замислих като ви четях...представям си какво ще стане ако дядо коледа подари на Филип така желаната му кола и тя после трябва да остане в градината, че и другите деца да играят с нея........
все пак подаръците ще се подаряват персонално на децата...би настанала пълна драма, ако хем една играчака е за определено дете, хем после не му я дадат да си я носи в къщи, че и да му кажат, че е обща всъщност.......при нас си остават за детето...а играчки за групата купувахме септември....та сега няма ...поне не са искали от градината...явно още са здрави Simple Smile))

# 23
  • Мнения: 352
Здравейте и от нас в новата тема.
Маги е здравичка вече,но на градина ще я пусна в понеделник.Иска вече детето да ходи,две седмици в къщи си стои.
Спяща красавица и другите болнички,да се оправяте бързо!

# 24
  • София
  • Мнения: 6 259
Хайде и аз тука!   bouquet

Спяща, кой е болен? Ти или малката?

Пожелавам на всички да са здрави за тържествата!

Дю, Nataliq_, малката, аз съм добре.  Peace Моята диагноза (наченка на пневмония, Ади обаче я снимахме) и моят антибиотик. Струва ми се, че и при нея вече действа, макар че през нощта пак вдига температура. Ако сега не вдигне, ще помоля майка ми да я гледа следобеда - ще  е отпуска, че брат ми каца довечера, а не си е идвал година и половина, за да мога да отида до работата. Минахме вчера ЛКК, утре ни викат и председателката на комисията, и педиатърката да я "слушат" накъде върви, но най-вероятно ще ми дадат болничен до 19.12. Тогава ще идва Дядо Коледа в градината (иначе цялата седмица имат тържества - коледуване и т. н.). Идеята ми е да минем тогава контролен преглед и ако всичко е наред, да я заведа само за тържеството, тъкмо ще дам и всичките му там бележки за отсъствията, че от 20.12. минават на сборни групи и майка ми и мъжът ми са обещали да я гледат. Може и брат ми да го включим.   hahaha Аз съм всички възможни работни дни без 29. и 30. на работа.

МерСедес, мерси за темата!   bouquet

simba21, сподели, моля, рецептата за меденките!  Peace

Miriel, 10 декември предполагам е денят на Плевен или бъркам?  newsm78 Честит празник на патерица!   Heart Eyes

buni, къде намери бяло боди?  Hug

Лек ден на всички!  newsm10

# 25
  • София
  • Мнения: 7 020
И Мартин си поплака сутринта в градината, това не се беше случвало до сега, явно нещо пак го притеснява  Confused. Вчера ми обясняваше, че не иска да пее, може и това да е проблема, довечера пак ще го поразпитам. За тържеството съм доста притеснена- първо за облеклото им на джуджета, писах в предишната тема за това и второ си мисля, че като ни види двамата с татко му там, изобщо няма да се подреди с децата и да си каже стихчето. Дано всички дечица да са здравички и да посрещнат дядо Коледа с усмивки.
Красавице, бяло боди взех от един магазин в Люлин в Силвър Център (ако ти е удобно, пиши ще ти обясня точно къде е) струва 10 лв. и е първи размер-за годинка  Wink, а Мартин е висок 106 см., егати и номерациите.

# 26
  • Мнения: 1 949
Спяща красавице,     chef

Меденки

2 яйца,
1 ч.ч. захар,
1 ч.ч. олио,
4-5 препълнени с.л. мед,
1/2 пакетче канела,
1 ч.ч. смлени орехи,
1/2 ч.л. сода бикарбонат,
1 бакпулвер
брашно за средно меко тесто

Разточва се на лист, дебел ок. 1см и се изрязват фигурки. Имай предвид, че при печене меденките се "разливат" настрани, остави им повечко място между тях. Аз мин.година ги рязах с една малка ракиена чашка, но тази мисля с някоя капчака от примерно уиски да ги изрежа, за да не станат много глеми.
Пекат се на ок 200-220 градуса (аз ги пекох с перка и върху хартия за печене). И е добре да се направят ок.2 дни преди Коледа, за да са твърдички и хрупкави.
С глазури не съм си играла, честно казано, но може да се топнат до половината в някакъв бял шоколад например (за контраст)  Mr. Green

Успех и да се похвалиш като ги направиш  Hug

# 27
  • Мнения: 2 310
Здравейте.
Тази нощ детето спа много неспокойно и реших днес да си я гледам в къщи, макар да си бях направила разчет на деня.
Това е първото отсъствие от месец насам.
Наблюдавам я в момента - спокойна е и нищо й няма.

Много ме е яд като ви чета по няколко причини.
Няма да ни снимат за календари- не можело да се събират пари ,има изложени мостри,който иска - да си заведе детото във фотото. ooooh!
А много ми се искаше и снимка на групата им,ама няма.
Второ- и нашите играчки ще остават в градината.Как ще ги накараме децата от заведението,където ще е празника ,да ги върнат обратно в градината. ooooh!?
Трето -такива неща като списъци с желанията на всяко дете при нас няма.А идеята е страхотна.

Симба,умишлено не влизам в готварския ,ти тук взе да изкушаваш Hug
За коледните тържества трябва да сме във форма.Аз се боря с едни 5 кг от както съм родила ,ама не става и не става.

Красавице,оправяйте се бързо!

# 28
  • София
  • Мнения: 5 361
Освен това , пропуснах да отбележа , ние с лелята на моята група постоянно снимаме децата . В най - различни ситуации - как се хранят  , как се забавляват , как се гушкат , как играят и т. н. и вчера говорихме с една мама да качим снимките на децата на диск та да може всеки родител да си го запише . Това е много интересно , защото повечето родители искат да знаят, какво правят децата през деня . Особено смешно е , когато си сложат шапката на полицая или метнат една дамска чанта и тръгнат на работа . Идеята е страхотна и имаме пълната подкрепа на родителите . Наталия дай ми ги тези 5 кг . Ако знаеш каква крещяща нужда имам от тях !

# 29
  • Мнения: 1 949
Наталия,  Hug  аз влизам в готварския, но тези меденки ги прави баба ми. Аз съм си ги драснала на мейла, понеже иначе ще затрия рецептата.  ooooh!
Но в Готварския има много идейки за хора като мене - които ги мързи да си играят и гледат да минат лесно  Hug

За подаръците  - и аз съм се спекла, но няма какво да направя. От парите, които събирахме за тържеството остават някакви пари, за кото решили да купуват общо на групата играчки. А дядо Коледа да им подари по една торбичка с някакви лакомства (отпуснати от общината, моля ви се). Кой знае дали ще са в срок на годност и ... абе изобщо нямам думи. А чувала с играчките стареца да им го остави за групата. До тук всичко е ОК, обаче тези шоколади и пр. неща те ще искат да ги изядат там,  а ако нещо са кофти? Мисля да кажа на г-жата да не й дават шоколадови неща да яде там и че аз искам да преценя какво да изяде от тази общинска торбичка с кой-знае какви боклуци   Crossing Arms  Освен това мисля да й купим в деня на тържеството един подарък, който да оставим под елхата в нас и като се прибере да й кажем, че дядо Коледа го е оставил за нея специално.

Общи условия

Активация на акаунт