Апетитни медени пилешки крилца във фолио!

  • 7 356
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3 861
Много вкусни и подходящи за гости, когато трапезата е тип "шведска маса".

Марината за накисване на крилцата:

Бяло вино(при липса съм използвала водка, джин...)
соев сос
горчица
черен пипер
Малко чесън на парченца

Крилцата(без острата им част) се накисват хубаво  в тази марината. Колкото повече време, толкова по-добре.


След като се накиснат хубаво се вадят от маринатата. Нарязват се парченца алуминиево фолио според големината на крилцата. Трябва да е достатъчно голямо парчето фолио за да се завие вътре хубаво крилцето заедно с другите екстри и да не тече.

Всяко крилце се намазва с мед, поръсва се с черен пипер и се слага парченце чесън и малко масло. Завива се хубаво.
След като се увият всички крилца се нареждат в тавичка, която се задънва с малко водичка(може и винце) за да не са на сухо. Пекат се на умерена фурна.

Сервират се така с фолиото. Много са атрактивни и вкусни.

Бон Апети  chef

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 20:35 от доня КОПРИВА

# 1
  • Мнения: 9 973
 bowuu само дето съм пълен инвалид в кухнята и ако го направя,сигурно мъжа ми  ще си оближе пръстите  Crazy
Но ще се изпробва,дано стане  Flutter

# 2
  • Мнения: 3 861
bowuu само дето съм пълен инвалид в кухнята и ако го направя,сигурно мъжа ми  ще си оближе пръстите  Crazy
Но ще се изпробва,дано стане  Flutter

ооо Деска, няма какво да им объркаш, а така вървят със соев сос...мммм....и биричка, олигавих се Crazy  Crazy Crazy

# 3
  • France
  • Мнения: 726
Аз имах подобна идея.....задължително ще пробвам. Благодаря   bouquet

# 4
  • Мнения: 5 647
Предполагам и с бутчета може да стане?

# 5
  • Мнения: 3 861
И аз така предполагам
ако го направиш с бутчета, пиши после за резултата Peace

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 3 972
чела съм някъде подобна рецепта, но никога не съм я пробвала. мисля да опитам тези дни.

# 7
  • Мнения: 27 524
Еха, супер.  Simple Smile И ние сме големи фенове на крилцата, ама пусто - хипер мазни и вредни са  Tired И аз ще опитам с бутчета. А с бяло месо на ивици няма ли да стане  Thinking , че имам 15кг пилешки гърдички във фризера  Crazy

# 8
  • Мнения: 3 861
 Shocked ооо 15кг.
Какво го правите това месо бре #Crazy

Блонди, сигурно ще стане, това, което ме притеснява е, че бялото месо е по-сухичко...
Ама то маслото и меда трябва да го овлажнят, а и ако стои по-дълго в маринатата...
Ако пробваш този вариант задължително пиши как се е получило. Wink

# 9
  • Мнения: 27 524
 Joy
Намерихме в Метро на промоция - тук бялото е по 11 евро, а имаше сега за 4 евро, ама - ако вземеш 15кг и... ние взехме  Blush Та напълних фризера  Laughing Обезателно ще пробвам и ще пиша тия дни  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 1 809
Много вкусно звучи... НАпълни ми се устата със слюнка. Лошото е, че в къщи аз съм единствената, която обича крила Sad

# 11
  • София
  • Мнения: 4 052
Това поотделно завиване само заради, атрактивния вид ли е или е ключов момент. Аз приготвям нещо подобно, но ги пека направо в маринатата, (която е почти същата). Понякога ги завивам с фолио, но стават и без него. Звучи доста интересно, но и пипкаво...може ли снимка Mr. Green

# 12
  • Мнения: 3 861
Ами един път заради меда и маслото за да си останат върху крилцето и да си попият в него, а не да изтекат в тавата при печенето и втори път заради вида.

Нямам навика да снимам ястията, които приготвям и затова нямам снимка не тези крилца. Обикновенно за снимка се сещам след като сме изяли всичко Laughing

# 13
  • Мнения: 1 531
Joy
Намерихме в Метро на промоция - тук бялото е по 11 евро, а имаше сега за 4 евро, ама - ако вземеш 15кг и... ние взехме  Blush Та напълних фризера  Laughing Обезателно ще пробвам и ще пиша тия дни  Hug

правя го с къри в уок. запържвам една глава луки няколко скилидки чесън, слагам  пилежкото филе на жулиенчета и продължавам, като поръсвам на вкус със сол и къри и накрая добавям малко топено сирене. ако много залепва, разреждам леко с прясно мляко. става супер вкусно. като сервираш, слагаш резенчета лимон и украсяваш с пресен магданоз.

# 14
  • Мнения: 27 524
правя го с къри в уок. запържвам една глава луки няколко скилидки чесън, слагам  пилежкото филе на жулиенчета и продължавам, като поръсвам на вкус със сол и къри и накрая добавям малко топено сирене. ако много залепва, разреждам леко с прясно мляко. става супер вкусно. като сервираш, слагаш резенчета лимон и украсяваш с пресен магданоз.

Извинявам се за може би тъпия въпрос, но тази рецепта за пилешките гърдички ли е или не?  Blush

# 15
# 16
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 217
Леле колко обичам пилешки крилца!!! Тъкмо се чудех в каква марината да ги накисна. Обаче имам една сериозна забележка относно алуминиевите продукти - съдове и фолио - установено е отдавна, че при силно загряване алуминият отделя микроскопични  парченца, които се "отлагат" в мозъка. Не ползвайте такива съдове, а с фолио само покривайте при нужда печивото. Поне аз така правя.
Доня Коприва, само съм добронамерена  newsm03

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 3 972
така аз ще пробвам с бутчета. сложих ги в маринатата да стоят цял ден, а довечера ще ги пека.
след това ще кажа как е станало. и още нещо - сложих меда и чесъна в маринатата още сега - понеже соевия ми сос е много солен и малко да се неутрализира с меда. дано да станат добре.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 052
Ами един път заради меда и маслото за да си останат върху крилцето и да си попият в него, а не да изтекат в тавата при печенето и втори път заради вида.

Нямам навика да снимам ястията, които приготвям и затова нямам снимка не тези крилца. Обикновенно за снимка се сещам след като сме изяли всичко Laughing
Благодаря за отговора.  bouquet Непременно ще ги пробвам и ще споделя за резултата Wink

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 3 972
споделям резултата - както по-рано днес казах, реших да пробвам рецептата с пилешки бутчета. размразих ги , сложих ги в дълбок съд, приготвих маринатата от соев сос, горчица, вода малко, чесън, черен пипер и мед и залях бутчетата с нея. престояха цял ден така в хладилника днес. покрих 1 тавичка с фолио и направих нещо като тава в тавата Crazy ако правилно го обяснявам. сложих бутчетата в тази нова тава, излях и маринатата вътре и завих всичко в фолио. в истинската тава сложих вода. признавам си, забравих да намажа бутчетата с мед и масло. пекох ги 1 час. резултат - станаха прекрасни Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

благодаря за рецептата Wink Wink Wink

# 20
  • Мнения: 46
На Блонди ще и напиша една много бърза рецепта с тези пил.филенца.Може би я знаеш,защото е лесна.Нарязваш месото на лентички и ги слагаш в теф.тиганче с малко вода колкото да побелеят,нали знаеш ,че им трябва малко време и после им изсипваш една заквасена сметана на данон и ги разбъркваш още 5 мин.Слагаш черен пипер и сол и готово .Но по скоро това е за мезе.Bon Apeti

Общи условия

Активация на акаунт