Бучка на гърдата

  • 43 848
  • 99
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 687
Недей си поревава а отиди на лекар. Може да е нещо свързано с кърменето. Мен питаш ли ме тази седмица в какво състояние съм.  Sad мислеха че е киста, правиха ми пункция и казаха, че ако е течност ще я изтеглят и ще се махне. Но за съжаление не е това . Не знам какво е точно. Водят го доброкачествено образувание оето в повечето случай не се изражда в рак. Това знам аз.

# 31
  • София
  • Мнения: 749
Желая ти много скоро всичко това да е зад гърба ти  Hug Стискам палци всичко да мине бързо и безболезнено fingerscrossed

# 32
  • Мнения: 623
Авторката на темата нещо я няма
Дано да е отишла на лекар
Но като стане въпрос за бучки в гърдата нещо не мога да се стърпя да не пиша

Във форума никой няма да ти определи от какво е бучката
Тук може да получиш състрадание, съчувствие, може да ти наритат задника........Но точната диагноза се поставя от лекар

Хей момиче, защо плачеш, като нямаш диагноза
Нека първо лекарите ти кажат, че има повод за сълзи
Не всяка бучка е опасна

Схемата е проста: вместо да се тюхках и да искаш състрадание отиваш при личния лекар
Личния лекар те изпраща където трябва: гинеколог, мамолог ит. н.

# 33
  • Мнения: 1 687
Не че имам намерение да се карам с някой, но мисля че някой четат темата по диагонал. Ако не си разбрала след третия пост на авторката вече пише с регистрацията си.  Wink Вчера както написах ходих на доктор, правиха ми изследвания и ми поставиха диагноза. Мисля че за сега няма какво повече да напиша. Утре ще ме приемат в болницата. А между другото никой не иска състрадание, а да разбере някой неща.

# 34
  • София
  • Мнения: 5 074
Вместо да се сърдиш, прочети последните публикации на авторката на последния пост и ще видиш, че не чете между редовете, а дава правилна насока как се процедира при установяване на бучка в гърдата, при това от опит.
А плача или паниката е най-лошия съветник. В повечето случаи повод за притеснения няма, но трябва лекар да постави диагнозата.

# 35
  • Мнения: 623
Да мила, чета под диагонал за да не чета плявата

Аз също съм оперирана от бучка в гърдата и единствената ми цел е била да отидеш на лекар
А защо това ми е била целта, може да ти обисня след операцията ти
Много често страха кара хората да не отидат на лекар

Щом утре влизаш в болница значи други ден ще те оперират
Това значи, че най-рано в понеделник, вторник ще ти излезе хистологичния резултат
В 97% от случаите образованието е доброкачествено
Успех и пиши като излезеш от болницата
Резултата от първичната биопсия излиза докато си още под упойка

  bouquetВърнах се и по прочетох малко, но пак беше под диагонал
Ако нещо пропускам  Praynig прощавай



# 36
  • Мнения: 1 687
angelary извинявай за това което написах, но наистина бях доста уплашена. А знам че някой четат тук там. Благодаря ти за съветите. Това не го знаех че излизат веднага резултати. Бяха ми казали че минава около 10 дена.Да в петък ще ми е операцията. С пълна упойка съм.А аз точно от страх отидох по най бързия начин. Благодаря ти  Hug

# 37
  • Мнения: 623
Нормално е да си изплашена

Къде ще те оперират? И ако не е тайна в каква възраст си т.е. около 30-те ли си.

Резултатите не излизат веднага
Всеки онкологичен център си има лаборатория в която изследва бучката веднага след като я извадят.
Но важен е хистологичния резултат. Той идва малко по-късно от 5 до 10 дни и обикновено препокрива това което е от лабораторното изследване докато още си под упойка.

Както Хули каза имам опит  Grinning


Хули невероятна си както винаги  newsm51

# 38
  • Мнения: 1 687
Здравей. В Стара Загора ще ми е операцията. На почти 29 години съм. Да знам че имаш опит, преди да пусна темата бях прочела доста неща. Не е много приятно, но понякога се налага. От лаболаторията казаха че е фиброаденом. Казаха ми че под 30-ет години много рядко има нещо много сериозно. Но да не гадая повече. Живот и здраве другата седмица ще пиша какво е станало.
Не само Хули но и ти си невероятна. Благодаря ви.  newsm51

# 39
  • София
  • Мнения: 5 074
Стискам палци за успешна операция.
Чакаме да пишеш и да ми кажеш - ти позна. Повод за притеснения няма  Peace

# 40
  • Мнения: 623
Чувала съм, че в Стара Загора хирурзите са добри

Както казва Хули, повод за притеснение няма  Peace
97% от случаите при тази възраст си е фиброаденом

Стискаме ти палци и чакаме да пишеш   bouquet

# 41
  • Мнения: 3 211
Майка ми е оперирана 3 пъти от фиброаденом. Първия път в далечната 1972г. (била е на 22г.) като 3 години си го е носила, има невероятно ужасен белег. Последната операция беше преди 2-3г. и белегът е почти само точка.
Разбрах, че днес ще те оперират, стискам палци всичко да мине успешно и резултатите да са добри Praynig

# 42
  • Мнения: 789
Здравейте,момичета  bouquet!
Нахаквам се тук с един въпрос към вече преминалите през преглед от мамолог или какъвто и да е лекар в тази област.
След като изказах проблемът си пред местният лекар(болки в гърдите ,също като предменструални или като тези в начална бременност,но от 2-3 месеца са постоянни,и също имам твърди образувания и на 2-те гърди,но не "оформени топчета"),без да ме прегледа,ми даде направление за преглед в хирургията в близкият град.
Датата ми за преглед е 13.01.2009. До тогава не знам какво да мисля,малко се плаша.Моля ви,кажете ми какви симптоми имахре вие преди известните диагнози-фиброаденом или мастопатия.Четох,че болки няма,а мен ме болят доста гърдите.

# 43
  • Мнения: 623
В кой град? И от кой град те пращат?
А да, много важно, на какъв хирург?.

Нещо общо-практикуваната процедурката е по-различна: Личния ти дава за гинеколог, а той те изпраща на мамолог.
Под 30 год мамография не се прави, само ехотрафия.
В по-редки случай те пращат и на хирург и той от там където трябва.

По принцип бучките не болят.
Болките в гърдите са от мастопатия от която жените си страдат.
От нея спасение няма. Освен това тя предразполага към образуване на бучки.

С мастопатични гърди съм и съм имала такива уплътнения.
Обикновено се появяват преди цикъл и седмица след цикъла се чистят. Но не винаги понякога трябва и два три цикъла. Понякога се оказва мастно образувание.
Поради това само изследването на гърдите се препоръчва да става седмица след цикъл.

Дали е късно 13 януари?
По принцип да, защото ще си изкараш празниците в паника
Иначе зависи в каква възраст си. Но пак не е късно, защото по Коледа болниците в тази област започват да работят само за много спешни случай, а ти не си такъв.

Струва ми се че само си се панирала. Но кой ли нямаше на твое място

# 44
  • Мнения: 789
angelary,на 32год. съм.В Испания сме(понеже попита в кой град ме пращат).Живеем в едно село,лекарят е "малко" небрежар,бая хора не са доволни от него и повърхностната му работа.Просто ми даде направление за хирургията(нямам идея на какъв хирург ме праща,само каза че няма нищо да ми правят,ще видели структурата на образуванието),а там не съм стъпвала никога. Благодаря ти за отговора.Знам,че тук не е мястото да си правя консултации,но тъй като лекар не ми даде изчерпателна информация,налага се да чакам до прегледа в неведение,а инфото в интернет само ме плаши,реших да попитам жени"с опит".

Общи условия

Активация на акаунт