И аз да се изкажа

  • 5 367
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 370
малееееее,мен ме е срам 5лв. да взема назаем от нашите или от сестра си а какво остава за друга сума..... ooooh!кви са тия хора бе?!и аз се разправям с едни такива роднински олигофрени на мъжът ми. Thinkingедно време много ги харесвах докато не ми подляха вода! #Crazyне само до пари опира.и сумичка ни дължат и се правят на"дръж ми шапката" #Cussing out,и много знаят да говорят и вобщеее..... #2gunfire #Cussing outама тапотия бе!уж роднини а какво,съдират ти кожата. Crossing Armsи хич не им пука,че ако може пак ще го направят.това е,не ги ли пратиш на майната си ,няма отърваване. Naughtyама мъжът ми е наивен и си мисли,че много го обичат/те си знаят за кои говаря/,а в същност така го използват ,чееее и ако може ще му забият пак нож в гърба. Crossing Armsне ги понасям и сами са си виновни затова. неискам нито да ги виждам ,ако може да напуснат живота ни завинаги!да седят далеч от семейството ми.да си живуркат там и да ни оставят намира. #Cussing outтакаче ,незнам какъв съвет да ти дам.аз доста време съм в това кофти положение и незнам дали има излизане от блатото. newsm78пожелавам ти успех.

# 31
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Именно за да се избегнат такива проблеми е нужно въпроса да се "сложи на масата", да се обсъди и след като веднъж се вземе решение, то да остане такова, т.е. да няма ситуации от сорта "ама само този път, и повече няма". Сядате с мъжа си и се разбирате той за кого работи - за да гледа семейството си, или за да гледа брат си. Стигате до решение (да си гледа семейството), и ако посмее да наруши - да му е яка кожата. За мен не е нормално да се дават пари на когото и да е, при това постоянно. Мама и тате са до време, след това - жената. Същото важи и за съпругата.

# 32
  • София
  • Мнения: 212
В събота бяхме на гости на родителите  на мъжа ми, и замалко да се задавя с тутманика, който беше направила свеки, когато свекъра реши, че и той може да ни дои за пари, под предлог, че трябва да стегне къщата на село Mr. Green Щото видите ли " то всичко за вас правим" #Crazy
Мъжът ми още не е отворил уста за това, ама само да ме попита, аз такава ще отворя, че..... Twisted Evil
 

# 33
  • София
  • Мнения: 10 323
Ти си отстоявай твоето, ама само внимавай да не ги обиждаш пред него. Че много боли да ти нагрубят роднините, от опит знам (слава богу, не точно от съпруга ми).
А това " то всичко за вас правим" е любимо на свекитата. Питат "Искате ли да купим еди какво си?" "Не", обаче те го купуват и след това се сърдят, че не припадаме от радост. "Ама нали за вас го правим, защо не го оценявате?". Ние нито го ползваме, нито го искаме, ама хайде. Иначе са добри хора, само малко особени разбирания имат за "подаръци".  Twisted Evil

# 34
  • Мнения: 24
Явно си много търпелива аз на твое място до сега да съм ги подредила.Ама и мъжа ти има вина,че е наивен е да кръв са му,но до кога така докато ви свалят и кожата от гърба.Вземи мерки мислят ви за прекалени будали добряци.

# 35
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
От опит ще ти дам един съвет - не овладееш ли гнева си и кажеш ли на мъжа си всичко, което мислиш за брат му ще си имаш неприятности и скандали с мъжа ти. Аз по принцип съм откровена, пряма, честна и открита. Обаче това моите близки тълкуват като недостатък. Дипломатичност се изисква при отношенията с другата рода. Мъжът ти няма как да не се усети, че брат му го използва. Спокойно кажи на мъжа си че всеки трябва да се справя с финансовите си проблеми и че ти не си съгласна постоянно да давате пари на брат му. А на твоите роднини давате ли пари?
   smile3501Страхотен отговор и много разумен

# 36
  • Мнения: 66
Момичета,и аз имам същия проблем с девер -паразит.Доста е деликатна ситуацията и аз се мъча да намеря най-рационалния подход,но още не съм го открила.Много е кофти положението и напоследък взе яко да ми писва.Мъжът ми все повтаря:Той ми е брат и  в момента не работи,аз искам да му помогна".Лошо няма,само че аз откакто го познавам брат му(повече  от 10 години),той все не работи,а в момента е на 38 години.Е,честно не го разбирам това!

# 37
  • Мнения: 7 723
Пролемите няма да се решат с размахване на пищаци.
Братята са си братя и в това, че трябва да се подкрепят и
да си помагат няма нищо лошо. Дори напротив.

Извинявай, ама в цялата ситуация най- големия путьо е мъжът ти.
(без извинение)
Роднините са си прави. Там, дето е текло, пак ще тече.
Така сте ги научили.
Ти, и да си отваряш устата, и да не си я отваряш,
едва ли ще промениш нещо, ако мъжът ти не скочи
веднага да те защити. Най- много да си вкараш авто- гол.

===Замислям се дали да не започна да се глезя с покупки за да не остава за тях, защото сега се ограничавам за да имаме някой лев, тамън събереме и хоп тия кръвопиици ни отупат кожухчето?
Страхотно хитър ход от една уважаваща себе си
майка и домакиня в момент на световна криза ooooh!

Слушай кво! Просто хвани мъжа си за ревера,
притисни го до стената на полупалци и го питай:
"Абе, ти тъпак ли си, или на тъпак се правиш?"

...нали си чувала поговорката, че балъците трябва да се плющЪт? Wink Whistling

# 38
  • София
  • Мнения: 4 884
За съжаление има вероятност мъжът ти да не го отреже и тоя път.

# 39
  • Мнения: 30
мила,и моя мъж има 2-ма брата (моя е средния) по-малкия не работи,на 18 години и е в 8 клас,само за жени,алкохол и тн мисли.по-големия брат е на 25 години,с някакви психо отклонения (само на документи,за да взима парички),не работи,изкарва си пари "отнякъде" (не искам да знам от къде),баща му е на село при майка си и баща си(пияници),за да се напива на спокойствие.единствено майката (свекървата ми Wink) е нормална-с 2 висши,много забавна и добричка,но 2-мата сина,които останаха при нея и взимат живота-държат се ужасно с нея,харчат парите и за глупости и тя никога не може да се види с парички  Cry нищо не може да им каже,щото не знае кво може да стане...и като остане без пари ... иска от нас...не че ние имаме много.няма как да и откажем.сега ни иска 1000 лв,за да замине за Италия при нейни познати...как да и ги дадем???  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт