Докога искате да си гледате детето?

  • 13 580
  • 277
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 294
И двете ги гледах до 1 година и се върнах на работа, на ясла не съм ги давала защото бабите ги гледаха до 3-годишна възраст и направо на градина си пуснах.

Ако имах финансова възможност бих ги гледала сама, а не да натоварвам бабите  Peace

Анкетата е малко раз/объркана

# 31
  • София
  • Мнения: 334
Гласувах с "Друго".

Бих искала да гледам дъщеря си до около двегодишна възраст, след което да се върна на работа, но на половин работен ден за около 1 една година (като наема детегледачка за времето, когато ме няма).
Разбира се, всичко зависи и от финансовото състояние на семейството, гласувах как бих искала да постъпя   bouquet

# 32
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Гласувах!
Три години си гледах каката, поради факта, че забременях и родих второ. Но и малкия мисля да си гледам толкова.
Болната ми тема е платеното майчинство. Защото чинно си плащах осигуровки на реална заплата 10 години, а сега вземам като циганките с нито ден стаж и осигуровки, 220лв. Така че, да ми е жив и здрав мъжа, една година ще ощетя семейния бюджет с 220лв месечно и ще си остана в неплатена.
Едно не мога да проумея. Ако бабата гледа внучето си от 2-та до 3-тата година ще й се плаща, пък аз като си гледам детето - безплатно Mr. Green Май пак предизборно си осигуриха електорат.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 524
Гласувах година и половина. Еднообразието ми тежи, свикнала съм на живот на бързи обороти и сега ми е трудничко. Като започна работа сигурно ще ми се иска да не съм, но това е за момента желанието ми.

Масларова е просто......

# 34
  • Мнения: 199
Аз вероятно ще гледам детето си до 3 год.,но гласувах за над 3, защото ако имах възможност бих искала. Но надали ще се уредя с 4 часов работен ден.

# 35
  • Мнения: 1 897
До двегодишна възраст бих искала аз да се грижа за детето си. След това бих го дала на ясла, а аз бих се върнала на работа.
Освен това бих искала да имам възможност да работя на половин работен ден или пък от дома в периода, когато синът ми ще е в начална ученическа възраст.
П.П. Синът си гледах до 1г. 6м. като същевременно работех от вкъщи.

# 36
  • Мнения: 925
Искам да си гледам детето до 3-год му възраст, че и повече. Искам да забременея и родя отново, преди синът ми да е навършил 2 години. По този повод пидозирам, че ще ми се посъбере време да си стоя у дома. Искам след споменатите 3 години да ходим с детето/децата в плейцентър, а не на детска градина.
Сериозно обмислям да се преквалифицирам и дообуча и да добия умения да се занимавам професионално с деца.

# 37
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Гласувах за 3 години - за мен това е оптималният вариант. След това ще се върна в офиса, освен ако не започнем второто  Mr. Green

# 38
  • София
  • Мнения: 211
Ако имах финансовата възможност бих гледала детето си поне до 2 годишна възраст.
Според мен след тази възраст са поне малко самостоятелни и могат да си кажат дали са глади, боли ли ги, пишка ли им се и т.н. и бих могла да оставя детето си на някой друг човек или ясла без да умирам от притеснения и без да ме изяжда съвестта ми.
Но реалността е друга и най- вероятно ще трябва да си дам бебенцето след 4-5 месеца да го гледа някой, а аз да се върна на работа  Sad

# 39
  • Мнения: 2 334
До две годишна възраст бих искала и ще си гледам детето.Попринцип сигурно ще искам и повече време да си я гледам ,но мисля че е по добре и за нея да ходи на градина защото аз не мога да заместя играта с децата както и ще е по добре за нас от финансова гледна точка  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 9 436
Цитат
[До две годишна възраст бих искала и ще си гледам детето.Попринцип сигурно ще искам и повече време да си я гледам ,но мисля че е по добре и за нея да ходи на градина защото аз не мога да заместя играта с децата както и ще е по добре за нас от финансова гледна точка  /quote]                                                                                                                                                                               И аз така Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 3 064
Гласувах с до 3. И така и смятам да направя. Не сме цъфнали и вързали финансово, но и преди това работата ми не беше обвързана с твърдо заплащане, така че не е голяма разликата. Против яслите съм, за детегледачка нямам пари, а и ми харесва да си гледам детето. Не се чувствам ограничена откъм контакти, виждам се с достатъчно хора, поработвам и отвкъщи, така че не съм безнадеждно затъпяла.

# 42
  • Мнения: 188
ако имам възможност искам да гледам сина си поне три години

# 43
  • Мнения: 1 477
Смятам да гледам детето си до 2 годинки.

# 44
  • Мнения: 2 111
3 години (2 платено, 1 неплатено) искам да си гледам (съм гледала) детето, после искам да се върна (се върнах) на работа
Иска ми се да я гледам до 3 години,но най-вероятно ще се върна на работа като стане на 2-2,5 години.

Общи условия

Активация на акаунт