помогнете-задна хрема

  • 34 537
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Лайката алергизира, така че внимавайте -  и външно и вътрешно се прилага внимателно, по малко, за кратко и с бебета не знам доколко е препоръчителна по тези причини.

Задната хрема и третата сливица имат връзка. Стичащите се секрети обливат сливицата и я активират така да се каже - набъбва и може да прави проблеми. Всяка хрема над седмица трябва да се следи. Най-добре от УНГ. Треата сливица самата обикновено се овладява лесно. Но трябва да се действа за да не се задълбочат нещата.

И подкрепям за алергиите, мухъла и проветряването. Предполгам проветрявате на час два с широко отваряне на прозореца независимо от сезона. Ако не, това е минимума. Влагата си се трупа иначе. Ако имате ПВЦ дограма и кондез ще ви е по-лесно  - добрата влажност за децата и честотата на проветряване се определят лесно. Спре ли конденза - близо сте.

# 16
  • Мнения: 556
И на нас задната хрема ни е голям проблем. От нея детето не може да спи, кашля и повръща секрети. А сме стигали и до АБ. Отначало ни помагаха инхалации с вряла вода и сода - така детето изхвърля секретите навън. Но последния път нямаше ефект от инхалациите. Тук във форума видях че някои майки са доволни от една помпа за нос от DaNet магазин и я взех и аз. Доста сополи извадихме с нея.
УНГ специалиста при когото водихме детето каза че за задна хрема най- подходящ е Коларгола. Аз също съм доволна от него. Изказа се добре и за капките с клеева тинктура, но тях не съм ги пробвала и не мога да дам отзиви.

# 17
  • София
  • Мнения: 215
За задна хрема слагаме капки "Тобрадекс" и доста добре действат на детето.

# 18
  • Мнения: 2 908
Зa задна хрема слагахме Тобрадекс,Коларгол,капки с клеева тинктура,Олинт,Еуфорбиум Композитум(всичко това изписано от лекари)-и резултат-полуразрушена лигавица на носа-в момента имма пълна забрана от каквито и да било капки,освен физиологичен разтвор,а носа си е запушен и капе отзад... Tired,предизвика ни бронхит,гной по сливиците,който махнахме с АБ-Аугментин,сега ми вдига температура-май е с пневмония,на ренген и на УНГ сме тези дни.. ooooh! ooooh! ooooh!Проветрявам на всеки час у нас,не сме в панелен блок,няма мухъл у нас...поне не виждам никъде...
Мили майки,идва ми да хвана ножа и да отрежа тъпият нос-сериозно ви казвам до какво ми е стигнало.... Mr. Green

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 14:59 от Супер мама

# 19
  • Мнения: 2 070
и аз имам такова желание.хърка ,преглъща,а тя спи леко и се буди от хъркането,пък какво остава за другите екстри.записах час при др.Кънева,горещо ми я препоръчаха.ще пробвам и там.знам че от капките се получава зависимост,ма без тях изобщо няма да спим.нищо не я излекува,има само временно подобрение,и така трета година Tired

# 20
  • Мнения: 1 114
И ние сме в подобно положение.
През септември синът ми тръгна на градина, започна се с прословутите хреми...
През октомври махнахме третата сливица, в резултат на което имаше подобрение за около месец, но от тогава е с хрема и кашлица /тя попремина, но вечер кашля по 1 час и се дави, почти винаги повръща/.  В резултат на всичко това сме тотално изнервени и изтормозени от безсънието и притесненията. Личната му лекарка казва,че ще има подобрение през март /до тогава ще си е изградил имунитет/ и че било неизбежно, щом ходи на детска градина. Хомеопатичката му все повтаря,че не е трябвало да я махаме сливицата. Донякъде може би има право, защото продължава да гъгне , а пък и тази кашлица.... преди за близо 4 години беше имал 1-2 пъти всичко на всичко. Но и хомеопатията нещо не помага, да не говорим колко скъпо ни излиза. Да кажа  ,че съм отчаяна , ще бъде доста слабо.  Sad

# 21
  • Мнения: 640
Аз този път(след прекарана пневмония преди месец и половина) го заведох на хомеопат след седмица хъркане нощем. Предписа ми Pulsatilla 30CH & Kali Sulph 9CH. За една вечер всичко отшумя. Давам и калеева тинктура(капех и в носа). Доверете се на нетрадиционното Peace

# 22
  • Мнения: 640
За задна хрема слагаме капки "Тобрадекс" и доста добре действат на детето.
Тези не са ли за очи?

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Да,точно така за очи са тези капки.Но се ползват и за нослето.И ние сме със същият проблем и като гледам оправяне няма.на всичко отгоре прави и алергия от антибиотици.

# 24
  • EU
  • Мнения: 164
Ние сме на 6 месеца и вече за втори път я правим тази задна хрема.Първия път стигнахме до болница-пневмония Cry.Мина един месец и ето пак.Не знам какво да правя-стеримар,коларгол,осцилококцином-никакъв ефект даже май по-зле стана.Помогнете ако на някой му се е случвало нещо такова.От снощи започнах да слагам капки с клеева тинктура
моята дъщеря е вече на 9, но когато беше бебе и тя ги правеше тези неща.
Опитвах какво ли не, докато не открия нашата лекарка хомеопат. вече 8 години се лекуваме само с хомеопатия, всичко минава бързо и леко.
пожелавам и на вас да намерите своя лекар, но преди това тряба да си решила твърдо, че искаш промябна за бебето и за теб. Не съм съжалила в нито един момент за взетото решение, а всички тези медикаменти, капки и пр. те не лекуват, те подтискат симптомите и така само се въртите в един омагьосан кръг ...

Общи условия

Активация на акаунт