23-годишна родилка почина във Варна...

  • 7 980
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 335
...Лекарството се казва ”НовоСевън”...
На този медикамент му се чу името най-вече покрай инсултите на Ариел Шарон и публикациите за това, че бил лекуван със "смъртоносен препарат".

Говореха за смъртоносни странични действия на лекарството, което всъщност е преназначено за лекуване на болни от хемофилия, но било използвано и при случаи на инсулти.
Разбрали за вредата от него след голямо изследване на десетки случаи на инсулт, при които прилагали и това ”НовоСевън”.
Обвинявяха го, че затова не е подходящ при инсулти, защото с него може да се спре успешно кръвотечение, но пък после може да доведе именно до запушване на капилярите или по-големите кръвоносни съдове.

... Наскоро пак имаше подобен случай с родилка...
Да, през октомври, ако не се лъжа.


# 31
  • Мнения: 6 713
Моите съболезнования
Cry Cry Flowers Rose Flowers Rose

# 32
  • Мнения: 91
Много,много тъжно и страшно,защото в Бг.е рисковано и опасно за здравето жените да забременяват и раждат CryПреди 12 години при секцио едва оцелях,но сега става ежедневие #Cussing out

# 33
  • Мнения: 27
 Flowers Rose Flowers Rose
Моите съболезнования на семейството! Познавах лично момичето и ми е много тъжно .

http://www.chernomore.bg/news.php?nid=38867

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 20:00 от rrr79

# 34
  • София
  • Мнения: 2 840
Жалко и тъжно.
Съболезнования на близките.

Крайно съм скептична относно професионалните умения на българските лекари. За жалост този скептицизъм не е вроден, нито е нормалното ми състояние, а е изстрадан. Освен това не съм убедена и в чисто човешката им мотивация да бъдат лекари.

Това, в което нямам съмнение, обаче, е, че родното ни здравеопазване се крепи само на дръзновението на шепа ентусиасти, които вярват, че да си лекар е мисия. Всички останали, свързани със системата, сякаш имат за цел да ни изтребят.

# 35
# 36
  • София
  • Мнения: 932
Моите съболезнования на семейството на майката.
Мир на праха й.
 Flowers Rose Flowers Rose
Понякога , колкото и да не ни се иска такива неща се случват и никой не застрахован. Но надявам се лекарите наистина да са направили всичко по силите им , почти съм сигурна че е така, с малки съмнения заради случай известни на всички ни и заради оборудването на БГ болниците , което в повечето случай е под всяка критика а и на всички ни, е известно пестенето заради клинични пътеки.
Но в случая най-важното е да има яснота по въпроса и истината да излезе на яве ,каквато и да е тя, но е тъпо да бързаме да обвиняваме лекарите за всичко, въпреки че има много "мърши в системата".

Дано малкото слънчице което се е родило , да бъде обичано и щастливо.

# 37
  • София
  • Мнения: 910
 Flowers Rose Flowers Rose Бог я прости ...
Дано детенцето да е живо и здраво и да има кой да го обича...

# 38
  • Мнения: 3 818
В статията не пише, дали са използвани ампули за кръвосъсирване.
От тази година има клинична пътека за въпросните ампули, които са животоспасяващи. 

Да, има, но не винаги вършат работа.  Confused Наскоро лекарката ми разказва за два нейни подобни случая - в единия ампулата е помогнала, във втория - не. И понеже ми разказа в подробности за развитието на случаите, мога да ви кажа, че това е много тежко усложнение, което просто няма как да се предвиди и е изключително трудно за лекарите да успеят да направят нещо. Затова нека не ги плюем без доказателства Peace

Нека почива в мир момичето! И дано детенцето и расте обичано. Praynig

# 39
  • Мнения: 17 546
Направили са всичко възможно, обаче тук става въпрос за ДИК синдром, неспасяемо е било.
Peace
Хора, които хал хабер си нямат от медицина, са готови винаги да обвинят само и единствено лекарите. Никой не отчита, че има неспасяеми състояние, които не зависят нито от лекар, нито от Господ. Освен това статистически са допустими такива случаи. Жалко е за всяка майка, която умира, давайки живот на детето си, без дори да го е прегърнала, но това не е невероятно, навсякъде по света - и в най първобитните, и в най-цивилизованите държави!

Бог да прости жената и дано това дете бъде отгледано с достатъчно любов!

# 40
  • Мнения: 335
...Хора, които хал хабер си нямат от медицина, са готови винаги да обвинят само и единствено лекарите. Никой не отчита, че има неспасяеми състояние, които не зависят нито от лекар, нито от Господ...

А има и такива, които искат просто да знаят истината преди да обвиняват или да оправдават, заради което задават въпроси.
Отчитат, че има и неспасяеми състояния.

На някого това му пречи?




# 41
  • Мнения: 17 546
На теб винаги и във всички случаи ти пречи!

Караш ме да пиша неуместни неща, в тема, в която не трябва, но пък ми втръсна вече от вечното ти мрънкане и вечната ти революция за всичко! Close

Другите, извинете ме!

# 42
  • Мнения: 17 407
Холограма, какво искаш да анализираш ти точно, след като сама казваш, че нямаш медицинско образование? Или поне кажи своята теория по въпроса?
Големи глупости прочетох в темата, жалко!

# 43
  • Мнения: 1 749
Жалко за момичето ....
Балу,в стаята,в която ме преместиха след раждането докараха едно момиче,което за малко е щяло да почине заради алергична реакция към бития по време на контракциите бускулизин.Нали знаете...като пристигнете в родилния дом ви питат от какво сте алергични...Е,да ,нооо....аз откъде да знам дали съм алергична към нещо,ако не съм имала допир с него?Не би ли трябвало да се направят някакви тестове,да му се не види?Или е по-добре да си играем на руска ролетка?

# 44
  • Мнения: 17 546
Балу,в стаята,в която ме преместиха след раждането докараха едно момиче,което за малко е щяло да почине заради алергична реакция към бития по време на контракциите бускулизин.
Понеже репликата е лично към мен: Нали в момента не говорим за смърт, настъпила заради нелепа алергична реакция, а за ДИК синдром? Или само аз съм разбрала грешно? Имате ли представа какво е ДИК синдром? Нека го обясни лекар, защото и аз мога да го обясня, но нямам претенциите да съм с медицинско образование и не сте длъжни да ми вярвате.
Имелда, Дренка, има и други лекари тук, нека обяснят за всички.

Общи условия

Активация на акаунт