Отговори
# 285
  • Мнения: 3 372
Аз на нашата рода им казах, че стават баби и дядовци и това е Flutter Те всички много се зарадваха, особено бабите ми, които ще станат прабаби за пръв път Flutter То и на бъдещите баби и дядовци им е за пръв път Peace

# 286
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Като стана дума за пътувания, доста се притеснявам как ще ми понесе пътуването с автобуса. Сега ще ходим на гости на моите родители в Хасково и е 6 часа път Sad А на мен ми прилошава и без да съм бременна. Направо не знам какви ще ги къдря... Някакви хитринки да знаете? Или направо да се запасявам с торбички...
А пък за Нова година ще пътуваме до Рибарица. Там ще е с кола и се надявам, че ще мога да накарам шофьора да кара по-внимателно и да спираме, ако нещо ми стане.

# 287
  • Мнения: 1 147
да си поправя грешката евентуално да си гушна бебето 28,08,2008
Ами на работа съм,простено ми е да греша!
Сладурана Wink Явно и още по навик си пишеш 2008 година Simple Smile

derelli, почивай повече и не се притеснявай. Аз също взимам Утрогестан ... Аз имах двечки в началото, но в 6-та седмица имах много силни болки и прокървих много, съответно вече си имам само едно, но се надявам всичко да е наред. Бях една седмица болничен и почивах повече и сега уж са наред нещата Praynig Дано и при теб всичко да е наред Praynig Hug

kеit, на мен единственото, което в момента ми спира за малко гаденето е сок от портокал или грейпфрут, нищо друго ...


# 288
  • Мнения: 39
десито, благодаря за подкрепата Hug
Моите родители знаят, но семейството на съпруга ми все още не. На Бъдни вечер ще празнуваме в нашия дом и смятам да подаря картичка на всеки с едно стихче, което измислих доката бях в трамвая и така да им съобщим новината.

# 289
  • Мнения: 219
Хей, момичета как сте?
Добре дошли на новите  Hug

Аз се изгубих, ама така е. Хубавото е, че нямат право от работата (старата) да ми намалят заплатата, защото не съм подписала анекс за това. Но ми викат, че трябва да им върна пари, заради осигуровките. Еми, нищо няма да им дам, не стига, че не уволниха, ами и пари ще им връщам, ще имат да взимат. Лошото е, че май ще имаме да се разправяме, ама да му мислят те, или да си вкарат там 600-700лв осигуровки или да дойдат да им ударят една лека глоба от 15 000лв, за това, че не са ми ги вкарали.

Иначе моето момиче, нещо се поразболя, имаше темп и разстройство. Вчера я водих на лекар (хем си й беше деня за прегледа) и има зачервено гърло, та сега се лекуваме, но е доста по-добре от онзи ден. Сега я чакам да се събуди и да папка, но когато стане, нека да поспи повече.

А аз - ами като повечето съм - гади ми се като не ям, като ям пак ми се гади. Направих мусака - любимото ми - не мога да изям и 1 чиния, ужас. Ама и 1-вата ми бременност беше така първите 2 месеца, та се надявам до края на месеца и да ми мине, че и кръвното ми пада. В понеделник ще ходя да давам кръв и урина на малката, а аз да си запиша час за гинеколог. Та може и догодина да ме видят, щото няма мн работни дни до края.

Някой беше писал, че го осигуряват на минимална, но приятелка ще я осигурява на 2-ри трудов. Но пък е болнични и така ще бъде, лошото е, някой писа, че ще ти дават 80% от 240лв, но ако имаш 2-ри трудов мисля, че и от там трябва да ти дават 80% от това което те осигуряват (то обикновенно няма 80%, напр ако те осигуряват на 1000лв, ще взимаш около 760-780лв), но хубавото тогава е, че с евкарват само 8лв и нещо, а не се внасят осигуровки. Ама като се замисля, те за болничния взимат база последните 6м, та няма да взимаш високата Sad

Ами май това е за сега. Аааа, за яденето - ми аз преди както бях свалила 2кг щото ми се гадеше и не ми се ядеше, така после качих 25кг, защото постоянно ми се ядеше, така, че внимавайте, няма да е само за месец този глад.

Ама много пишете, да знаете!

# 290
  • София
  • Мнения: 1 248
Здравейте, аз бях малко в болница тези дни, понеже ми беше доста лошо, не повръщам, но много ми се вие свят  Crazy и ми слагаха системи, не че съм по добре, ама ще траем... Още не съм прочела какво сте писали, но първо ще се похваля, че в понеделник видяхме сърчицето на мъничето, а вчера даже го чухме и това е най-хубавото нещо, което някога ми се е случвало... Така че вече може да ме включите в списъка за 9-ти август.

# 291
  • Мнения: 1 054
Заповядайте в новата тема! newsm51 <-- Ей тук под цветето  Mr. Green
Кате, бързо възстановяване ти желая, системите не са от най-приятните неща  Tired

# 292
  • Мнения: 38
приветус:  preggo

честито на Катето за добрата новина и като си почиваш и не се натоварваш няма да имаш срещи с докторите по такив аповоди за в бъдеще  Peace

Keit напълно те разбирам , аз от малка мн зор пътувам, а утре заминавам за Прага с автобус и ми предстои 20часов пътнаправо не ми се мисли, но да знаеш, че има още една колежка по съдба с автобусни преживявания. Преди пиех Деган, но сега май не е подходящо. Баба ми даваше да смуча маслина или ментови бонбони, понякога помага друг път не толкова...

Абе мацки никой не ми отговоаря за осигурителния стаж и доход. Аз засега и нашата счетоводителка не мога да питам, щото още не съм казала. Ще съм благодарна на някакъв отговор. Мерси!

# 293
  • Burgas
  • Мнения: 214
Момичета и аз най накрая чух сърчице  Kissing Heart и термина ми е на 03.08.2009 супер Hug

# 294
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
.

Последна редакция: сб, 27 дек 2008, 18:14 от vesi_127

# 295
  • Мнения: 285
Момичета, записвам се и аз при вас най-после.
Вчера видяхме тупкащото сърчице и съм много развълнувана.
Терминът ми е на 15.08.09г. дай Боже.

# 296
  • Мнения: 5
Здравейте момичета искам да ви питам как се справихте с гаденето по време на бременност. Аз току що разбрах, че съм бременна и много  ми се гади, не повръщам само ми се гади но през целия ден. Моля за съвети, че много съм претеснена. Доктора си ще видя чак след празниците и до тогава незнам какво да правя.

# 297
  • Мнения: 285
Ами няма преборване, поне при мен. Гадене непрекъснато и от всякакви храни.
На мен ми помагат солетките, то ако можеше цял ден на солети да карам, но таткото ми се кара, че ще уморя бебето с това неядене.
Хапвай по- честичко, избягвай мазни, пържени, тежки храни, газообразуващи.
Яж това, което ти се яде. И пий много течности.
Лесно е да се дават съвети, ама ела ме виж мен- бледа като лимон, изтощена като парцал, непрекъснато с болки в кръста и корема и нон стоп гадене, даже посред нощ.
Ужас, но минава. Стискай зъби.

# 298
  • Мнения: 3 372
Момичета има нова тема Peace №5

# 299
  • Мнения: 285
Да,има аз пиша и там.
Ами да помолим модовете да заключат старата.

Общи условия

Активация на акаунт