На старите приятели с любов

  • 2 125
  • 30
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 395
Искам да споделя това.
Вървяхме със сина ми по улица в нашия квартал. Изведнъж задъхано спря. „Мамо, виж! Той вече си няма приятели!“. После го видях. Малко плюшено мече. Едното му ухо бе леко разръфано, но като по чудо и двете му очи си бяха там.„Не може ли още да е нужен мамо?“ – попита ме сина ми. И трябваше да му обясня, че нещата – и играчките, и всичко останало понякога просто стават ненужни.
Изхвърлям много играчки на децата си-счупени,скъсани.Понякога те виждат,друг път крия от тях.Никога не бях се замисляла дали всъщност не изхвърлям техен приятел.

# 1
  • Мнения: 388
Моята Ивана приема куклите и плюшковците си точно като приятели. Редовно им говори, че ги обича, а на мен обяснява "Мачи (Кико, Лили и т.н.) ми е приятел.". Ако нещо я разстрои, уплаши гушва си мечето и му говори. Пътувайки с кола му показва всичко, което я впечатли. Скоро правихме прочистване на коша с играчки - сама реши да запази всички плюшени, защото й били "приятели". Така, че мили мами, дори да ви се вижда странно, често тези играчки са най-близките им същества.

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Разбираемо, аз още пазя моето мече от моето детство. Наборче ми е, знаме доста от моите тайни, като малка навсякъде го мъкнех със себе си, обличах го, име му дадох.
И наистина си го обичам, за мен е като живо.
Така, че наистина разбирам сина ми който си обича 3-те кученца.
Играчки счупени хвърляме на няколко месеца, скришно от децата. Защото понякога разни парченца незнайно вече какви, още им трябват за нещо  Rolling Eyes
Плюшени играчки не съм хвърляла, имаме цял сандък, но най- любими са трите кученца.

# 3
  • Мнения: 5 940
Иво като се събуди, целува плюшените играчки. Често ги храни, приспива. Кара ги да си подават ръчичките за здрасти, те самите помежду си се целуват благодарение на неговата любовна свързваща помощ. Често го питам "мечо, твой приятел ли е?"и той се съгласява, не знам доколко ме е разбрал. Децата имат нужда от любов, приятелство, състрадателност, почти толкова, колкото от сила и индивидуалност. Трябва да уважаваме приятелите им и правото да им помагат.
Красива, мила тема. Любовно обяснение към детето ти, към децата ни Hug

# 4
  • Мнения: 1 687
Здравей. А ти откъде си сигурна че не го е изгубило някое дете. ( не искам да се заяждам знам какво е )Моята дъщеря когато тръгна на ясла имаше едно кученце. С него става с него ляга. На ясла веднъж ни се скараха че носело микроби и не можело да влиза с него в групата. Така започна да го оставя в шкафчето си. Милото кученце толкова пъти го ших, а то продължаваше да бъде най добрия приятел. НА 3 години и половина поръча на Дядо Коледа да донесе ново кученце ама точно същото като Бушльо (така се казва). Е обиколих целия град намерих почти същото. Ами игра два дена с него и пак пое със старото. Аз гооврех от негово име. Тя му говореше, питаше го какво прави и т.н. За миналата коледа баща й донесе една маймунка. Ами да ви кажа няма отделяне от нея. Когато трябва  да се пита нещо идва при мен и казва. Мамо ще питам Афа или Афелина (така се казва) нещо. Ако не съм обърнала внимание ме блъска и в същото време обърната към маймунката казва: Питам те нещо Афо отговори. ТАка че и ние си имаме най_ добрия приятел. Не знам ако се изгуби някога какъв рев ще е . За кучето е ревала и е пращано по първия автобус.

# 5
  • Мнения: 8 999
Старите приятели на децата ми отиват на почивка в мазето или ги подаряваме на други, по-малки дечица. Моите стари приятели също са на склад в мазето. Добре, че е голямо!

# 6
  • Мнения: 9 814
Имаме вила, която дъщеря ми нарича от първия път, когато я посети на около година и половина "Стая пълна с кукли". Там са складирани в една от спалните всички мой оцелели кукли и играчки. Там отиват и нейните стари приятели.
Не знам защо не обичам да подарявам играчките на детето си на други деца. Дрехите да, но играчките....сякаш имат души.

# 7
  • София
  • Мнения: 395
А може би наистина имат души.Не мога да си представя да обичаш някой (нещо)толкова силно,че то да не е заредено с положителен заряд.
Имам към дъщеря си грях.Тя имаше едно конче на колела  и ставаше и на люлка.Накрая така го счупиха ,че беше вече опасно.Аз го изхвърлих,но тя ме видя.Няма да забравя как плака цял следобед (беше на 1.5г.).Може би ме мразеше в този момент.Затова като видяхме със синът ми мечето в кофа за боклук,се почувствах толкова виновна.Синът ми каза това,което Тя не успя да каже с кончето "Не може ли още да е нужен мамо?“.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Не знам защо не обичам да подарявам играчките на детето си на други деца. Дрехите да, но играчките....сякаш имат души.
И аз се въздържам да и подарявам играчките... Старите кукли ги носим при баба й.

# 9
  • Мнения: 9 814
Сега се сетих, че като малка горе-долу на възрастта на дъщеря си си мислех, че куклите са истински, но са умрели в завода от много тресене и подбутване, докато ги наредят в камионите да стигнат до магазина. За това трябва много да ги обичаме и да не ги нараняваме повече /т.е. да им вадим ръцете и да им подстригваме косите/. Mr. Green

# 10
  • Мнения: 17 407
Наистина, сякаш имат души... Едва прочитайки тази тема, се усещам, че аз също не обичам да подарявам старите играчки. Наскоро дъщеря ми изоставила своя мечо сам, на улицата пред къщата. Уж за малко, докато свърши нещо "важно". Излизайки, го вижда в устата на едно куче, разкъсан. После страда много, даже ние с баща и съпреживяхме. Обаче пък осъзна някои неща, надявам се.

# 11
  • Мнения: 4 784
До скоро се присмивах на майка ми, за това, че продължава да пази някои от играчките, свързани с моето детство.
Сега обаче, предоставяйки ги на Калоян да си играе с тях, сякаш имам усещането, че споделяме общ приятел, приятел, който ме познава от доста отдавна и сега е скъп и за детето ми. Много ми е мило.

# 12
  • Мнения: 7 914
их, че сладка тема Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 3 456
Моята дъщеря наистина е много привързана към играчките си- с някои от тях спи- те са нейните "пазители", други пък постоянно прегръща и целува като истински приятели.

# 14
  • Мнения: 3 456
Моята дъщеря наистина е много привързана към играчките си- с някои от тях спи- те са нейните "пазители", други пък постоянно прегръща и целува като истински приятели.

Общи условия

Активация на акаунт