Вродени сърдечни малформации - тема 4

  • 36 980
  • 486
  •   1
Отговори
# 105
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
И ние сме добре засега.  Praynig Дари за пръв път се вози на шейна- хареса й Wink Аз вече съм сама с двете хлапета (до 6 месечната възраст на Теди бабата помагаше по няколко часа на ден) и ми идва малко нанагорнище, но да са живи и здрави дечицата- не се оплаквам. Започнахме захранването с Теди - сега сме на картофи   Rolling Eyes На Дари давам един имуностимулатор вече повече от месец -Фор Кидс (с цел да прояде Wink)), но от него й се гади и съвсем не яде... Бихме й последната доза Пентаксим (ако си спомняте не й бяха правени никакви имунизации и сега ги наваксваме по индивидуален план) - не минахме без температура, разстройство и т.н, но...това да е  Whistling
Тъй като си полежахме по болници миналата година септември и ноември (имахме нужда от хидратация на системи поради разстройство причинено от зъбките) и бях възмутена от клиничните пътеки (тяхната неадекватност на нуждите на пациентите) подадох жалба до националния омбудсман на Републиката- сега получих тъкмо отговор за проверка на случая от НЗОК. Не се жалвах точно от болницата а исках отговор какво да правя ако в рамките на един месец имаме повече от 1 случай на разстройство и е нужно да се закачи система. В болницата ми казаха че няма да ме приемат (да се спасявам сама), тъпкаха здраво дете с лекарства повече от седмица и двата пъти защото като ни приемели трябвало да има "лечение" и не може само вливане... (всичките й изследвания бяха повече от ОК) и като капак един от лекарите реши да й назначи терапия с антистенокардин по 3 пъти на ден (защото в София й били спряли аспирина)..... и мен ми изгърмяха бушоните #2gunfire Грабнах си детето подписах се и си тръгнах. А забравих да спомена че става дума за лечение в инфекциозно отделение с хигиена под всякаква критика, което допълнително ми изправяше косата Twisted Evil Това е от нас. Дай Боже тази година да сме добре и да нямаме отношения и пререкания със здравната ни система.
Рамзи, разбирам те как ти се свива сърцето. И аз вече за третата операция си мисля.  Tired Дай Боже всичко да мине и скоро да е само спомен за всички нас  Praynig Hug

# 106
  • Мнения: 384
Приятели пиша ви сега защото не знам дали утре ще  имам време и възможност да пиша.
Искам  да стискате палци  на една приятелка-alexa-smile чието детенце ще бъде оперирано утре от д-рМитев.Операцията не е никак лека  и затова ви моля  всички да се помолим за Ачето .
Нека бог да го пази и да му даде сили .
Д-Р Митев успех. Знам че ще направите всичко каквото трябва за това съкровище.
Кураж на родителите.

# 107
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Успех с операцията на детенцето на  Alexa- smile. И ние стискаме палци и се молим всичко да е наред Praynig Praynig Praynig

# 108
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Пожелавам успех на Ачето и кураж на alexa-smile .  Praynig Hug

# 109
  • Мнения: 311
Моля се и вярвм в Бог и Д-р Митев че всечко ще мине успешно и детенце бързо ще се възстанови Praynig

# 110
  • Мнения: 78
 PraynigМоля се и вярвам,че всичко ще мине успешно.

# 111
  • Мнения: 196
Ще се моля за Alexa- smile,всичко да мине добре и наи-вече бързо възстановяване нека бог напътства Митев нека още веднъж докаже своя професионализъм.Кураж мила майчице настръхва ми косата като знам как се чустваш а ние сме безсилни да помогнем само ще се молим силно и от все сърце.Аз все още немога да се възстановя за да оцелея от целия този кошмар пиех много силни лекарства ,които в последствие си казаха думата -затова съветвам избягваите ги.Бях започнала сама да си говоря сега понякога вместо да прибера сиренето отварям пералнята вместо хладилника ,но бързо се осъзнавам ще ми мине нали Ивето всеки ден ме изненадва с нови неща много ми е умна момичета/като на всяка гарга гаржето/сега се е научила свива прясчето и ни се караНЕ...НЕ........НЕ....слава на бога много бях притеснена да не се увреди умственно от дългото стоене на командно дишане и  упоики.Всеки път като направи нищо ново плача от щастие .Днес итук времето е хладно няма да излизаме ,но един ден ще го преживеем представям си какъв студ е в България?

# 112
  • Мнения: 408
 Praynig Praynig Praynig дано всичко мине успешно. Кураж на майката.
vivia дали не е минала вече операцията. Ако знаеш нещо дай информация.

Мила приятелко Ramzi кураж миличка знам какво чувстваш от какво се страхуваш. Но знаеш ли нашия личен лекар веднъж ми беше казал когато споделих че много се страхувам, той ми каза да мисля със главата си а не със сърцето си, знам че е трудно но се опитай да го следваш. По време на мъчителните чесове в които чаках да мине операцията пред болницата в колата само това си повтарях и вътрешно усещах че ще мине всичко добре. Не си позволих да се отчайвам и да мисля лоши работа е естествено бях притеснена и напрегната но това е нормално. Hug Hug Hug

# 113
  • Мнения: 337
alexa-smile много, много кураж и успех. Стискам палци!!! Др. Митев е прекрасен хирург и ще си свърши работата перфектно!!!

Мила приятелко Ramzi кураж миличка знам какво чувстваш от какво се страхуваш. Но знаеш ли нашия личен лекар веднъж ми беше казал когато споделих че много се страхувам, той ми каза да мисля със главата си а не със сърцето си, знам че е трудно но се опитай да го следваш. По време на мъчителните чесове в които чаках да мине операцията пред болницата в колата само това си повтарях и вътрешно усещах че ще мине всичко добре. Не си позволих да се отчайвам и да мисля лоши работа е естествено бях притеснена и напрегната но това е нормално. Hug Hug Hug
Благодаря ти мила!!!  Hug Вие с Криско сте ми за пример и ми давате кураж!!!  Heart Eyes

# 114
  • Мнения: 1 574
стискам палци за детето и за всички дечица на които им предстоят операции,дай боже здраве на дечицата.

# 115
  • Мнения: 384
Приятели  разбрах, че операцията на Ачето ще бъде в четвъртък.
Моля се всичко да мине възможно по-леко .Вярвам, че Ачето ще се справи, но това са ужасно трудни часове за родителите. 
Не спирайте да се молите за това прекрасно малко слънчице!
Ще ви пиша в четвъртък щом мине операцията .

# 116
  • Мнения: 355
Ramzy,дано всичко мине добре и ще мине.Ние сме добре,вчера бях ме на последна ваксина,пораснал е с 6см.от лятото сега е 90см.и 14кг.На 5 март сме на контролен преглед и вярвам,че всичко ще е наред с моето момченце.
Дай Боже на всички малчугани много,много здраве и на всички които им предстои операция да мине успешно.

# 117
  • Мнения: 355
За Ачето,всичко да мине успешно Praynig Praynig Praynig

# 118
  • Мнения: 78
Има ли новини за Ачето. Praynig,дано всичко е наред.
Ние днес бяхме на консултация.Косето е много добре.Дано така да е и занапред Praynig
Нека всички дечица са здравички и да лудуват на воля Hug

# 119
  • Мнения: 196
Кerilain много се радвам за Косето дано винаги да чуваш само хубави новини ,а надявам се и за Ачето колко пъти от сутринта сядам за да видя няма ли резултати.Ramzy приятелко ще се моля много за вас знам колко много ме подкрепяше докато бяхме в реанимация с каквото мога да помогна -насреща съм аз съм далеч ,но голямата ми дящеря е студентка в София и си взе квартира близо до 3-та гратска и е винаги на разположение ако имаш нужда това се отнася и за всички майки от форума който имат нужда и можем с нещо да помогнем за нас ще бъде удоволствие.Днес момичета е един прекрасен слънчев ден сигурно е 20 градуса с Ивето бяхме на разходка по плажа само по-блузка да се каляваме и доста време стоя на балкона ами може да скучаем тука но пък за сметка на това си имаме слънце то неможе всичко нали?Пращам ви виртуално малко слънчева топлина дано ви сгрее в студената Бг.

Общи условия

Активация на акаунт