ЗА РАБОТАТА И СЕМЕЙСТВОТО - СПРАВЯМЕ ЛИ СЕ ДОБРЕ?

  • 5 683
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 099
Да ,толкова добре се справям,че ми прилоша в Кауфланд.Не знаех къде съм за зла беда и каката,която е буйно дете изведнъж изчезна.Намерих я на информацията ревяща.За капак и една от служителките си позволи да ми държи тон как съм могла да си изгубя детето.
Всичко това днес.Вечерта после с  лудия комшия и сега немога да се отпусна и да заспя.От седмици немога да спя,спя 3,4 часа и ставам.Ще зарежа работата.Не се чувствам добре физически,не се справям.За протокола -на 28 с 2 деца.Гледам ги сама и вечер работя.Обзавеждане и интериорен дизайн.Предстои ми обзавеждане цялостно на нощен клуб ,но ще го откажа.Нямам идеи,изчерпана съм в момента.След месец може да опитам пак.Сега повече немога.Безкарайно се възхищавам на хората които са точни и организирани.Аз съм разхвърлямна и хаотична.Постоянно у нас се валят мостри платове,покрития,тапети .И имам ли хрумване за дадено нещо не спя докато не го завърша,докато не визуализирам и подбера материали.Вляза ли в серия за 2 дена съм готова с нещо,но имам и дни затишие.Ето на от 3,4 дена нещо ме дразни в едно обзавеждане и незнам какво точно.Та в дупка съм в момента ...

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 01:05 от Рибозом

# 31
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Аман от тази работа. Работя още след завършването на гимназията  Tired
Пропуснах толкова мили моменти с големият си син, започнах да работя отново когато беше на годинка и 2 месеца... сега съжелявам.
Наистина го гледаха детегледачка, баба... Дойде момент в който наричаше баба си "мамо", плачеше за нея.
Нямате си на идея колко трудно отново свикна да живее с мен, от момента в който спрях да работя.
Изживяхме криза и аз и той, може би още я преживяваме, но в по-лека степен. Трудно свикнахме отново с навиците си, с абсолютно всичко... и осъзнах че скапаната работа ми провали отношенията с моето дете, което чувстваше баба си по-близка!  Cry
Сега съм майка 24 часа, само майка, приятел, учител. Опитвам се да наваксам пропуснатото време, няма да мога да изживея минали моменти, но искам да имаме нови, хубави спомени. И няма работа която да ме накара да направя същата грешка и с малкият си син.  Naughty

# 32
  • Мнения: 2 099
Аз почнах пак заради парите.Почнаха да не достигат в един момент и аз пак почнах да бачкам.Бебето нямаше още месец,когато стартирах с един нов проект.Една новобогаташка къща.Стана страхотно.Вече 7 месеца и доста обзавеждания.Обаче някак работата ме изпива.Незнам мъжа ми почна да мърмори и май е прав.Почна ли с нещо и не ям,не спя и работя.Една вечер ме свари в 3 да слагам коледна украса вкъщи.Тъкмо получих проблясък за едни нестандартни висулки от бинт Grinning и ги правех.Почнах да пия по 3,4 енергиини напитки дневно ,за да не дремя и  по цяла нощ откарвам будна.Та може днес да ми стана лошо и от това.3 Ред Бул-а ударих Confused

# 33
  • Мнения: 2 556
Работата определено взима много, но когато имаш възможност наистина да направиш нещо ценно, според мен си струва да го направиш. Вярвам, че и децата ще го оценят един ден, ако ще да е и след 20 години.

# 34
  • на майната си
  • Мнения: 425
Справям се според мен не зле. Идва ми и нанагорно, но работата ми носи удоволствие, съвсем съзнателно се върнах на 6-7-ия месец. Не бих била по-добра майка ако си стоях у дома - това поне е сигурно.
Всеки решава сам за себе си - работата ми е такава, че не гоня място в йерархията - важно е проектите ми да ми носят удовлетворение, както и на шефовете Simple Smile, така че и според мен - кариера е много относително понятие.
И това че работя от 9-17.30 - не ме прави просто клатеща крака в офис, защото когато имам важни и гонещи срок проекти се прибирам с купищата папки и флашки и компа ми прегрява - просто мога да си позволя нормално раб. време с ненормирано извънработно - мой избор и превилегия Simple Smile.
Темата дано не се превърне в мерене на п..ки, кой каква кариера има и работещи майки - срещу тези, които са избрали да останат у дома.

# 35
  • Мнения: 15 538
сина ми веше на 1г. и 6 м. когато ме одобриха на интервюто за работа - работата беше добре платена, но беше на най-ниското стъпало в йерархията - аз исках да започна работа - беше ми писнало по цял ден с майките в градинките - да слушам само за захранвания, памперси, кое дете какво направило и кая имала по-хубава количка  Sick
усещах, че ако продължавам да стоя така ще полудея.
започнах работа - работа имаше за целия китайски народ - работих цялото лято без нито един почивен ден - от 9 до 19 часа. преди 1 месец, получих първото признание и повишение в живота си - бях на 27 небе от щастие - за пръв път оценяваха труда, който хвърлях.
сега съм на нова длъжност - с много повече задачи, отговорности, работа и нерви - работното време ми е до 17.30 но няма ден, в който да си тръгна преди 20 ч.
правя каквото мога - гледам всяка свободна минута да съм със семейството ми
но работата ми не си я давам - усещам, че имам какво още да дам в нея - усещам, че мога да постигна още - особено при шефка като моята, която помага на хората, които искат да се развиват професионално - това винаги ми е било мечта - да постигна нещо сама - без връзки, без хора зад гърба ми и т.н.
не бих се отказала от това по собствено желание  Naughty

parsy   - съгласна съм с теб - ти какво работиш ако не е тайна

Рибозом евала на теб мацка  Hug - сигурна съм, че ще се справиш - хора като теб са като шило в торба - не ги свърта дълго без работа  Heart Eyes

Олинце и belinda милички не се притеснявайте - всичко ще бъде наред - и моят син плаче вечер за баба си - пък сутрин за майка си  Mr. Green
не се самообвинявайте - тогава сте мислели, че по един начин - сега по друг - всеки има право на мнение дали да работи или да си гледа детето - и двата варианта са за уважение, защото гледането и възпитанието на едно дете в никакъв случай не е по-лесно и по-малко отговорно от гоненето на кариера  Hug

Mentha - имам една приятелка, която е адвокатка - водеше бебчо с нея в афиса, по дела, навсякъде - справяше се доста добре докато стана достатъчно голям за детска градина - и продължава да се справя страхотно - евала на такива жени  smile3501

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 336
Аз си мисля, че се справям - въпреки, че компромисите не са малко и то на първо място с домакинската работа - оставила съм я на заден план.
Смея да твърдя, че прекарвам по-качествено времето си с детето отколкото редица майки, които по цял ден стоят по кафенетата с децата си, "отдавайки" се на тяхното отглеждане и възпитание.
А иначе по отношение на репликата, че времето лети и децата мнооого бързо растат - точно заради това си струва да имаш кариера, щото 15-20 години страшно бързо отлетяват и когато птиченцето изхвръкне от гнездото, обичайно оставаш с празни ръце, а на на 40-50 години ако нямаш нищо зад гърба си - какво ще правиш - аз лично нямам желание да шия гоблени.

# 37
  • Мнения: 2 556
За мен най-добрата кариера е да работиш за себе си, но представите на повечето хора са свързани именно с израстването в голяма организация с йерархична структура. Истината е, че и двете неща изискват много усилия, но всъщност са коренно различни едно от друго.

# 38
  • Мнения: 2 099
Их господин кариерист,не всеки може да работи нещо супер престижно.А един адвокат или дизайнер трябва дълго и упорито да се бори да спечели.Незнам как е при архитектите,аз трудно поемам дадена работа.Не ми е все едно,винаги може да отворя из нета и да свия няколко идеи на друг нали.Но не го правя,имало е моменти само един цвят стена да развали целия вид на стая.Немога да не се похваля-ако влезнете в нечия голяма скъпа къща и видите един уникален разчупен тааван ,боядисан в много цветове и с вкарани светлини  да знаете че е мой.Беше в началото пълно строително недоразумение с безкрай чупки и собствениците мислеха да го покрият просто с гипскартон.Да но височината на места идваше 188 см.Ниско много.Съгласиха се да изчакат да разчертая идеята и да видят какво предлагам,даже не го и видяха проекта,един ден мъжа мина и каза почвай тавана,ако не ми хареса няма да го платя.Аз толкова се бях запалила по него че се навих.Работи се близо 2 месеца тавана,стана уникален.Жалко немога да пусна снимки,не е коректно да кажа и кой е собственика.Гледайте за крив шарен таван,мой е Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 62 595
Зависи от естеството на кариерата, нагласата на човека и житейските обстоятелства. Съжалявам, но всяка система има ограничения и в повечето случаи изобщо не е въпрос на организация, а на стечение на обстоятелствата. ТОва с организацията действа само в идеалния вариант, когато децата никога не боледуват, бабите и дядовците са на разположение, децата са някакви генийчета, които винаги всичко научават в клас и са уравновесени и няма финансови ограничения. Но какво става, когато детето боледува често или има проблеми в с ученето или общуването, ако няма баби и дядовци под ръка или парите не стигат за наемане на бавачка? Тогава вече нещата се закучват отвсякъде и се започва с големите компромиси и чуденки кое е по-важно - семейството или кариерата и се реже откъдето може. И много често се реже от семейството, защото..., защото така правят всички.

# 40
  • Мнения: 1 897
Справям се някак си-вероятно не перфектно, но сравнително добре.
Стремя се да не съм максималистка, да не изпадам в крайности, нито да се вманиачавам.
Относно работата-достатъчно ми е да работя по специалността, която съм завършила, да се занимавам с неща които са ми интересни и ми харесват, да се развивам в своята област и да ставам все по-добър специалист и разбира се-да получавам добро възнаграждение срещу труда си. Не се стремя към издигане в йерархията. Мечтата ми е един ден да работя за себе си.
Относно майчинството. Не мисля, че прекараното време с детето по схемата 24/7 ме прави автоматично добра майка. Синът ми ходи на ясла и съм убедена, че това е в пъти по-полезно за него от това да прекарва дните си само с мен. Изпитвам необходимост да работя ( не само по финансови причини) и не съм убедена, че пренебрегването на собствените ми потребности в името на това да бъда неотлъчно до детето си е правилно и полезно. Разбира се, вечерите и почивните дни са изцяло посветени на семейството и сина ни-правило, което спазваме стриктно.
Като цяло считам, че съвместяването на работата с майчинството не е толкова трудно постижимо, стига човек да успява да балансира разумно между двете неща.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 819
Аз не се справих. Опитвах три години да съчетая работата със смейството и накрая се отказах.
Много дълго си мислех, че се справям чудесно, но по едно време установих, че не е така - прибирах се от работа изморена, психически съсипана и нервна. От там се хвърлях да готвя, чистя, прибирам и др. подобни. Детето си играеше и не смееше гък да каже, за да не се развикам, непрекъснато имах скандали и със съпруга ми. Почти го бяхме докарали за развод, а аз продължавах да твърдя, че проблемът е внего, защото не иска да работя.
Сега не работя, домакинската работа я върша през деня, вземаме детето по-рано от ясла, вечерите ги използваме за дълга вечеря заедно, да играем заедно с малката, да си говорим тримата. Няма викане, няма нерви. Къщата е пълна със сладки за Коледа. Аз съм спокойна, щастлива, наслаждавам се на времето.
Нямам нужда да се доказвам на някого, нямам нужда от кариера. Усмивката върху лицата на семейството ми е достатъчно доказателство, че за себе си съм взела правилния избор.
Не че не ми беше кеф и преди - висока длъжност, висока заплата, самочувствие на успяла жена... Така че аз разбирам жените, които са решили да съчетаят семейство и кариера. А има и други, които не могат да си позволят да не работят... Не мисля, че някой има право да съди избора на другите. Всеки трябва да гледа само "мене си".

# 42
  • Мнения: 289
За момента се справям, намерила съм златната среда - работя по специалността си, достигнала съм, да речем, до предпоследното стъпало  Wink но не искам да го прекрачвам, защото това би означавало много по-голяма отговорност, хиляди непредвидени ситуации - и съответно много по-малко време за семейството.
Детето ми го гледа майка ми, която се занимава и с цялото домакинство - готвене, пране, почистване - така че, когато успея да си тръгна /почти/ навреме, прекарвам по 4-5 часа с детето ми, плюс свободните събота и неделя. Съществен момент е, че малките, понякога и по-големи закъснения след работа не са ми проблем от гледна точка на това, че детето ми си е вкъщи, и "гледачката" не бърза да си тръгва  Laughing
Времето ще покаже как ще продължим нататък - когато започне училище и т.н. въздържам се от планове - и в професионален, и в личен план...

# 43
  • Мнения: 15 538
момичета, а с личното време за себеси как сте?
изобщо остава ли ви време за вас самите - аз лично се опитвам да отделям време за себеси, но по някога пък се чувствам гузна, че не го прекарвам със сина си  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 118
Е какво сега да вземем всички да се хвалим кой какво работи. Не знам кой е напред или назад, но без да нападам, смятам, че човек би следвало да може да оцени труда и квалификацията на останалите, едва тогава да си позволи да дава определения. И още нещо - опитай се да реализираш проект без необходимите специалисти - тези на по ниските нива, които въобще не говорят този език Simple Smile
По въпроса - не знам как се справям. Тръгнах на работа, когато детето беше на 10,5 месеца. Всъщност работя то 2седмичната й възраст, но работех от дома си. Не съм жертвала времето с нея, но жертвах съня си. Когато тя си легне, тогава мога да работя - обикновено след 23,00 часа. Кариера /без да претендирам, че знам най добре значението на тази дума/ бях започнала да градя преди въобще да забременея и бях на едно относително високо ниво със съответните отговорности. В последствие просто се наложи да се върна на работа. Трудно е, но се налага да намеря начин Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт